www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je středa 20. srpna 2014, svátek má Bernard
Aktuální teplota: 18.9 °C

Bleskovky

Dnes je středa 20. srpna 2014
16:11Líbí7Další pozvánka Olomouckých kulturních prázdnin? Tentokrát bude v rytmech blues. Zítra 21.8. u Terezské brány se před pivovarem Moritz představí maďarská kapela Jack Cannon Blues Band. A POZOR – vstupné je DOBROVOLNÉ!
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 19.9 °C
15:47Líbí13Klienti OMEGA centra sportu a zdraví POZOR! Jelikož se v poslední době množí případy, kdy klienti s předplacenými skupinovými lekcemi včas nezruší svou rezervaci a blokují tak místo jiným, kteří by rádi hodinu navštívili, budou od 1.9.2014 zavedeny 100% storno poplatky ve výši ceny rezervace na všechny skupinové lekce. Toto pravidlo se bude nově vztahovat i na majitele celoročních programů nebo permanentek. Jestliže si klient rezervaci zruší minimálně 3 hodiny před začátkem, pak žádný storno poplatek účtován nebude. Lekce bude možné, stejně jako doposud, zadávat i rušit přes webové stránky www.omegasport.cz nebo osobně na recepci centra. Telefonické rušení centrum negarantuje.
15:45Líbí13Cyklista nechal ležet zraněnou ženu, do níž narazil a ujel. Policie po něm pátrá Lehkým zraněním skončila nehoda dvou cyklistů, která se stala v pátek na chodníku podél ulice Brněnská. Zatímco žena po nárazu upadla a zranila se, muž od nehody ujel. Policisté teď prosí veřejnost, aby jim složitou událost pomohla objasnit.
15:25Líbí Vyberte si ideální kroužek pro své dítě: Dům dětí a mládeže jich nabízí více než sto čtyřicet Prázdniny utekly jako voda a blíží se nový školní rok. Aby se pro vaše dítě nestal pouhým nudným sezením v lavici s následným plněním domácích úkolů, měli byste popřemýšlet o tom, jaké mimoškolní aktivity svému dítěti vyberete. Olomoucký dům dětí a mládeže (DDM) letos nabízí více než 140 kroužků a v nabídce nechybí ani spousta novinek, jako například veslařský kroužek, střelba nebo parkur.
15:12Líbí18Pokud nebude pršet, tak vám dnes kapela BLUES POWER zahraje v Olomouci na Dolním náměstí před Rockovou galerií od 19 hodin.
14:21Líbí35Zajišťujeme do vašich domů a bytů poradenství k vytápění a řešení koupelen, dodávky topenářské a koupelnové techniky. Vyzkoušet s námi můžete plynové kondenzační kotle, automatické kotle na uhlí, solární techniku, krby, kamna i koupelny. Těšíme se na vás – Technická Zařízení Budov, s.r.o. na Stupkově ulici.
14:10Líbí12Chválkovický kovošrot jede téměř non stop, v hluku se nedá žít, stěžují si lidé. Radnice chystá protiútok Pořádně na nervy jde chválkovickým rezidentům místní kovošrot. Pracovní dobu tu totiž mají doslova od nevidím do nevidím. A rozhodně tam nejsou jako myšky. Radnice, na kterou už dorazila i petice, ale krčí rameny, páku jak zasáhnout a donutit provozovatele snížit hlukovou zátěž, nemá. Alespoň ne přímou. Přesto si úředníci na podnik posvítí. Nechají odborně změřit nejen hluk, ale také například stav spodní vody. A výsledky dostane krajský úřad.
13:32Líbí10Odhalte v sobě fotbalistu a přihlašte se na netradiční turnaj v menší než malé kopané V sobotu 30. srpna se ve Smetanových sadech odehraje nevšední fotbalový turnaj, kterého se stále ještě můžete zúčastnit také vy. Že nemáte kopačky nebo dalších deset přátel, kteří by s vámi sestavili tým? Nevadí, ani jedna z těchto věcí totiž není potřeba.
13:16Líbí30Jen necelé dva měsíce vydržely bez povšimnutí zlodějů záchranné prvky, kterými Povodí Moravy (PM) osadilo nebezpečný jez v Olomouci – Jamborův práh. Zloději odtud odnesli třicetimetrové lano a záchrannou podkovu. Zaměstnanci PM přišli na krádež v pondělí 18. srpna a ihned ji ohlásili na Policii ČR. PM jez u olomoucké nákupní galerie Šantovka znovu osadí záchrannými prvky nejpozději v pátek 22. srpna. Aby mohly záchranné prvky plnit svůj účel, musí být volně přístupné, nelze je tedy nějakým způsobem zabezpečit. Zloději a vandalové této skutečnosti zneužívají a zařízení kradou nebo ničí. Záchranné prvky proto i nadále budou zaměstnanci PM každý den kontrolovat.
13:09Líbí Léto svádí k piknikům. Užijte si idylku na dece i na konci srpna Léto je časem cestování, zahradních párty, grilování a dalších podobně lákavých aktivit, mezi které patří i pikniky. Aby akce proběhla podle našich představ a letní idylka byla dokonalá, je dobré mít po ruce vše potřebné. I když už to venku na velké posezení zrovna moc nevypadá, chvilka strávit příjemné okamžiky s blízkými na dece se spoustou dobrot se zcela jistě najde. A co vám nesmí chybět? Inspirujte se našimi tipy, abyste si mohli piknik užít podle svých představ.
12:43Líbí39Máte doma starý míč, se kterým si už děti nehrají? Udělejte s ním radost lvíčkův v olomoucké zoo. Stačí, když ho přinesete zítra do Šantovky. Udělejte radost a zapojte se do překonání rekordu ve sběru fotbalových míčů. Více o akci zde.
12:12Líbí21POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává poukaz na jednu jízdu na bobové dráze v areálu Park sportu Hrubá Voda.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 17.3 °C
11:50Líbí31Zloději brali všechno. I půltunovou stavební desku Značkové doutníky, mikrovlna i půltunová hutnící deska. Zloději v těchto dnech nepohrdli opravdu ničím. Policie už po nich intenzivně pátrá.
11:45Líbí41Dny evropského dědictví se blíží! Letos budou ve znamení Návratů ke kořenům. Co nás čeká? Ve středu 3. září se těšte v zahradě kostela Sv. Michala na Jana Sulovského a Mladíka od Zlaté štiky i komentovanou prohlídku sv. Michala, o den později vypuknou na Dolním náměstí Antikvariátní trhy 2014, ale těšte se také na plno koncertů, divadla a třeba i bubenickou dílnu. Více o programu najdete zde.
11:08Líbí45Tip pro dnešní den: zajděte si na filet z lososa s listovým špenátem a vařeným bramborem a k tomu koláček se šlehačkou v restauraci hotelu Trinity. Případně si můžete vybrat z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
10:39Líbí46Ve dvou se to lépe táhne! Přijďte cvičit s kamarádkou a získejte měsíc cvičení zdarma. ;-) V Contours Fitness – nejoblíbenějším fitness pro ženy s kruhovým tréninkem v ČR. Účinně a rychle pálí tuky a tvaruje ženskou postavu již za 30 minut 2x týdně. Překážkou není jakýkoliv věk, hmotnost, kondice a zdravotní omezení. Po celou dobu se o vás stará trenérka, která vám poradí i se stravou. Nabídka platí do konce prázdnin.  
10:06Líbí44Nových nebo upravených přechodů pro pěší se mají dočkat obyvatelé Hodolan a Neředína. V Hodolanech by měl přechod pro chodce s novou světelnou signalizací pomoci především u místní školy. Vzniknout má na silně dopravně zatížené Hodolanské ulici v prostoru mezi náměstím Elišky Krásnohorské a Purkyňovou ulicí. Změny čekají také třídu Míru, v úseku od křižovatky s ulicí Čapka Choda po křižovatku s ulicí Čechovou, kde se budou prodlužovat tramvajové ostrůvky zastávky Pražská. Více pro vás připravujeme.
9:43Líbí44Na předposlední srpnový pátek si organizátoři projektu Zaparkuj připravili netradiční trojboj – cyklojízdu na Svatý Kopeček, hudební jam u klavíru s Piány v Olomouci a projekci snímku Atlas mraků s Pastiche Filmz před bazilikou Navštívení Panny Marie. Prázdniny pak o týden později zakončí Zaparkuj turnaj v menší než malé kopané ve Smetanových sadech. Podrobnosti najdete na FB Zaparkuj.
9:11Líbí44Právě probíhá sklizeň švestek na přímý konzum, ale i na kvas, povidla a zavařování. Cena 9 Kč za kg, možný je i samosběr za 6 Kč za kg. Odběr v Centru NATURA možný ihned, větší množství je nutné objednat předem. Tovéř 191 u Olomouce – prodejna zahradnictví, směrem na Samotišky.
8:46Líbí37V termínu od 23. do 27.8.2014 bude na Masarykova třídě a třídě 1. máje prováděna oprava tramvajové tratě. Stavební práce si vyžádají výluku tramvajového provozu od Hlavního nádraží až k Náměstí Hrdinů/Palackého. Podrobné informace o konkrétních spojích najdete zde.
8:36Líbí36Čtyři hráči HC Olomouc byli zkoušení v jiných klubech. Ve slovenské Žilině hráli proti Havířovu Kadela s Novotným a za Havlíčkův Brod nastoupili obránci Janáček se Škůrkem.
8:12Líbí46Na dveře nám klepe září a děti se už chystají do školky a školy. Obuv HULMAN vám nabízí školní papučky a pantofle za jednotnou cenu a to pouhých 100 Kč. Různé modely, barvy a velikosti! Neváhejte, jde o totální výprodej.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 12.4 °C
7:25Líbí46Roku 1845, 20. srpna projel Olomoucí první slavnostní vlak na trase z Vídně do Prahy. Zaslouženou slávu si však již bohužel nestačil vychutnat projektant trati Jan Perner, který umírá 10. září téhož roku ve věku pouhých 30 let.
6:32Líbí48Dnes doporučuji rašnerův máslový koláček za 10 Kč a pizzu s kukuřicí za 25 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí42Narozeniny dnes slaví spisovatelka Sylvie Richterová (*1945), anglický zpěvák legendární kapely Led Zeppelin Robert Anthony Plant (*1948) a anglický jazzový pianista a zpěvák Jamie Cullum (*1979). Gratulujeme!
6:00Líbí39Dobré ráno, Olomouci! Přesně před 46 lety zahájily armády Varšavské smlouvy invazi do Československa.
Úterý 19. srpna 2014
21:11Líbí82Posila Mory Pavel Skrbek: "Jestli budu hrát v Olomouci celou sezónu, se teprve ukáže" Mora prohrála první přípravný duel. S Kometou Brno padla 1:3. V obraně Kohoutů hrála defenzivní posila Pavel Skrbek. Obránce, který si prošel NHL, Finskem a hlavně Švédskem, ukázal, že bude pro Olomouc velkou posilou. Jak dlouho ale zůstane na Hané, se ještě neví. Neví to ani samotný hráč. "S vedením a trenéry jsem na něčem domluven. Možnost, že odejdu ven, ještě existuje, ale to se raději zeptejte přesně vedení klubu. Může se to vyvíjet celý rok," řekl po utkání s Brnem Pavel Skrbek.
20:21Líbí51Mora prohrála s Kometou Brno 1:3. Jedinou branku Kohoutů vsítil Richard Diviš. REFERÁT z duelu HCO - Kometa.
19:12Líbí58Dny evropského dědictví se blíží! Letos budou ve znamení Návratů ke kořenům. Co nás čeká? Ve středu 3. září se těšte v zahradě kostela Sv. Michala na Jana Sulovského a Mladíka od Zlaté štiky i komentovanou prohlídku sv. Michala, o den později vypuknou na Dolním náměstí Antikvariátní trhy 2014, ale těšte se také na plno koncertů, divadla a třeba i bubenickou dílnu. Více o programu najdete zde.
19:08Líbí63Kometa ukázala na Hané sílu finalisty extraligy Mora nastoupila k dalšímu přípravnému zápasu na extraligu. Tentokrát měla velmi těžkého soupeře, protože přijel finalista loňského play-off Kometa Brno, navíc takřka v kompletní sestavě. Kvalitu potvrdilo Brno už v první třetině, kterou vyhrálo 2:0. Protože pak oba celky vstřelily po gólu, vyhrála Kometa v Olomouci zaslouženě 3:1.
18:29Líbí59Další pozvánka Olomouckých kulturních prázdnin? Tentokrát bude v rytmech blues. Ve čtvrtek 21.8. u Terezské brány se před pivovarem Moritz představí maďarská kapela Jack Cannon Blues Band. A POZOR – vstupné je DOBROVOLNÉ!
17:48Líbí56Divadlo na Šantovce spustilo předprodej vstupenek na nejbližší večerní představení. Koupit si můžete lístky na herecký koncert Davida Matáska a Ilony Svobodové ve hře Špatná ženská, nespoutanou improvizační smršť Divadla Vizita v čele s Jaroslavem Duškem pod názvem Na samém okraji vesmíru nebo na divadelní stálice a ikony improvizačního žánru Studio Ypsilon s herci jako jsou Jiří Lábus, Martin Dejdar či Pavel Nový v představeni Pánská šatna. Vstupenky koupíte zde.
17:33Líbí40HC Olomouc prohrává po 1. třetině s Kometou Brno 0:2. Branky hostí vsítili Michal Kempný s Vojtěchem Němcem.
17:11Líbí63V podchodu na Hlavním nádraží se už pěkných pár dní pohybuje slušně vypadající mladá dívka a žádá kolemjdoucí o peníze na autobus. Kšeft jí asi docela jde, minulý týden poptávala 24 korun a dnes už si řekla o rovných 40. ;-)
17:06Líbí58Vloni zřízené oddělení exekucí olomoucké radnice vymohlo do 30. června na pohledávkách skoro 1,4 milionu Kč. Vloni toto oddělení převzalo 3470 pohledávek v celkovém objemu 6,7 milionu Kč, což představovalo celkem 2482 vymáhacích případů. Počet vymožených případů činil ke stejnému datu celkem 422 v celkovém objemu 715 642 Kč. Do 30. června dostalo oddělení exekucí k vymáhání celkem 5304 pohledávek v celkovém objemu 10,42 milionu Kč, což představuje celkem 3884 vymáhacích případů. Celkový počet vymožených případů od začátku fungování oddělení představuje celkem 878 případů v hodnotě 1,36 milionu Kč. Podle vedení města je tento způsob vymáhání k dlužníkům šetrnější. Více informací připravujeme.
16:40Líbí49Pokochejte se krásami Olomouce z hladiny Moravy: plavby na raftech jsou zárukou nevšedních zážitků Dneska to venku na léto skutečně nevypadalo. Zataženo, olověné mraky, které nad městem zlověstně ležely, a na Olomouc se snášel s menšími přestávkami vydatný déšť. Ale představte si docela jinou realitu – svítí sluníčko, počasí tak akorát na to, abyste ze skříně ještě vytáhli letní oblečení. A tomu jistě ještě bude příležitost. Takže pokud máte z prázdnin málo zážitků, vydejte se třeba projet Olomouc na raftu. Je to fajn pocit, vidět všechny ty historické skvosty z jiné perspektivy. Navíc si při jízdě užijete spoustu legrace a čas bude třeba na malý piknik nebo naopak na pokračování zážitkového programu například na koloběžkách. Zkrátka CK Peřej Tours má v nabídce plavby, které slibují nevšední zážitky. A nemusíte být ani ostřílený vodák.
16:29Líbí58Podívejte se, kde aktuálně nejvýhodněji natankujete! Právě jsme aktualizovali přehled Cen pohonných hmot. Nejpříznivější ceny jsou právě teď 35,40 Kč za natural 95 a 34,90 Kč za naftu.
16:03Líbí44Sigma má po špatném startu ve FNL další posilu do obrany. Z Liberce přichází Jan Rajnoch SK Sigma Olomouc má další posilu do zadních řad. Po Davidu Bystroňovi přichází další zkušený stoper Jan Rajnoch. Bývalý reprezentant České republiky byl minulý týden vyřazen z kádru Slovanu Liberec a měl svolení hledat si angažmá. Po Rajnochovi sáhla Sigma. Sportovní ředitel Ladislav Minář se s Rajnochem potkal při působení ve Slovácku. Rajnoch by měl pomoci Sigmě vyztužit stále špatnou defenzívu, která nestačí ani ve druhé lize.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 16.6 °C
15:53Líbí62Přijďte podpořit dobrou věc a rozlučte se s létem s dětmi z dětských domovů. Ve čtvrtek 21. srpna se od 11 hodin rozpoutá Pirátská rozlučka s létem. Část výtěžku připadne právě dětem z domovů. Akce je pro všechny věkové kategorie. Na programu je hledání pokladu s papouškem ARA, ukázka práce s koňmi, jízda na koloběžkách, dětské hry, široká nabídka míchaných nápojů i občerstvení pro malé a velké. Zve vás Ride On.
15:19Líbí60Hudební show s Darou Rolins a 5Angels s autogramiádou na Šantovce! Přijďte v sobotu 20. září od 17 hodin na charitativní koncert podpořit Dětské centrum Ostrůvek. Cena vstupenky je 250 Kč a jejím zakoupením věnujete celou částku této příspěvkové organizaci pro děti, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Vstupenky koupíte na internetu přes portál TicketArt nebo přímo na Šantovce na infocentru na recepci.
14:47Líbí58HC Olomouc hraje svůj šestý přípravný zápas na extraligovou sezónu. Mora hostí na svém ledě od 17:00 extraligovou Kometu Brno v sestavě s Davidem Ostřížkem. Informace ke vstupnému na domácí přípravné utkání s Kometou zde.
14:39Líbí145Proluka ve Ztracené se dočkala revitalizace, pračlověka vyhnali Před několika týdny jsme, trochu nadneseně, psali o ostudné proluce ve Ztracené ulici, kde bujela (a páchla) vzrostlá džungle. A také o jejím obyvateli. Nejen, že článek vzbudil značné (a převážně kladné) ohlasy, zřejmě v reakci na něj se hnuly ledy a tajemní autoři lidové zahrádky vyhnali z džungle pračlověka Humla i s jeho nevábnou kořistí a celé místo zrevitalizovali. Podívejte se, jak vypadá dnes. Děkujeme.
14:22Líbí55Moravské divadlo Olomouc letos v rámci oslav Dnů evropského dědictví nabídne hned dvě představení. V pátek 5. září si můžete vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na Noc na Karlštejně budou v prodeji od pátku 22.8. v Informačním centru v podloubí radnice, lístky na představení Falstaff od čtvrtka 21.8. v pokladně divadla.
13:52Líbí63Vinárna U Zlatky vás zve dnes 19. 8. od 19:00 na přednášku – tématem budou vitamíny C a D a to, co o nich máme zažité především díky médiím a reklamám, a to, čím a kdy nám ve skutečnosti prospívají. Těšit se můžete na spoustu zajímavých a překvapivých informací a pravděpodobně také na živou diskuzi. To vše prostorách útulné vinárny na Lafayettově 5 v Olomouci.
13:19Líbí56Po letní přestávce vás restaurace Sal de Mar hotelu NH Olomouc Congress zve na první poprázdninový Sunday brunch V neděli 7. září od 12 do 15 hodin – těšit se můžete na širokou škálu pokrmů formou švédských stolů a pro děti je připraven dětský koutek s profesionálním dozorem. Rezervace nutná na tel.: 585 575 111 nebo l.slota@nh-hotels.com. Pro členy OmegaKlubu 10% sleva.
13:15Líbí380Odbržděný náklaďák bez řidiče smetl zahrádku u Červeného volka. Naštěstí byla prázdná Stačilo málo a mohla to být katastrofa. Zřejmě špatně zabrzděný zaparkovaný nákladní automobil se samovolně rozjel po Dolním náměstí a doslova převálcoval zahrádku restaurace U červeného volka. Hrůzná událost se přitom stala těsně před polednem, kdy bývá zahrádka plná lidí. Jen díky vydatnému dešti dnes zela prázdnotou a nedošlo k tragédii.
12:36Líbí58U chválkovického kovošrotu se bude měřit hluk a dělat rozbory vody. Důvodem jsou stížnosti místních obyvatel, kterým vadí provoz kovošrotu – hluk, provozní doba, prašnost a možný vliv na podzemní vodu. Sídlí zde firma TSR Czech Republic, která v této lokalitě vykupuje, zpracovává a prodává železo a barevné kovy. Město se proto rozhodlo prověřit aktuální stav. Hluk se bude měřit na Selském náměstí a ve Skopalíkově ulici.
12:10Líbí66Řítící se náklaďák srovnal na Dolním náměstí zahrádku se zemí! Řidič v nákladním voze LIAZ zatím z neznámých důvodů nezvládl řízení a naprosto převálcoval venkovní zahrádku před Červeným Volkem. Díky dešti tu naštěstí nikdo neseděl. Okolnosti se právě vyšetřují.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 13.4 °C
11:56Líbí60Vyzkoušejte novinky z nabídky řeckých specialit Gyradika ve Ztracené ulici! Dáte si Club Biftek nebo vyzkoušíte novinku Řek Burger? Vybrat si z jídelního lístku můžete třeba hned zde. Objednávejte na čísle 608 305 311.
11:44Líbí45Jan Rajnoch přestoupil do Sigmy Olomouc. Obránce Slovanu Liberec, který byl minulý týden přeřazen do B-týmu Slovanu, dle webových stránek severočeského týmu zamířil na Hanou.
11:23Líbí59Vyzkoušejte dnes trochu asijské exotiky: ochutnejte vepřové kung pao a k tomu čínské nudle v restauraci U Lampionu. Případně si můžete vybrat z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
10:55Líbí63Agresivní opilec se chtěl prát se strážníky. Noc strávil na záchytce Bitkou se strážníky skončil večírek povedené dvojice, která až do ranních hodin popíjela v baru Manhattan na Riegrově ulici. Agresivní pár odmítal podnik opustit, přestože obsluha už chtěla zavírat. Když se do věci vložila městská policie, bylo brzy patrné, že domluva nepomůže. Napadený strážník si naštěstí s opilcem poradil a ten skončil v poutech.
10:45Líbí43Galerie Bohéma na Dolním náměstí 7 vás zve na výstavu Ze zákulisí baletu Milady Plavčić Lipčíkové. Od 2. do 30. září, otevřeno PO–PÁ od 9 do 13 a od 13:30 do 17:30 hodin, v SO pak od 9 do 12 hodin.
10:12Líbí51POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává poukaz na jednu jízdu na bobové dráze v areálu Park sportu Hrubá Voda.
9:51Líbí542Včera kolem druhé hodiny ranní se vloupal do kanceláře benzínky na Pražské ulici v Olomouci dosud neznámý pachatel. Poškodil zabezpečení okna, přes které se dostal dovnitř a ukradl 172 dálničních známek, peníze a příruční trezor opět s penězi. Celková škoda činí 160 tisíc korun. Policisté se případem zabývají a po zloději pátrají.
9:28Líbí57Právě probíhá sklizeň švestek na přímý konzum, ale i na kvas, povidla a zavařování. Cena 9 Kč za kg, možný je i samosběr za 6 Kč za kg. Odběr v Centru NATURA možný ihned, větší množství je nutné objednat předem. Tovéř 191 u Olomouce – prodejna zahradnictví, směrem na Samotišky.
8:42Líbí58Na dveře nám klepe září a děti se už chystají do školky a školy. Obuv HULMAN vám nabízí školní papučky a pantofle za jednotnou cenu a to pouhých 100 Kč. Různé modely, barvy a velikosti! Neváhejte, jde o totální výprodej.
8:03Líbí43Z důvodu stavebních prací na výstavbě obchodního domu ASKO bude od středy 20.8. zrušena obsluha výstupní a nástupní zastávky Globus, zastávka bude nahrazena zastávkou Olomouc CITY. Předpokládaný termín obnovení obsluhy zastávky Globus je stanoven na polovinu listopadu.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 13.1 °C
7:28Líbí57Roku 1421 pobýval v Olomouci během své misijní cesty Jan Kapistrán; jeho misie byla namířena proti českým utrakvistům. Kapistrán kázal na předměstí Bělidlech (dnes Slovenská ulice) a v sousedství židovské čtvrti v místech dnešní školy Na Hradě, podle historických pramenů prý s takovým úspěchem, že obrátil v Olomouci na katolickou víru tři až čtyři tisíce husitů.
6:36Líbí59Dnes doporučuji linecký květ 60g za 7 Kč a balkánské rohlíky - kečup, zelenina, sýr za 13 Kč. Navštivte Rašnerovo pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí49Narozeniny dnes slaví bývalý americký prezident Bill Clinton (*1946), anglický hudebník a člen skupiny Queen John Deacon (*1951), a americký herec Matthew Perry (*1969). Gratulujeme!
6:00Líbí51Dobré ráno, Olomouci! Dnes je Světový den humanitárních pracovníků i Mezinárodní den pirátů.
5:42Líbí23Zora má za sebou soustředění v Rapotíně a čeká ji konfrontace s mezinárodními týmy Slováckého poháru Házenkářky DHK Zora Olomouc absolvovaly minulý týden kondiční soustředění v Rapotíně. Na něm nabíraly kondici pro nadcházející sezónu a tréninky to byly velmi zajímavé. Hráčky absolvovaly i vojenský boot camp. Tento týden už si svěřenkyně Jana Bělky a Lucie Fabíkové zahrají zápasy. Budou hrát v Hodoníně s týmy, které hrají Slovácký pohár. Zahrají si třeba s francouzským Toulonem nebo švédským Skuru.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace