www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pondělí 2. března 2015, svátek má Anežka
Aktuální teplota: 4.1 °C

Bleskovky

Dnes je pondělí 2. března 2015
17:23Líbí2Anastázie je plachá a křehká studentka, Christian je záhadný a závratně bohatý byznysmen. Jejich setkáním se začne odvíjet mimořádný milostný příběh, který otevírá tabuizované kouty erotiky. Kino Metropol dnes večer uvádí adaptaci světoznámého knižního bestselleru Padesát odstínů šedi. Začíná ve 20:00.
17:05Líbí2Basketbal Olomouc dobyl Vyšehrad Po kratší přestávce opět pokračovala 1. liga basketbalu. Hráči Basketbalu Olomouc zabojovali v 5. kole na palubovce Sokola Vyšehrad, kde zvítězili 86:78. Hanáci jsou v tabulce na třetím místě za Vysočinou a Spartou.
16:49Líbí10Zabil slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta jeho závistivý sok Antonio Salieri? Tuto otázku klade drama Petera Shaffera Amadeus, proslavené stejnojmenným oscarovým filmem Miloše Formana. V Moravském divadle uvidíte dnes večer legendu Amadeus v režii Michaela Taranta. Začíná v 19 hodin.
16:12Líbí29 Ondřej Brzobohatý pro velký úspěch prodlužuje své turné až do jara příštího roku – Identity Tour 2015 od února do dubna navštíví 16 míst v České republice a na Slovensku. Ve středu 18. března zazpívá od 19:00 pro Olomouc! Dějištěm se stane kino Metropol. Vstupenky koupíte zde.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 4.1 °C
15:39Líbí22Galerie Anděl Vás zve na výstavu obrazů malíře Pavla Sasína. Výstava bude zahájena vernisáží za účasti autora ve středu 4. března v 18 hodin a potrvá do 31. března.
15:04Líbí26Dvě herečky vídeňského Josefstadtu a génius ze Steinhofu zvou k rodinnému obědu. Sourozenecká láska ve třech aneb Co jiného je filozofie než matematika? To se dozvíte dnes večer v Divadle na Cucky. V 19:00 začíná nemilosrdná existenciální analýza sourozeneckých vztahů Thomas Bernhard: Ritter, Dene, Voss. Ale POZOR! Již je VYPRODÁNO!
14:27Líbí38Taneční workshop s Tibeťanem, čtení Himalájských pohádek nebo přednášku známého horolezce, to vše nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet. Smyslem přehlídky, která v Olomouci začíná dnes 2. a skončí 15. března, je podpořit malé mnichy v indickém klášteře Diskit. Peníze ze vstupného jsou určeny na jejich vzdělávání a lékařskou péči. Program festivalu najdete zde.
13:55Líbí44Top koncert bluegrassové legendární kapely Robert Křesťan + Druhá Tráva opět v U-klubu! Dnes 2. března od 20:00. Doprodej vstupenek i přímo před začátkem koncertu ve večerní pokladně U-klubu. Nebo ještě dnes možnost rezervace lístků formou sms na tel:603 889 478 jméno, počet vstupenek a my Vám je odložíme do pokladny. :-)
13:17Líbí38Aquapark Olomouc hledá posilu do svého týmu. Manažer/ka sportovních aktivit by měla na starosti výuku plavání dětí předškolního a mladšího školního věku, kurzy aquaftiness, dětský koutek či organizování zábavných pohybových programů a akcí pro děti. Vítáni jsou vysokoškolsky vzdělaní pedagogové se zkušenostmi a také platným osvědčením o kvalifikaci Instruktor plavání, Trenér plavání nebo Cvičitel plavání. Jde o hlavní pracovní poměr s nástupem letos v dubnu. Životopisy s fotografií posílejte na e-mail: info@aqua-olomouc.cz. Více na www.aqua-olomouc.cz.
13:03Líbí75Dům přírody: lidé se chovali jako vandalové, největší taháky loď a hora jsou tak přístupné jen s průvodcem Dům přírody, unikátní soubor uměleckých objektů zasazených do volné krajiny v okolí Sluňákova v Horce, měl být otevřený lidem k procházení a poznávání. Místo toho jsou dva jeho největší objekty Rajská zahrada a Sluneční hora, zavřené a opatřené velkým zámkem. Přestože původně měly být volně přístupné, lidé se do nich dostanou jen při speciálních prohlídkách či akcích Sluňákova. Důvod je bohužel prostý. Už během prvních dnů provozu se totiž ukázalo, že chování návštěvníků by zranitelná umělecká díla dlouho nepřežila. A zámek na dveřích se proto ukázal jako nezbytnost.
12:50Líbí38Vážení zákazníci, nová jarní kolekce 2015 dorazila už i do prodejny dětské obuvi U Medvídka na ulici 8. května 27 v Olomouci. Najdete zde nové jarní vzory oblíbené značky SUPERFIT. Obujte své děti do kvalitních certifikovaných botiček na nadcházející jarní počasí. Těšíme se na Vás.
12:25Líbí43Music Café bar RYTMUS vás zve v sobotu 7. března na LIVE JAZZ s Jindrou Píšou! K tomu si pro Vás připravil víkendovou akci ve znamení Jacka! 4 cl Jack Daniels za 45 Kč, Honey Punch za 65 Kč. Přijďte si vychutnat skvělý drink u pohodové muziky, START ve 20:00!
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 4.1 °C
11:43Líbí36Štursovka – Střední odborná škola služeb a obchodu Olomouc se může nově pochlubit diplomem za 2. místo v hodnocení Střední Roku 2015! Titul získala na základě hlasování studentů na www.StredniRoku.cz. Pokud chtějí i Vaše děti studovat na škole, která je baví, termíny na přijímací zkoušky jsou vypsány na 22. a 23. dubna 2015. Přihlášky do přijímacího řízení lze podat do 15. března 2015.
11:08Líbí47Náš polední tip: v restauraci Caesar pro vás dnes připravili na menu noky v rajčatové omáčce s česnekem a s kousky grilovaného lososa. Další bohatý výběr z Poledního menu najdete zde. Dobrou chuť!
10:54Líbí208Moučníky, které najdete po čichu. Tvarůžková cukrárna otvírá už zítra Od úterního rána budete mít příležitost navštívit novou cukrárnu, která se od těch ostatních poněkud liší. Jejím hlavním artiklem jsou totiž Poštulkovy tvarůžkové moučníky. A jak název napovídá, hlavní přísadou budou tvarůžky. Slavnostní otevření této netradiční cukrárny proběhne v úterý 3. března v 10:00 rozkrojením tvarůžkového dortu.
10:37Líbí41Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání v areálu Korunní pevnůstky otevře 17. dubna slavný britský biolog Richard Dawkins. Vědec je jedním z nejvlivnějších intelektuálů současnosti a do Olomouce přijede v rámci 50. ročníku mezinárodního festivalu Academia film Olomouc. Více na www.afo.cz.
10:00Líbí68Odměnu od WWW.OLOMOUC.CZ za nákupy v Olomouckých obchodech a restauracích získávají:
1. Šárka Pavelková - 500,- Kč v hotovosti na ruku
2. Gabriela Chytilová - poukaz na 500 Kč do Restaurace Lobster v Galerii Šantovka
3. Ludmila Hanáková - poukaz na 1 hodinu bowlingu v Bowlandu v Galerii Šantovka
Odměny za nákupy rozdáváme každý týden, podrobnosti najdete zde. ;-)
9:52Líbí65Ze svodky olomoucké policie Za vrypy do auta na rok za mříže. ● Zloděj sebral dvakrát tucet lahví alkoholu. ● Zloděj bral monitory.
9:43Líbí41Univerzita Palackého opět hledá podnikavce s neotřelými nápady. Již pošesté vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava 2015. Autoři mohou svůj projekt do soutěže přihlásit až do 24. května. Více o soutěži ZDE.
9:16Líbí47Architektka Alena Vychodilová vás zve na přednášku Bydlete zdravě – Aneb co vše může narušovat pohodu vašeho bytu a co s tím udělat. Budíte se ráno unavení? Trpíte chronickými bolestmi? Jsou vaše děti stále nemocné? Příčinou může být i vás byt! Přednáška se koná ve čtvrtek 5. března od 17:00, vstupné je 150 Kč. Více na www.vychodilova.cz.
8:39Líbí43Rychlopříprava k maturitě – Tematická anglická konverzace pro mírně pokročilé – Anglická hernička pro děti. Žirafa učí celou rodinu :-). Přijďte se učit s námi – více na www.zirafa-centrum.cz.
8:37Líbí65MissOK má korunku i pro nejsympatičtější dívku podle diváků. Hlasovat můžete od dneška Která z dvanácti finalistek soutěže o nejkrásnější středoškolačku kraje se vám líbí nejvíc? Od dnešního dne máte na webu soutěže možnost hlasovat pro svou favoritku. Pokud získá nejvíce hlasů, stane se během galavečera 21. března Miss internet Miss středních škol Olomouckého kraje.
8:31Líbí28Vedoucí tým FNL Sigma Olomouc má v úterý dohrávku podzimu s druhým Varnsdorfem První zápas jara čeká na hráče SK Sigma Olomouc v úterý. Jde o dohrávku podzimního 15. kola s FK Varnsdorf, které bylo odloženo kvůli nemoci hráčů druhého týmu Fotbalové národní ligy. Sigma může v utkání odskočit svým pronásledovatelům, ale také přijít o vedoucí postavení v tabulce. Pro Hanáky půjde o velmi důležitý vstup do jarní části soutěže.
8:07Líbí49Svěžími barvami září nová jarní kolekce pánské i dámské běžecké obuvi ASICS, která je již v nabídce kamenné prodejny Mader sport na Denisové ulici.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 4.3 °C
7:25Líbí44V Olomouci byl 2. března 1924 založen Středomoravský Klub automobilistů a motocyklistů (S.K.A.M.). Na ustavující schůzi byl jeho předsedou jednohlasně zvolen pan Jan Vaca, statkář z Příkaz u Olomouce. Vznikl jako druhý, zcela český motoristický klub na Moravě (po Brně). Klub měl sídlo v Olomouci v paláci Čechoslávie na třídě Českých legií (dnes Masarykova třída) a měl chránit zájmy majitelů automobilů, umožnit jim podělit se o své zkušenosti a zážitky a rozvíjet jim motoristický život na Hané.
6:59Líbí61Dnes doporučuji anglický rohlík za 15 Kč a balkánský rohlík za 13 Kč. AKCE MĚSÍCE: svatební vdoleček s tvarohem z 9 Kč na 6 Kč a sojový rohlík ze 4 Kč na 2 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:45Líbí43Narozeniny dnes slaví hokejisté Roman Čechmánek (*1971) a Tomáš Kaberle (*1978), americký spisovatel John Irving (*1942), americký zpěvák Jon Bon Jovi (*1962) a britský herec Daniel Craig (*1968). Gratulujeme!
6:00Líbí46Dobré ráno, Olomouci! Před 37 lety se první člověk, jenž nebyl občanem SSSR a USA, dostal do vesmíru. Byl to občan Československa, Vladimír Remek, na lodi Sojuz 28.
Neděle 1. března 2015
21:08Líbí67Mora zlomila sérii. Po patnácti zápasech HCO konečně vyhrál. Doma porazil Energii Karlovy Vary 3:2 po prodloužení. Rozhodující gól dal 5 vteřin před koncem prodloužení Jakub Herman. HCO - K. Vary 3:2
20:51Líbí74Mora konečně ukončila sérii porážek a porazila Karlovy Vary Hokejisté HC Olomouc nastoupili v posledním utkání základní části Tipsport extraligy proti Energii Karlovy Vary. Třináctí Kohouti ztráceli na Vary už devět bodů, ale v případě výhry ještě mohli v play-out pomýšlet na to, že by se na úkor právě Dudy a spol. nepříjemné soutěži o udržení v nejvyšší soutěži vyhnuli. Zápas skončil po šedesáti minutách 2:2. Bod navíc získali v prodloužení Kohouti.
18:56Líbí36HC Olomouc prohrává po první třetině duelu s Energií Karlovy Vary 0:2. . Obě branky hostů dal Bartek.
18:34Líbí66Top koncert bluegrassové legendární kapely Robert Křesťan + Druhá Tráva opět v U-klubu! Zítra 2. března od 20:00. Předprodeje na sítích www.ticketstream.cz a www.smsticket.cz již zahájeny! V Olomouci také v předprodejích U-klub – info zde. Vstupenky v doprodeji i přímo před koncertem nebo rezervace formou SMS: počet-jména na tel: 603 889 478.
17:19Líbí54Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Kino Metropol vás dnes večer od 20:00 zve na americké mysteriózní drama Zmizelá.
16:31Líbí57Diváci Moravského divadla POZOR! Dnes je tu pro vás nejproslulejší komedie italského dramatika Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. Ovšem pokud jste si nezajistili vstupenky včas, dneska se do divadla už nedostanete. Představení v 19:00 hlásí VYPRODÁNO! Další příležitost máte ve čtvrtek 9. dubna.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 5.3 °C
15:02Líbí47Pokračuje nadstavbová část A2 1. ligy basketbalu. V 5. kole jede Basketbal Olomouc do Prahy, kde nastoupí od 17 hodin na palubovce Sokolu Vyšehrad.
14:17Líbí62Moru čeká poslední zápas základní části Tipsport Extraligy. Kohouti přivítají v plecharéně od 18:20 Energii Karlovy Vary.
13:43Líbí51Zcela nový kurz v Centru pohybu! Kurz Tchai-ti pro začátečníkyzačínáme ve středu 4. března od 17 hodin. Zápis probíhá právě teď, kapacita je omezená na 15 míst! Pro přihlášení pište či volejte: tel. 774 004 641 nebo e-mail: lenka.fasnerova@volny.cz. Více informací zde.
12:16Líbí58Správní komise Olomouce stanovila na 1. března 1919 mimořádné sčítání lidu. Vyplněné sčítací archy vybírali v domácnostech městští strážníci a zřízenci, doprovázení dvěma občanskými důvěrníky - jedním Čechem a jedním Němcem. Zjišťovala se osobní data, povolání, národnost, náboženství a také délka pobytu v Olomouci. Výsledky ukázaly, že v Olomouci žije 14 454 Čechů (66 %) a 8156 Němců (24 %), zbývajících 10 % tvořily ostatní národnosti.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 6.2 °C
11:37Líbí52Dnes patří Divadlo na Šantovce opět dětem! V 16 hodin představí hostující Divadlo LOKVAR loutkovou rytířskou pohádku ze středověké Francie Aucassin a Nicoletta. Vhodná je pro děti od 5 let. Vstupné je 90 Kč, koupíte zde.
10:23Líbí56Přijďte oslavit Velikonoce do skanzenu. V Příkazech se koledování odehraje již v sobotu 28. března od 9 do 18 hodin a horecký Pivovárek Melichárek bude také u toho! Na čepu bude Velikonoční ležák 12°, k tomu zabíjačková polévka, dobroty z udírny, dále řemeslná výroba, zdobení vajíček, pletení pomlázky, velikonoční výstava a jarmark. A vstupné dobrovolné!
9:18Líbí47První březnovou neděli si účastníci výtvarné dílny v Divadle na Cucky vyzkouší malovat přímým nanášením barvy na velký formát. Něco málo od akční gestické malby, něco málo od aktuální výstavy Patrika Kriššáka. Dílna mystické malby určená pro malé, ale i velké návštěvníky začíná dnes ve 14 hodin. Vstupné je 50 korun a rezervaci si můžete zajistit zde.
8:02Líbí50Narozeniny dnes slaví český tenista Jan Kodeš (*1946), moderátorka Hana Heřmánková (*1963), španělský herec Javier Bardem (*1969) a americký zpěvák Justin Bieber (*1994). Gratulujeme!
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 0.3 °C
7:54Líbí18Zora nevyužila proti Slavii euforii z poháru Házenkářky DHK ZORA Olomouc ve středu vyřadily v Českém poháru na sedmičky Sokol Poruba a na vítězné vlně se chtěly svézt i proti pražské Slavii. Vydrželo jim to v prvním poločase, ve kterém vedly 12:8, ale Slavia ještě stihla do poločasového hvizdu srovnat a v tom druhém už byla lepším týmem a v Olomouci zaslouženě zvítězila.
7:00Líbí56Dobré ráno, Olomouci! V Československu bylo přesně před 65 lety provedeno sčítání lidu, podle něhož mělo k tomuto datu 12 338 450 obyvatel (z toho Česko 8 896 133 a Slovensko 3 442 317).

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Gramofon Pro-Ject 2EXPERIENCE Acryl

Jednoznačný favorit co se poměru cena/výkon týče, výborná technika a moderní, čistý vzhled zajišťují jedinečný audio zážitek při každém poslechu.

Cena: 26 490 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace