Dnes je čtvrtek 30. června 2016, svátek má Šárka
Aktuální teplota: 30.8 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 30. června 2016
15:13

V Holické ulici byl dostavěn nový úsek cyklostezky. Cyklisté zde budou moci využívat zcela nový úsek v délce téměř půl kilometru. Zítra dopoledne jej slavnostně otevře primátor Antonín Staněk.

14:12

Nová stylová parfumerie značky INCANTO byla otevřena v centru Olomouce a zve vás k návštěvě. Na prvním místě je zde kvalita a cena; každý tu najde tu svoji vůni, která jej učiní ještě více atraktivním a neodolatelným. Obchod najdete na Pekařské 4 naproti Koruny. Tak se určitě zastavte. ;-)

14:10Letní trendy Léto je snad nejkrásnější roční období. Sluníčko, teplo až do pozdních hodin, grilovačky, dovolená, moře... Zkrátka ideální čas vytáhnout z našich šatníků top kousky, ve kterých zazáříme. Navštívili jsme pro vás pár olomouckých obchodů a přinášíme vám tipy na zajímavé oblečení ať už do města, na party s přáteli nebo na promenádu podél pobřeží.
13:11

Knihkupectví Kosmas pro vás připravilo pravidelný přehled knih, o které je v Olomouci největší zájem. Nechte se inspirovat a podívejte se na aktuální TOP 10 prodeje.

12:08

Největší koblihy v Olomouci nyní najdete v Koblihárně v Riegrově ulici. Vyberete si vaši oblíbenou příchuť, kterou ještě můžete doplnit skvělou kávu Dallmayr. A pozor - vše si můžete i objednat předem a odnést pak v přenosné krabici či termoboxu do práce či domů.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 28.2 °C
11:50Moravské divadlo chystá rekonstrukci galerie i toalet. Úpravy vyjdou na osm milionů Přestože dneškem divadelní sezona oficiálně končí, rušno bude v Moravském divadle i o prázdninách. Chystá se zde rekonstrukce toalet za lóžemi a úprava galerie. Proměna ke zlepšení diváckého komfortu si však vyžádala i posunutí začátku nové sezony. Ta namísto 1. září odstartuje až o deset dní později.
11:09

Po celý červenec budou muset řidiči objíždět podjezd pod železničním mostem v ulici Dr. Milady Horákové tzv. myší díru. Na měsíc jej uzavře rekonstrukce, kterou zde bude provádět Správa železniční dopravní cesty. Pěší budou moci i během rekonstrukce využít chodník po straně podjezdu, řidiči však budou muset využít objízdnou trasu. Ta povede ulicemi Jeremenkova, Pasteurova, U Podjezdu, Pavlovická, Divišova.

10:10Vstoupil do silnice na červenou a způsobil nehodu. Policie hledá svědky z Velkomoravské Včerejší bezohlednost neznámého chodce stála zdraví cestujícího v linkovém autobusu. Chodec nedbal červeného signálu na přechodě a do silnice vstoupil ve chvíli, kdy jí projížděl linkový autobus. Řidič se snažil střetu zabránit. Ačkoli ke srážce nedošlo, následkem náhlého brzdění byl zraněn jeden z cestujících.
10:06

Bubenická škola Ivo Batouška pro vás připravila kreativní kurz na africký buben djembe. Za pouhých 12 hodin vás, pod vedením lektora a profesionálního bubeníka Ivo Batouška z Jumping Drums, naučí základní noty a tvorbu vlastních rytmů. Kurz se koná 16. a 17. července, vstupenky však doporučujeme objednat co nejdříve. Přijďte si odpočinout a poznat nové lidi. ;-)

9:39

V novém soutěžním ročníku nebude barvy SK Sigma Olomouc hájit záložník Pavel Moulis (1991). Odchází na roční hostování do FK Ústí nad Labem, kde už od začátku tohoto týdne trénuje.

9:04

Máme tady konec školního roku a v Lobsteru jsme si pro všechny malé školáky a předškoláky připravili vymazlené 3-chodové menu. Udělejte radost sobě i dětem a přijďte k nám na oběd, určitě si to po celém školním roce zasloužíte. :)

8:01

Dne 30. června roku 1131 biskup Jindřich Zdík slavnostně vysvětil patrně ještě nedokončenou baziliku sv. Václava za přítomnosti českého knížete Soběslava I. a jeho manželky. Bazilika byla údajně uzavřena provizorní zdí předělující trojlodí v prostoru mezi dnešními druhými a třetími arkádovými pilíři.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 20.1 °C
7:15Mladí atleti AK Olomouc dovezli z MČR v Třinci sedm zlatých kovů Celkem 7 medailí přivezli olomoučtí mládežníci z uplynulého Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, které se konalo v termínu 25.-26. 6. v Třinci. Zlato vybojovali dorostenec Jakub Héža ve vrhu koulí a junior Tomáš Janeček v trojskoku.
7:00

Chcete-li dát paní učitelce kytičku opravdu čerstvou a krásnou, pak ji kupte v Květiny - Sv.Mořic. Je rovných 7 hodin a my jsme právě pro vás otevřeli své prodejny.

6:30

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Naďa Urbánková (*1939), herec Ivan Trojan (*1964), oštěpařka Barbora Špotáková (*1981), frontman skupiny Chinaski Michal Malátný (*1970) a americký plavec Michael Phelps (*1985).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Dne 30. června 1945 vznikla nechvalně proslulá a komunisty hojně zneužívaná Státní bezpečnost.

0:25Dnešek: Olomoucké kulturní prázdniny, poutavá výstava i zmrzka v aquaparku Dnes je 30. června, to znamená poslední školní den! Co všechno nás čeká a co se v Olomouci děje? Tak třeba startují Olomoucké kulturní prázdniny a v Moravském divadle se představí Queen, Muzeum umění nabídne unikátní výstavu. A bude krásně, tak si ten čtvrtek pojďme užít :)
Středa 29. června 2016
20:50

Útočník HC Olomouc Jakub Herman byl pozván na kemp reprezentačních kandidátů, který se uskuteční od 27. do 29. července v Rokycanech. Jedná se o kemp, na kterém se budou moci pozvaní hokejisté předvést novému reprezentačnímu kouči Jandačovi během čtyřech tréninků. Nominace čítá celkem 25 jmen. Kompletní nominace.

18:12

Již probíhá předprodej na koncert JARKA NOHAVICI, který se uskuteční na nádvoří Zbrojnice, IC UP, Biskupské nám.1 Olomouc ve čtvrtek 4.8.2016 od 20:00. Koncert se koná za každého počasí, vstupné na stání nebo sezení, jednotné. Koncert přístupný od 15 let. Vstupenky v předprodejích nelze rezervovat, počet omezen na 6 kusů na jednoho kupujícího. Koncert se koná za každého počasí. Aktuálně zbývá necelá 1/3 vstupenek.

17:09

DNES se v Divadle na cucky rozloučíme s divadelní sezónou 2015/16 a doufáme, že u toho budete i vy! Pozvali jsme do Olomouce slovenský soubor ELLEDANSE s oceňovaným činoherním autorským představením MAMA MA MÁ. V pěti osobních výpovědích se dozvíte mnohé o významu našich matek v životě a v dnešním světě. Představení začíná v 19:30.

16:01

Krajský soud v Brně zamítl žalobu společnosti Prior a.s. na určení neplatnosti smlouvy mezi městem Prostějov a společností Manthellan a.s. Společnost Manthellan tak bude moci pokračovat v přípravách výstavby Galerie Prostějov a přeměny centra města na moderní obchodně-společenské centrum.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 26.4 °C
15:08

Po celý červenec budou muset řidiči objíždět podjezd pod železničním mostem v ulici Dr. Milady Horákové tzv. myší díru. Na měsíc jej uzavře rekonstrukce, kterou zde bude provádět Správa železniční dopravní cesty. Pěší budou moci i během rekonstrukce využít chodník po straně podjezdu, řidiči však budou muset využít objízdnou trasu. Ta povede ulicemi Jeremenkova, Pasteurova, U Podjezdu, Pavlovická, Divišova.

14:40Vyšetřovatelé pátrají po příčině požáru skladu textilu. Škoda je odhadnuta na 80 milionů Policie společně s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru pátrá po příčinách požáru skladu textilu. Sklad na ulici Matěje z Janova začal hořet v sobotu po půl jedné v noci a profesionální i dobrovolní hasiči jej zlikvidovali během pěti hodin. S jeho následky se však potýkali mnohem déle, dohašování probíhalo až do pondělí. Teprve ve středu mohlo začít bližší zkoumání a ohledávání místa.
14:05

Konec školního roku se blíží a v Lobsteru jsme si pro všechny malé školáky a předškoláky připravili vymazlené 3-chodové menu. Udělejte radost sobě i dětem a přijďte k nám na oběd, určitě si to po celém školním roce zasloužíte. :)

13:02

Kvásek na nádraží! Ano, není to vtip. Společnost ve vlaku Vám dnes může dělat živý kvásek. Dostanete ho ke Kváskové kuchařce zdarma v hale hlavního nádraží jen dnes do 18 hod. Autorka Jana Berková, původně železničářka, Vám ráda poskytne i kváskové rady.

12:04

Chcete-li dát paní učitelce kytičku opravdu čerstvou a krásnou, pak ji kupte až ráno ;-) Květiny - Sv.Mořic pro vás ve čtvrtek otevírají své prodejny už v 7 hodin.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 25.1 °C
11:59Nikdy nezveřejněné Štreitovy fotografie budou k vidění v Muzeu umění Při příležitosti sedmdesátých narozenin Jindřicha Štreita, jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů, si Muzeum umění Olomouc připravilo speciální výstavu umělcových fotografií. Expozice (Ne)známé fotografie 1978–1989 návštěvníkům představí přes dvě stě snímků, z nichž více než polovina dosud nebyla publikovaná.
11:11

Los určil, že SK Sigma Olomouc vstoupí do MOL Cupu poslední červencovou sobotu, kdy bude hrát od 17:00 na hřišti lepšího z dvojice Provodov – Holešov.

10:16

Nová stylová parfumerie značky INCANTO byla otevřena v centru Olomouce a zve vás k návštěvě. Na prvním místě je zde kvalita a cena; každý tu najde tu svoji vůni, která jej učiní ještě více atraktivním a neodolatelným. Obchod najdete na Pekařské 4 naproti Koruny. Tak se určitě zastavte. ;-)

9:56Travič otrávil rybník na Olomoucku, teď mu hrozí vězení K poněkud neobvyklému případu byli přivoláni policisté z Velké Bystřice. Soukromý rybník, který slouží výhradně pro chov ryb, navštívil neznámý pachatel. Ten však pobyt u vody nenechal jen tak. Do rybníku nasypal granule, kterými ryby otrávil.
9:07

Knihkupectví Kosmas pro vás připravilo pravidelný přehled knih, o které je v Olomouci největší zájem. Nechte se inspirovat a podívejte se na aktuální TOP 10 prodeje.

8:04

Diagnostika poškození pleti slunečním zářením pod UV kamerou ZDARMA. Dnes od 10 do 17h, pouze v Lékárně U Pöttingea - DERMOCENTRUM!

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 17.2 °C
7:29

Král Vladislav Jagellonský potvrdil 29. června 1510 Olomouci mílové právo, které se vztahovalo na vaření, šenkování a prodej piva v okruhu jedné míle od města. Bylo to na žádost městské rady, která měla patrně s králem dobré (finanční) vztahy, protože mnohá města o toto právo marně usilovala. Král Vladislav však současně povolil vařit a šenkovat pivo klášteru Hradisko a vsi Skrbeň, které nebyly vzdáleny na míli od Olomouce. Tak vznikl spor mezi městem a klášterem, který byl ukončen až na počátku 18. století vítězstvím kláštera.

6:35

Narozeniny dnes slaví zpěvák Daniel Nekonečný (*1966), herec Petr Stach (*1974) a zpěvák Jan Toužimský (*1978). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1989 rozhlasové stanice Svobodná Evropa a Hlas Ameriky odvysílaly ve svých programem výzvu Několik vět, která odstartovala pád komunistického režimu.

0:02Dnešek: Štreitovy fotografie i koncert Markéty Irglové Jsme v polovině týdne. Jaká bude středa? Rozhodně slunečná. A také se bude ledacos dít. Pozveme vás na výstavu fotografií Jindřicha Štreita a večer můžete zakončit den na koncertě Markéty Irglové... Tak hezkou středu!

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Dámské letní pantofle značky s.Oliver.

LETNÍ VÝPRODEJ ZAHÁJEN. Dámské žabky s. Oliver - sleva 30 %.

Cena: 746 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace