www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je středa 24. září 2014, svátek má Jaromír
Aktuální teplota: 2.5 °C

Bleskovky

Dnes je středa 24. září 2014
6:00Líbí7Dobré ráno, Olomouci! Den 24. září roku 1869 se do historie zapsal jako černý pátek – na newyorské burze došlo ke krachu.
5:06Líbí3Propadněte kouzlu vědy, páteční Noc vědců vám dokáže, že i věda může být zábavná Univerzita Palackého se opět připojí k celoevropské akci Noc vědců. V průběhu páteční noci se zábavnou formou dozvíte řadu zajímavostí z nejrůznějších oborů a budete moci nakouknout i do zákulisí běžně nepřístupných míst, kromě několika fakult můžete navštívit třeba botanickou zahradu nebo transfúzní oddělení fakultní nemocnice. Celá akce je přístupná zdarma.
Úterý 23. září 2014
19:31Líbí76Pro všechny milovníky čerstvých delikátně připravených a zdravých ryb jsme v Lobster restaurant připravili další Degustaci čerstvého tuňáka. Přijdťe si pochutnat na specialitách z výborného tuňáka, připraveného přímo před Vámi šéfkuchařem Jaroslavem Klárem už ve čtvrtek 25.9.2014 od 18,30 hod. Více na www.lobster-restaurant.cz.
19:08Líbí61Vyběhneš až nahoru? MetLife Run-Up 2014 je běh do schodů v nejvyšších budovách v ČR. V Olomouci máte příležitost v pátek 26. září od 15 hodin. Registrace proběhne už ve 13:00 a zdolávat se tradičně bude budova RCO před nádražím. Závodit můžete v týmu i individuálně. Přijďte se pobavit s celou rodinou – závodit, nebo fandit. Program zde.
18:27Líbí72Po letní pauze je Účko opět zpátky! Co vás čeká na úvodní Open party? Přípitek na začátek semestru zdarma, speciálně postavená scéna, fotbálek zdarma a live seznamka! Přivítejte začátek nového akademického roku – party začíná ve 21:00.
17:45Líbí56Moravské divadlo Olomouc má dnes večer na programu nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce My Fair Lady. Muzikál pod taktovkou dirigenta Miloslava Oswalda začíná v 19:00.
17:12Líbí54Divadlo Tramtárie dnes večer zve na nejslavnějšího detektiva všech dob: Poslední případ Sherlocka Holmese. První uvedení komedie o nejslavnějším detektivovi všech dob v nové sezoně začíná v 19:30.
16:34Líbí67Kino Metropol vás dnes večer zavede do neobyčejného labyrintu plného děsivých nástrah... Sci-fi příběh Labyrint: útěk začátek ve 20:00.
16:08Líbí40Olomoucké Vzdělávací středisko Zuzany Andělové vás zve na Přípravný kurz a úřední zkoušku pro topiče středotlakých kotlů Proběhne od pondělí 29. září do pátku 3. října, začátek je vždy v 8 hodin. Info na tel. 602 510 096 nebo 585 243 728.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 11.3 °C
15:47Líbí55V Moravském divadle Olomouc se chystá první uvedení baletu Spící krasavice v nové sezoně! Ve středu 24. září se v hlavních rolích představí polské duo Karolina Zarach a Arkadiusz Orlowski. Choreografii vytvořila primabalerína Národního divadla v Praze Hana Vláčilová. Pohádkové představení začíná v 19 hodin.
15:19Líbí55Mezi ulicemi Wittgensteinova a Švýcarské nábřeží bude v průběhu tohoto týdne dobudována chybějící část cyklostezky. Současně zde přibude i nové bezpečnostní opatření pro uživatele cyklostezky, která vede v těsné blízkosti železniční trati. Práce začaly dnes a než budou dokončeny, musí být do 30. září cyklostezka uzavřena mezi železniční tratí a plotem plynárny pro veškerý provoz, tedy pro pěší i pro cyklisty. Jedná se o dobudování zhruba 20 metrů cyklostezky.
14:55Líbí51Zdravé srdce Hané se opět rozbuší před olomouckou radnicí! Ve čtvrtek 25. září od 14:30 do 17:00 vás na Horním náměstí čeká XIV. ročník Šňůry života v podobě nácviku laické první pomoci, soutěž v resuscitaci o mobilní telefon a tablet, ale také bezplatné měření krevního tlaku a tuku v těle či plicních funkcí.
14:17Líbí52V sobotu 27.9.2014 bude na třídě Svobody v úseku mezi zastávkami Náměstí Hrdinů a Okresní soud probíhat oprava havarijního stavu trati. Během dne proto v daném úseku bude omezena tramvajová doprava. Tramvaje číslo 1, 2, 4 a 5 pojedou podle výlukového jízdního řádu, tramvaje číslo 3 a 7 nepojedou vůbec. Podrobnější informace a výlukové jízdní řády najdete zde.
14:05Líbí50Cyklostezka mezi Wittgensteinovou a Švýcarským nábřežím bude konečně propojená. Teď jí ale neprojedete Mezi ulicemi Wittgensteinova a Švýcarským nábřežím bude v průběhu tohoto týdne dobudována chybějící část cyklostezky. Současně zde přibude i nové bezpečnostní opatřen, stezka totiž vede v těsném sousedství železniční trati.
13:41Líbí46Od vyhlášení zbraňové amnestie 1.7.2014 odevzdali lidé až dosud na policii v celém kraji celkem 64 zbraní a 1851 kusů střeliva. Nejčastěji odevzdávanými zbraněmi jsou pistole samonabíjecí, lovecké zbraně brokovnice, kulovnice a zbraně z druhé světové války pušky opakovací. Odevzdán byl dokonce i ruční granát RG 4, který pyrotechnici museli zlikvidovat. Dalším neobvyklým kouskem byla opakovací kulovnice, model ZKK 600 značky Zbrojovka Brno, která byla ukradena 7.6.2008 v Křelově. Objevily se také samopaly z druhé světové války z Německa a Itálie.
13:05Líbí56Univerzita Palackého vás zve do laboratoří a vědeckých pracovišť, kde se dějí pozoruhodné věci a kam se běžně nedostanete. V Olomouci se koná Noc vědcův pátek 26. září od 18:00 do půlnoci. Téma – Buňky pro vědu. Uvidíte fascinující svět rostlin pod mikroskopem, podíváte se za netopýry nebo na hvězdnou oblohu, vyzkoušíte chemické pokusy, projedete se na speciálních koloběžkách a mnoho dalšího. Letos se připojí také transfúzní stanice fakultní nemocnice i olomoucká charita. Stejně jako loni bude mezi stanovišti jezdit speciální autobusová linka a vznikne také praktická mobilní aplikace. Více informací zde.
12:42Líbí59Zábava, noví kamarádi i výtvarné tvoření. Na to láká školáky i předškoláky tuto sobotu Dětský koutek při Aquaparku. Ve Vodním světě si děti vyrobí originální pomůcku, která se jim bude hodit nejen k přípravě do školy. Uhodnete jakou? Tvořivá dílnička začne ve tři hodiny a potrvá až do šesti do večera. Sobotní program je ZDARMA v rámci vstupného do Dětského koutku.
12:26Líbí54Letošní zahajovací koncert sezony Moravské filharmonie Olomouc v přímém přenosu odvysílá Český rozhlas – Vltava. Přímý přenos je součástí oslav letošních výročí Českého rozhlasu Olomouc – 65 let od založení rozhlasové stanice v Olomouci a 20 let obnoveného samostatného vysílání. Zahajovací koncert se uskuteční ve čtvrtek 25. září od 19 hodin.
12:09Líbí37Samopaly z války či funkční granát. Lidé se ve zbraňové amnestii zbavují i kuriozit Už šedesát čtyři zbraní s téměř dva tisíce nábojů odevzdali lidé v amnestii, která platí od začátku července. Kromě běžnějších pistolí a loveckých pušek byly mezi nimi i kuriozity: samopaly z druhé světové války či ruční granát. Beztrestně odevzdat nelegálně držené zbraně či střelivo mohou lidé až do konce roku.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 12.3 °C
11:53Líbí62Čerstvá upečená CROSTATA a pravé domácí CANTUCCINI! Rozšířili jsme pro vás sortiment. Přijďte vyzkoušet do Italia Marketu na Lipenské ulici, těšíme se na vás!
11:20Líbí63Vyzkoušejte náš polední tip: restaurace U Červeného volka vás dnes zve na kuřecí čtvrtku pečenou na paprice se smetanou a těstovinami fusili. Pokud vám náš výběr z menu není po chuti, vyberte si sami z nabídky Poledního menu.
10:49Líbí66Svatební salon Chantal vás zve k výprodeji veškerého zboží do 30. září! Neváhejte a pořiďte si krásné šaty ;-)
10:44Líbí73Peníze ZPĚT za účtenku registrovanou ve včerejším kole získává Martin Dufek. Akce Peníze ZPĚT dnes pokračuje. Podmínky si můžete přečíst zde. Stokorunu jen tak na ulici nenajdete, pro tu si musíte zajít na www.olomouc.cz. ;-)
10:38Líbí50Kdo nachodí přes den víc? Číšník, nebo senior? Tipujte vítěze soutěže v chůzi Říká se, že chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb. Co myslíte, kdo během týdne nachodí více kroků? Student, číšník, profesionální volejbalistka, moderátor, nebo senior? Odpověď na tuto otázku vám dá chodecká soutěž Výzva Radosti z pohybu, které se zúčastní dvanáct lidí různého věku a zaměstnání. Ti absolvují první dny zimního semestru s krokoměrem u pasu. A o svých výsledcích budou pravidelně informovat. Tipněte si, kdo z nich nachodí nejvíc.
10:14Líbí48Asi nepřítel fotbalu: někdo se v noci z neděle na pondělí vloupal do šaten sportovního klubu v Tršicích. Neznámý zloděj zde nejprve poškodil dveře šaten a poté si odsud postupně odnesl automatickou pračku, kompresor k nafukování míčů, kopací míče a 10 litrů alkoholu různých značek. Z protilehlé šatny pod tribunou pak zmizely cukrovinky a jiné drobnosti. Celková škoda byla vyčíslena na více jak 14 tisíc korun.
9:37Líbí54Chcete mít v Olomouci vlastní strom a ještě pomoci druhým? Zapojte se do výsadby nového olomouckého parku. Háj Malého Noe začne už brzy vyrůstat v Neředíně. Projekt města Olomouce a Nadace Malý Noe pomůže dětem žijícím v náhradní péči a zároveň vytvoří ve městě další zelený prostor pro odpočinek a relaxaci. Park vznikne mezi novými domy u ulic Slovanská a Pod Letištěm. Začátkem října zde začnou vyrůstat čtyři desítky mladých stromů – lípy, duby, javory či buky a doplní je borovice a modříny. Jak se stát patronem stromu vám poradí pan Jaroslav Strejček z Nadace Malý Noe na telefonu 602 715 210.
9:10Líbí56Dnes je to přesně rok, od chvíle, kdy byla otevřena prodejna MOŠTOVNA LAŽANY v Olomouci v Sokolské ulici 44 u kina Metropol. Zákazníci zde již pravidelně nakupují čerstvé mošty, nektary a ovocné nápoje. Vybírají si po celý rok z 23 druhů, na kterých oceňují, že jsou bez chemické konzervace. Svoji cestu si do obchůdku našli i milovníci medu. Přijďte se podívat a ochutnat. Jste srdečně zváni. Nejen pro malé návštěvníky je připravena spousta dárků.
8:45Líbí47POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na koncert Komorního sboru Martinů Voices, který se v rámci Podzimního festivalu duchovní hudby koná v neděli 28.9.2014 od 19:00 v kostele sv. Kateřiny v Olomouci.
8:09Líbí99V Neředíně vznikne nový park: zasazené stromy pomohou nejen městu, ale i dětem v náhradní péči V Neředíně už brzy vznikne nový park, který nejenže trochu okysličí a ozelení tuto část města mezi nově vystavěnými rodinnými domy, ale navíc pomůže také druhým. Jak? Spolu s městem Olomouc a Nadací Malý Noe můžete podpořit děti žijící v náhradní péči, stačí, když se stanete patronem stromu, který bude v parku vysazen.
8:05Líbí60Od 22. do 26. září probíhají podzimní Srdíčkové dny. I v Contours si můžete zakoupit oblíbené magnetky se zvířátky a přívěsky se srdíčkem s vědomím, že vaše peníze půjdou na dobrou věc. ;-) Výtěžek z prodeje je určen na pomoc vážně nemocným dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 8.4 °C
7:35Líbí54Markrabě Jan potvrdil dne 23. září 1354 v Brně Olomouci právo kupovat, prodávat a zavazovat dědičné a dočasné činže (úroční platy) na statcích ve městě i mimo město. Takovéto platy z domů si již dříve zajišťovali duchovní, kteří nesměli půjčovat peníze na úrok a šalamounsky tak obcházeli zákaz lichvy. Právo se ovšem příliš neujalo a městská rada je zrušila již počátkem 15. století.
6:36Líbí66Dnes doporučuji rašnerův máslový koláček za 9 Kč a balkánský rohlík za 13 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí47Narozeniny dnes slaví fotbalista Jan Suchopárek (*1969), americký zpěvák Bruce Springsteen (*1949) a australský tenista Mark Woodforde (*1965). Gratulujeme!
6:00Líbí51Dobré ráno, Olomouci! Český básník a nositel Nobelovy ceny Jaroslav Seifert by dnes oslavil 113. narozeniny.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Dárkové poukazy nejen k Vánocům

Nevíte co na Vánoce. Udělejte radost svým blízkým lázeňským dárkovým poukazem, ať už na proceduru nebo lázeňský pobyt.

Cena: 0 Kč

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace