Dnes je pátek 27. května 2016, svátek má Valdemar
Aktuální teplota: 21.5 °C

Bleskovky

Dnes je pátek 27. května 2016
18:11

Všemi očekávaná Já, JůTuber TOUR už ZÍTRA v Galerii Šantovka. Vstup je ZDARMA a čekat na tebe budou JůTubeři: Fallenka, Makyna016, DenisTV i Vadak. Tak si přijď pro podpis a fotku! Autogramiádou bude provázet moderátor Ati!

17:21

FASTMADE & SILENT FORMS - olomoucká rocková kapela hrající vlastní tvorbu, která začíná pátý rok svého působení na olomoucké scéně v čele se zpěvačkou Klárou Poulíčkovou. DNES od 20:00 v Bounty Rock Cafe.

16:24

Premiere Cinemas Olomouc připravuje pro své diváky přímý přenos tentokrát z barcelonskeho Gran Teatro dei Liceu. Kapuleti a Montekové s hvězdami Elinou Garancou a Patriziem Ciofim v hlavních rolích nesmrtelného příběhu. Představení se koná ve středu 1.6. od 20:00. Vstupenky je možné rezervovat zde.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 24.2 °C
15:45

Včera odpoledne se naší rodince zubrů evropských narodilo mládě, pohlaví je stejné jako u loňského mláděte, tedy dcera. Zubří holčička vypadá v pořádku a pohybuje se po výběhu společně s matkou, otcem, tetou a o rok starší sestrou. Návštěvníci mohou celou rodinu vidět při projížďce safarivláčkem. 

15:16

Univerzita Palackého v Olomouci, a zejména její přírodovědecká fakulta zabodovala v mezinárodním žebříčku Nature Index, který sleduje počty vysoce kvalitních vědeckých výstupů zveřejněných ve vybraných odborných časopisech. Raketový vzestup vykázala zdejší chemie, která se v tuzemském srovnání dostala na třetí příčku za Akademii věd ČR a Univerzitu Karlovu. Významný posun zaznamenala i oblast věd o živé přírodě.

14:41

V Resortu Hrubá Voda pro vás připravili další poctivou dávku letních novinek, které přibyly k již osvědčené bobové dráze, discgolfu a trampolínám. Je to především poník Soptík a jeho zvířecí kamarádi, na kterých se děti mohou projet, dále 18ti jamkové minigolfové hřiště, víceúčelové hřiště s umělým povrchem a zázemí pro stolní tenis a míčové hry. Zejména rodiny s dětmi zde mohou velmi příjemně trávit svůj volný čas.

14:11

Chystáte-li se na úpravu vašeho bydlení či zahrady, pak se rozhodně podívejte na originální řešení kamínkových podlah, schodů, chodníků a podobně. Realizuje je firma Kamenné koberce Olomouc. Inspiraci a velký výběr naleznete na webu, či přímo v prodejně na Polské ulici 66.

13:50

Plány revanšistů zhatí naši vepři boubelatí! Dnes v letním kině od 20:50! Promítáme totiž film Černí baroni.

13:08

Máš rád(a) pohyb? Brusle? kolo? běh? nebo chodíš do fitka? Tak si nenech ujít přednášku 29.5. Zdravý životní styl, jídelníček a sportovní výživa. Problematikou Vás provede uznávaný odborník - dietolog a sportovní lékař MUDr. et RNDr. Tomáš Brychta Ph.D. Objednej na www.zdraviafitness.cz, OD Koruna.

12:59

Dnes v 10:20 byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda v obci Hněvotín. Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci, kteří po příjezdu zjistili, že osobní vozidlo sjelo z komunikace a zastavilo se až v potoce. Hasiči odpojili autobaterii a začali zachytávat unikající provozní kapaliny. Na potok natáhli sorbční hady a drobný únik kapalin jímali. O události byly informovány orgány životního prostředí.

12:32

Všechny milovníky retro věcí zveme na pravidelné "blešáky", které se budou konat každých 14 dní. Bleší trhy na "Lokotce“ si můžete vychutnat už tuto sobotu od 8 do 12 hodin. Vybírat můžete ze širokého sortimentu starých použitých ale i nových nepoužitých věcí, které mohou udělat radost vám nebo někomu z vašich blízkých.

12:16

Moravský grunt vás srdečně zve do Topolan na KÁCENÍ MÁJKY, které se bude konat již tuto sobotu 28.5. od 14 hodin. Kvalitní občerstvení a atraktivní program zajištěny.

12:11Podchod u zastávky Pionýrská se změnil v galerii, podívejte se, jak se radují mladí tvůrci z okolních škol Podchod u tramvajové zastávky Pionýrská se během tohoto týdne změnil na galerii. Postarali se o to žáci a studenti z okolních škol. Průběh jsme sledovali a nenechali si ujít ani závěr. A protože jsme do redakce pořídili novou panoramatickou kameru, vzali jsme ji s sebou. Podívejte se na mladé tvůrce na třistašedesátistupňové fotce, stojí to za to.
12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 21.5 °C
11:41

Naprosto bez závad hospodařil v roce 2015 Olomoucký kraj. Vyplývá to z přezkumu, který provedli pracovníci ministerstva financí. O jeho rozsahu a důkladnosti přitom svědčí skutečnost, že kontroloři věnovali této problematice více než dva měsíce. "Nebyly zjištěny žádné závady. To je pozitivní zpráva nejen pro samotné hejtmanství, ale také pro všechny obyvatele regionu. Jde navíc o nejlepší výsledek za poslední roky," řekl hejtman Jiří Rozbořil.

11:08

JAZYKOVÁ ŠKOLA s právem státní jazykové zkoušky Olomouc již přijímá přihlášky k dennímu pomaturitnímu studiu. Podrobnější informace naleznete zde.

11:02Nádražní halu v Olomouci rozezní operní árie z Dona Giovanniho i Figara Ve středu 1. června běžný cestovní ruch na olomouckém nádraží zpestří nevšední hudební zážitek. V rámci projektu Zpívající nádraží se zde od šesti hodin večer rozezní operní árie. Nápad se zrodil v hlavě sopranistky Jany Šelle z Jezernice, která spolu se sólistou Národního divadla Michalem Mačuhou koncert odzpívá.
10:30

Právě jsme pro vás aktualizovali ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v Olomouci a okolí. 

10:06

GTT vás srdečně zve na tu NEJLEPŠÍ TUNING PÁRTY tohoto roku! Akce se koná 27.-29.5 2016 v Motorestu u Letiště v Bohuňovicích. Čeká na vás super program, možnost proletět se vrtulníkem, projet se v pouštní bugyně! Nebudou chybět hektolitry vynikajícího pití a kopce neodolatelnýho žvance! Přijedou holky z RED BULLu! NONSTOP Live DJ!!!

9:26Devítiletá dívka nasbírala skoro 700 neomluvených hodin, rodičům hrozí vězení Že přídavné jméno “povinná” před souslovím školní docházka není jen pustou frází, se zřejmě přesvědčí rodiče devítileté dívky. Ta od listopadu nasbírala už téměř sedm set neomluvených hodin. Trojka z chování to nenapraví, případem se totiž zabývá soud a ten může vyměřit podstatně přísnější trest. Rodiče si mohou jít posedět až na tři roky nikoli do lavice, ale do vězeňské cely.
9:07

Den s handicapem v OC HANÁ - vozíčkáři spolu s budoucími speciálními pedagogy vytvoří prožitkový den pro veřejnost. Víte, jak se ovládá vozík, jak se píše na Pichtově psacím stroji či chodí s bílou holí? Přijďte si to vyzkoušet!

8:02

Od včerejšího dne si můžete v kamenné prodejně Mader sport, prohlédnout nové barevné kombinace osvědčených modelů sandálů TEVA, v pánském i dámském provedení.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 13.4 °C
7:25

Podle zpráv olomouckého stavebního úřadu bylo těsně po válce v květnu 1945 během bojů úplně zničeno 75 domů, těžce poškozeno 450 a lehce 1400 budov. Nacisté vyhodili do vzduchu betonovou tribunu Androva stadionu, byly vypáleny sladovny, zničeny budovy hlavního nádraží, řada mostů, poškozena radnice a řada dalších významných budov. 

6:30

Narozeniny dnes slaví komik Luděk Sobota (*1943), rychlobruslařka Martina Sáblíková (*1987), britský kuchař Jamie Oliver (*1975).

6:05Víkendové tipy Poslední květnový víkend láká především na odhalené brazilské tanečníky, které předvedou svůj taneční um v pátek v S-ku, těšit se však můžete také na spoustu koncertů, letní kino, jůtubery nebo farmářský trh a obchodovat se bude i s vinyly.
6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1942 Jozef Gabčík a Jan Kubiš provedli atentát na Reinharda Heydricha; jednalo se o operaci s krycím názvem Operace Anthropoid. Nacisté bezprostředně poté vyhlásili stanné právo a později provedli zastrašovací akce – obce Lidice a Ležáky byly vypáleny a obyvatelé popraveni nebo odvedeni do táborů.

0:06Dnešek: rytmy z Karibiku, Černí baroni i tipy na poslední květnový víkend Máme tu pátek. Konečně! Jaký bude? U nás vám poradíme, jak naložit s víkendem. A pokud máte rádi žhavé karibské rytmy, můžete večer vyrazit na opravdu neobvyklou party...
Čtvrtek 26. května 2016
18:20

Dvě posádky Zdravotnické záchranné služby OK zasahovaly dnes odpoledne v obci Hněvotín nedaleko Olomouce u těžce zraněného muže, který spadl z výšky. S pomocí dispečera na telefonu prováděl resuscitaci laik, který byl na místě, po příjezdu sanitek pokračovali v kříšení zraněného záchranáři. Resuscitace dvaadvacetiletého muže byla úspěšná a pacienta s mnohačetnými poraněními na umělé plicní ventilaci převezla sanitka do traumacentra olomoucké FN.

18:12

Casting LOOK BELLA 2016 - již 13. ročník projektu, jehož cílem je zvolit nejzajímavější tvář roku 2016 a otevřít začínajícím modelkám a modelům dveře do světa modelingu. Vítězové soutěže získají atraktivní a hodnotné ceny a nabídku spolupráce s modelingovou agenturou Prestige models. Casting se koná již ZÍTRA v Galerii Šantovka.

17:14

Nejdelší bobová dráha na Moravě je v provozu ve Ski areálu v Hlubočkách. Délka 1536 metrů, 17 zatáček, přitom v přepočtu na metr jízdy nejlevnější v širokém okolí. Přijeďte se i s dětmi pobavit do Hluboček. ;-)

16:06

JAZYKOVÁ ŠKOLA s právem státní jazykové zkoušky Olomouc již přijímá přihlášky k dennímu pomaturitnímu studiu. Podrobnější informace naleznete zde.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 19.6 °C
15:14

GTT vás srdečně zve na tu NEJLEPŠÍ TUNING PÁRTY tohoto roku! Akce se koná 27.-29.5 2016 v Motorestu u Letiště v Bohuňovicích. Čeká na vás super program, možnost proletět se vrtulníkem, projet se v pouštní bugyně! Nebudou chybět hektolitry vynikajícího pití a kopce neodolatelnýho žvance! Přijedou holky z RED BULLu! NONSTOP Live DJ!!!

14:52

Redakce OLOMOUC.CZ se pustila do Virtuální reality 360° videa. Fotografie a videa, v nichž se pomocí šipek můžete rozhlížet kolem sebe, budou již brzy součástí našeho zpravodajství. Jako první experiment přinášíme 360° jízdu Olomoucí na kole od našeho redaktora Jana Procházky. Omluvte případnou zhoršenou kvalitu obrazu, jsme teprve na začátku. ;-)

14:11

SOUTĚŽNÍ BLESKOVKA: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 volné vstupenky na společné vystoupení Dáši Vokaté a Oldřicha Kaisera. Koncert se koná DNES od 19:00 v Divadle hudby.

14:07

Galerie města Olomouce pro vás připravuje výstavu šesti výtvarných umělců z polského Krakowa, kteří představí současné trendy krakowské výtvarné scény z oblasti malby, sochařství a fotografie. Tato výstava s názvem KRAKÓW OLOMOUC, konaná pod záštitou primátorů Olomouce a Krakowa, bude zahájena ve středu 1. června v 17 hodin slavnostní vernisáží v prostorách galerie, a potrvá do 25. června 2016.

13:02

SOUTĚŽNÍ BLESKOVKA - prvních 6 z vás, kdo kliknete na tento odkaz, vyhraje 2 volné vstupenky na Latino fest 2016, který se koná ZÍTRA od 19:00 v olomouckém S-klubu.

12:24Deblkanoisté Jan Vrublovský a Petr Novotný si vyjeli nominaci na juniorské Mistrovství světa v Krakowě O víkendu 21. a 22.5. se konal 1. a 2. NKZ (Národní kvalifikační závod) ve vodním slalomu v Brandýse nad Labem. Zároveň se zde jely i nominační závody do juniorské reprezentace. O největší překvapení celého víkendu se postarala dvojice deblkanoistů Jan Vrublovský – Petr Novotný. Ti dokázali po bezchybných jízdách oba dny zvítězit. A tak už mají v polovině nominace jisté místo v reprezentačním týmu.
12:08

ScioŠkola Olomouc vás zve na besedu s absolventem demokratické Sudbury školy v Jeruzalémě! Beseda proběhne v pátek 3. 6. 2016 od 16:00 v prostorech kavárny Živá zahrada, Edelmannův palác, Horní náměstí 5. Prosíme, povrďte předem svou účast emailem na adresu olomouc@scioskola.cz. Hlídání dětí bude zajištěno.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 17.1 °C
11:03

Máš rád(a) pohyb? Brusle? kolo? běh? nebo chodíš do fitka? Tak si nenech ujít přednášku 29.5. Zdravý životní styl, jídelníček a sportovní výživa. Problematikou Vás provede uznávaný odborník - dietolog a sportovní lékař MUDr. et RNDr. Tomáš Brychta Ph.D. Objednej na www.zdraviafitness.cz, OD Koruna.

10:40Fakultní nemocnice pořídila nové vybavení pro péči o novorozence, zařadila se tak mezi špičková česká i evropská centra Péče o novorozence ze široké oblasti střední Moravy je opět na výrazně vyšší úrovni. Fakultní nemocnice Olomouc pořídila nové vybavení, které pomáhá při prevenci, diagnostice a včasné léčbě některých onemocnění a zdravotních problémů dětí v raném věku. Nejen předčasně narozené děti jsou tak v dobrých rukou, díky nové technice a moderním přístupům se u nich daří výrazně snižovat například poruchy srdce, zraku, močového ústrojí nebo například mozkovou obrnu.
10:04

Moravský grunt vás srdečně zve do Topolan na KÁCENÍ MÁJKY, které se bude konat již tuto sobotu 28.5. od 14 hodin. Kvalitní občerstvení a atraktivní program zajištěny.

10:04Michal Vodný bude na Olomouc vždy rád vzpomínat Hráči HC Olomouc polykají tréninkové dávky v letní přípravě a chystají se na další sezonu. V kádru už není levé křídlo Michal Vodný. Útočník, který v týmu Mory působil pět let, zamířil po skončení smlouvy do Znojma, kde si vyzkouší EBEL ligu. V Olomouci zanechal rodák z Uherského Ostrohu a odchovanec Zlína silnou stopu. Sympatický borec bude na olomouckou štaci vždy vzpomínat rád. "Jsem Moře hrozně moc vděčný, že jsem se díky působení v HC Olomouc prosadil v mužském hokeji, zahrál si extraligu a nyní zkusím další kvalitní soutěž," říká na Hané velmi populární "Voďas".
9:43

Zveme dnes všechny dámy, paní a slečny do lékárny U sv.Mořice na nákup kosmetiky značky BIODERMA s 20% slevou na veškerý sortiment. Rádi vám poradíme s výběrem, přijďte si udělat radost. :-)

9:07

S RideOnem se můžete tuto sobotu vydat na další koloběžkový výlet, tentokrát na Cestování časem do Šternberka a zpět. Podrobné informace najdete ZDE.

8:22Příští sobotu můžete zažít den jako z románu Jane Austenové Chcete prožít jeden den jako hrdina či hrdinka románu Jane Austenové? Do doby, v níž vznikala díla Pýcha a předsudek či Rozum a cit, vás přenese Empírový den, který se uskuteční v sobotu 4. června. V rámci programu se naučíte dobové tance, můžete si vychutnat piknik v dobových kostýmech, projet se v kočáru nebo si užít závěrečný empírový ples.
8:05

Městská policie Olomouc chystá měření rychlosti dnes od 13:00 - 14:00 na ulici Rooseveltova v Olomouci (v blízkosti ZŠ a MŠ) a v úterý 31.5.2016 od 12:30 - 13:30 na ulici Gagarinova v Droždíně. Jedná se o místa s vysokou frekvencí přecházejících chodců, kde dochází k častému překročení nejvyšší dovolené rychlosti ze strany neukázněných řidičů.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 14 °C
7:21

Roku 1466 napomenul papež Pavel II. bulou město Olomouc, aby nepomáhalo "usurpátorovi" Jiřímu z Poděbrad na výpravu proti Plzni.

6:30

Narozeniny dnes slaví filmový a televizní herec Martin Zounar (*1967), operní pěvkyně, mezzosopranistka Magdalena Kožená (*1973) a americký rockový zpěvák Lenny Kravitz (*1964).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! V roce 1986 přijalo Evropské hospodářské společenství Evropskou vlajku.

0:06Dnešek: přijede premiér, Kaiser se představí jako hudebník Pátek se blíží, cítíte to? Ale dnes je čtvrtek. Jaký bude? Prozradíme. Čtěte.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Pánské triko Armani Jeans

Pánské tričko Armani Jeans s kulatým výstřihem. Krátký rukáv. Logo AJ na hrudi. Kolekce: Jaro/Léto 2016.

Cena: 2 190 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace