www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je středa 26. listopadu 2014, svátek má Artur
Aktuální teplota: 0.6 °C

Bleskovky

Dnes je středa 26. listopadu 2014
9:13Líbí8Horká novinka: S nástupem chladných podzimních dnů si pro vás Moštovna Lažany připravila nápoj, který nejen zahřeje, ale především pohladí vaše chuťové buňky – horký jablečný mošt s příchutí skořice a hřebíčku. Přijďte ochutnat do prodejny MOŠTOVNA LAŽANY v Olomouci na Sokolské 44 u kina Metropol. Jste srdečně zváni.
8:52Líbí17POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na představení Divadla v Řeznické ČERVENÁ, které se koná ve středuí 3.12.2014 od 19:00 hod. v Divadle na Šantovce.
8:21Líbí21Relaxační svět vám nabízí permanentku na cvičení, kterou můžete zakoupit také jako dárkovou poukázku! 20 LEKCÍ (vacushape, vibro-plošina) za 2000 Kč – se SLEVOU 50%. Možné zakoupit od 24.11. do 12.12. Lekce možné začít čerpat ihned nebo po Novém roce. Nutné vyčerpat do 15. 3. 2015.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 0 °C
7:29Líbí30Dne 26.11.1482 prodal vyškovský hejtman Marek z Bučic olomoucký Kamenný čili Passingerův mlýn i s lázní a loukou u Horky olomoucké městské radě, a to krátce poté, co přešel do jeho držení. Cena se vyšplhala na 250 hřiven grošů. Od tohoto roku spravovalo mlýn město ve vlastní režii a pronajímalo jej jednotlivým mlynářům za příslušnou roční činži. V roce 1487 zde máme doloženého mlynáře Hanuše. První zpráva o výši nájmu existuje až z roku 1513, kdy činil 105 zlatých.
6:32Líbí49Dnes doporučuji rašnerův máslový koláček za 10 Kč a picnic se slaninou a sýrem za 16 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí36Narozeniny dnes slaví zpěvačka Aneta Langerová (*1986), atlet Roman Šebrle (*1974) a americká zpěvačka Tina Turner (*1939). Gratulujeme!
6:00Líbí34Dobré ráno, Olomouci! Před 20 lety byl Miloslav Vlk, arcibiskup pražský, jmenován kardinálem.
Úterý 25. listopadu 2014
22:35Líbí25Trenér Olomouce Petr Fiala k metru rozhodčích v extralize Hokejisté Olomouce byli ve dvou posledních utkáních celkem 23x na trestné lavici, navíc Radek Dlouhý a Ivan Majeský dostali tresty do konce utkání. V utkání proti Plzni Kohouti nakonec vybojovali jen bod, když ještě čtyři minuty před koncem vedli o jednu branku. Trenér HCO Petr Fiala se v rozhovoru zamýšlel hlavně nad novým metrem posuzování zákroků sudích. "Jako divák bych na takový hokej šel jednou, možná dvakrát, pak už ne," říká trenér Kohoutů.
21:03Líbí46Mora prohrála se Škodou Plzeň 3:4 v prodloužení. Góly Hanáků dali Slováci Rác, Zuzin a Buc. MORA vs. ŠKODA.
20:44Líbí24Mora prohrála se Škodovkou Plzeň v prodloužení Ve 23. kole Tipsport extraligy nastoupili hokejisté Olomouce proti Škodě Plzeň. Kohouti dvakrát za sebou prohráli a spadli na osmé místo. Plzeň naopak dvě poslední utkání vyhrála a byla před duelem o bod a místo za Morou. V zápase bylo opět hodně vyloučených, na obou stranách deset. Vyrovnaný byl i stav po třech třetinách, 3:3. Bod navíc získala v prodloužení hostující Plzeň.
19:06Líbí76Protože se vám v září na Československé party líbilo, opakuje letos Účko party ještě jednou! Těšit se můžete na nejlepší české a slovenské hity všech dob, na česko-slovenské soutěže, na česko-slovenskou projekci a mnoho dalšího. O půlnoci se pak pro vás roztočí sud piva zdarma! Party začíná ve 21:00.
18:36Líbí45Hokejisté HC Olomouc prohrávají se Škodou Plzeň po první třetině0:2. Obě branky inkasovali Hanáci v oslabení. Na trestné lavici bylo za první část 7 hráčů.
18:32Líbí55Oblečení, módní nebo bytové doplňky, knihy, hry, hračky, nádobí a další použitelné zboží můžete přinášet až do 19. listopadu na cyrilometodějskou teologickou fakultu, která na závěr listopadu připravuje Dobročinný bleší trh. Jeho výtěžek bude věnován Hospici na Svatém Kopečku. Věci v prodejném a čistém stavu se přijímají vždy v úterky od 15:00 do 17:30 a středy od 13:00 do 16:00 v místnosti za vrátnicí v přízemí Teologické fakulty. Bleší trh se pak uskuteční 27. a 28. listopadu od 10 do 18 hodin.
17:47Líbí51Tisíce kilometrů po České republice, Francii, Itálii a Německu, desítky rozhovorů s historiky umění a pamětníky, stovky hodin ve studiu. To vše absolvovali filmaři vedení režisérem, scénáristou a producentem Theodorem Mojžíšem, aby mohli v dokumentu Cesta světla divákům vyprávět příběh světoznámého sochaře a olomouckého rodáka Ivana Theimera. Výsledek bezmála dvouletého úsilí představí poprvé veřejnosti ve středu 26. listopadu v Arcidiecézním muzeu Olomouc, kde nyní probíhá výstava Theimerových soch. Více se dočtete zde.
17:08Líbí63Moravské divadlo Olomouc v neděli 30. listopadu od 10 hodin zve na speciální uvedení pohádky Rostislava Pospíšila Pidínci a modrý kocour. Představení o lesních bytůstkách bude totiž spojeno s rozsvícením vánočního stromku ve foyer divadla. Ale to není všechno! Pro malé diváky je připravena také mikulášská nadílka a možnost vyfotografovat se s Mikulášem, andělem a čerty.
16:27Líbí62Z Ulánbátaru za písečnými dunami a velbloudy do pouště Gobi. Nedozírný obzor, nekonečné pláně, kočovníci, stáda a jurty. Martin Loew dnes večer přijíždí do kina Metropol s multimediální projekcí o Mongolsku – zemi Čingischána a připojí své živé vyprávění. Začátek v 19:00.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 2.9 °C
15:41Líbí63Jazz Tibet Club vás dnes večer zve na dvojkoncert olomouckých kapel Svervou a Chernobyl generation. Prvně jmenovaná formace v čele se zpívající sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrozkovou pokřtí své debutové minialbum. Chernobyl generation zase letos slaví osmé výročí a po delší pauze slibují spoustu novinek i neobvyklou projekci. Začátek je v 19:00, vstupenky za 60 korun na místě. Více čtěte zde.
15:19Líbí54Legendární představení Divadla Sklep Besídka 2014 dorazí ve čtvrtek 27. listopadu do Olomouce, bohužel ale už nyní hlásí v Divadle na Šantovce vyprodáno! Místo toho si o pár dní později, v pondělí 1. prosince, můžete zajít na druhou dámu českého šansonu, jak o ní mluvívají kritici. Koncert Szidi Tobias & band začíná v 19:00. Vstupenky zde.
14:57Líbí33Olomouc má mistra a vícemistryni Evropy v capoeiře Olomoucký klub Vem camará capoeira má za sebou úspěšné Mistrovství Evropy. Z Liberce si olomoučtí capoeiristé přivezli jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Dařilo se však i ostatním.
14:50Líbí52Restaurace U Klásků na Slavonínské 59 v Olomouci se rozrostla o nový penzion! Kromě výborného pohoštění si můžete užít také krásného ubytování. Přesvědčte se na FB.
14:50Líbí20Diváci zítra poprvé uvidí filmový dokument o Ivanu Theimerovi. Promítá se v Arcidiecézním muzeu Tisíce kilometrů po České republice, Francii, Itálii a Německu, desítky rozhovorů s historiky umění a pamětníky, stovky hodin ve studiu. To vše absolvovali filmaři vedení režisérem, scénáristou a producentem Theodorem Mojžíšem, aby mohli v dokumentu nazvaném Cesta světla divákům povyprávět příběh života a tvorby světoznámého sochaře a olomouckého rodáka Ivana Theimera. Výsledek bezmála dvouletého úsilí představí poprvé veřejnosti už zítra, ve středu 26. listopadu v Arcidiecézním muzeu, kde nyní probíhá výstava Theimerových soch.
14:22Líbí72Hokejisté HC Olomouc hrají ve 24. kole Tipsport extraligy v plecharéně od 18:00 proti Škodě Plzeň. Více si můžete přečíst zde.
14:03Líbí18Přes dvě stě dětí vymýšlí novou müsli tyčinku, vítězný produkt půjde do prodeje Více než dvě stě žáků osmých ročníků základních škol z Olomouckého kraje se účastní soutěže Fit s müsli, která má motivovat děti ke studiu potravinářských a zemědělských oborů. Pětasedmdesát přihlášených tříčlenných týmů musí během necelých čtyř měsíců nejen vymyslet složení své tyčinky, ale také navrhnout obal či zvolit obchodní model. Vítězné družstvo získá odměnu 30 tisíc korun, a navíc společnost Úsovsko tyčinku skutečně vyrobí.
13:54Líbí60SOUTĚŽ o IPHONE 6! Prodejna Zdraví a fitness v OD Koruna. Nakup sportovní a zdravou výživu a vyhraj zlatý IPHONE 6.
13:29Líbí61Mikulášské řádění přinese jako každý rok v sobotu 6. prosince Mikulášskou nadílku s programem a letos vás všechny zve Centrum pohybu do Sokolovny v Bystrovanech. Připraveny budou čertovské proměny, řádění, Mikulášská nadílka a čertovské tanečky. Rezervujte si svá místa včas, kapacita je omezená! Na tel. 774 004 641, nebo e-mailem lenka.fasnerova@volny.cz. Na vás a vaše děti se za Centrum pohybu těší Lenka Fasnerová, Mikuláš, Čert a Anděl. :-)
13:18Líbí1Ethenem načichlý britský jazz Portico míří v pátek do Jazz Tibet Clubu Britská kapela neúnavně objevující nové hudební světy vystoupí v Jazz Tibet Clubu v pátek 28. listopadu od 21 hodin. Půjde o jediný její koncert nejen v České republice, ale v celé střední a východní Evropě, a kapela se na něm představí ve zcela nové podobě.
12:59Líbí71Ze svodky Městské policie Olomouc Opuštěné tříleté dítě se podařilo najít během rozsvícení stromečku na Horním náměstí strážníkům. Předali jej matce. Také díky kamerám zadrželi muže, který pěstí rozbil sklo auta. A k nalezeným klíčům od jiného vozu našli majitele.
12:53Líbí51Populární formát němého filmu s živým hudebním doprovodem míří i do Olomouce. Čeká vás projekce britského snímku Picadilly (1929), který doprovodí maskovaný písničkář KITTCHEN. Projekce se uskuteční v rámci nového cyklu Hudba proti filmu. Připravte se na noční rejdy britské smetánky, které vám hudebně zprostředkují právě KITTCHEN – svérázného písničkáře doplní na bicí a laptop Tomáš Neuwerth. Dnes 25. listopadu od 19:30Divadle na cucky. Vstupné 150 Kč.
12:37Líbí45Útočník HCO Radek Dlouhý dostal od disciplinární komise hokejového svazu za faul na Michala Broše v utkání Kohoutů v Mladé Boleslavi trest na 5 utkání. Hrát tak bude moci až 14.12. proti Kometě Brno.
12:27Líbí99Je bezva, kreativní a ráda se líbí: To je Bezvakytka, květinářství plné květů, ale i možností se učit a poznávat Máte rádi překvapení? Jedno hezky barevné bych tu pro vás měla. I když už je léto dávno pryč a sluníčko se věčně schovává za mraky, zjistíte, že i právě začínající předvánoční období může být pěkně plné barev. No ano, vánoční věnce, barevné svíčky, třpytivé hvězdy, baňky a vedle toho ještě pestrý výběr z řezaných i hrnkových květin a všemožných hand made drobností pro ozdobu jak vašeho domova, tak vás samotných. Květinářství Bezva kytka v sousedství Čechových sadů a Hotelu Flora je sice na první pohled nenápadné, ale když ho sestoupíte navštívit, uvidíte záplavu barev a vlastnoručně vyráběné kreativity paní Věry Magdonové. Tím ovšem vaše "bezva" setkání s "kytkou" nekončí, nýbrž teprve začíná...
12:20Líbí64V Cafe DELUX na Lipenské ulici na vás tento týden čeká PAPUA NEW GUINEA – chuť čokolády s nádechem třešní, vlašského ořechu a karamelu. Přijďte ochutnat vynikající espresso.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 3.5 °C
11:56Líbí57POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na koncert slovenské zpěvačky Szidi Tobias, který se koná v pondělí 1.12.2014 od 19:00 hod. v Divadle na Šantovce.
11:47Líbí62Květinářství Aneta na Pavelčákově ulici č. 17 si pro vás připravilo širokou škálu vánočních ozdob a dekorací. Přijďte si vybrat adventní věnce, svícny, věnce na dveře, svíčky, lucerničky a další vánoční dekorace. Veškeré vánoční aranžmá a dekorace zhotovíme dle vaší představy a fantazie. S Anetou budou vaše Vánoce krásnější a veselejší! :-)
11:09Líbí61Náš dnešní menu tip: Zajít si můžete na anglický rostbeef s opékaným bramborem a tatarkou v restauraci Mexicana. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si sami z nabídky Poledního menu. Dobrou chuť!
10:37Líbí29Letošní přehlídka animovaného filmu zamíří do Jižní Ameriky, přivítá kolumbijské i argentinské umělce Olomouc v předvánočním čase opět ožije animovaným filmem. V rámci čtyřdenní Přehlídky animovaného filmu (PAF), která začne ve čtvrtek 4. prosince, se můžete těšit nejen na filmové projekce, ale také tvůrčí dílny, výstavy či koncerty. Pořadatelé se letos zaměřili hlavně na Jižní Ameriku. Ve více než šedesáti programových blocích v šesti sekcích se se svou tvorbou představí přes sedmdesát hostů. Vůbec poprvé v České republice vystoupí například hudebník Dean Blunt, který bude koncertovat v úplné tmě s jedním bodovým světlem.
10:32Líbí79Přední celosvětová technologická firma Mubea Prostějov vás zve na stánek Dobrého místa pro život ve středu 26. listopadu od 16ti hodin. Přijďte na výborný punč a další dobroty a pomozte s námi dobré věci. Výtěžek věnuje Mubea Unii neslyšících v Olomouci.
10:04Líbí57Horká novinka: S nástupem chladných podzimních dnů si pro vás Moštovna Lažany připravila nápoj, který nejen zahřeje, ale především pohladí vaše chuťové buňky – horký jablečný mošt s příchutí skořice a hřebíčku. Přijďte ochutnat do prodejny MOŠTOVNA LAŽANY v Olomouci na Sokolské 44 u kina Metropol. Jste srdečně zváni.
9:39Líbí45Včera ráno odhalila majitelka vloupání do svého kosmetického salónu na Dobrovského ulici v Olomouci. Policisté na místě zjistila, že neznámý nenechavec dovnitř násilím vlámal přes uzamčené okno. Kosmetické studio důkladně prohledal a majitelku obral o značkovou kosmetiku v hodnotě 50 tisíc korun. Jako bonus zmizel ze stolečku na chodbě radiopřehrávač značky Sony. Škoda se tak vyšplhala na 55 tisíc korun. Policie v případě vede trestní řízení a po zloději a ukradené kosmetice pátrá.
9:10Líbí656V pondělí 1. prosince se rozzáří další vánoční stromeček, tentokrát v átriu lázeňského domu Morava v Lázních Slatinice. Na programu budou písničky pro dobrou náladu, vystoupení dětí ZŠ a MŠ Slatinice a také ze ZŠ Cholina, odhalení dětmi malovaného slatinického betlému i prodej vánočních hvězd pro onkologii. Příjemnou vánoční náladu vám vykouzlí také dobroty z lázeňské kuchyně a lázeňský jarmark. V pondělí 1. prosince od 15 hodin.
8:47Líbí62V sobotu 6. prosince vyjede do ulic tradiční Mikulášská tramvaj. Zastavovat bude na občasné zastávce v Sokolské ulici a dále na všech následujících zastávkách. Pro děti budou v Mikulášské tramvaji připraveny drobné dárky. O jejich správné předání se postarají Mikuláš, Anděl a Čert. :-) Tak neváhejte a vezměte své děti za nadílkou. Mikulášská jízda je pro rodiče s dětmi bezplatná. Jízdní řád tramvaje najdete zde.
8:02Líbí63Butik EMILY MODA Olomouc v nové budově magistrátu naproti ušatému domu vás už nyní zve na předvánoční slevy! Do soboty 29. listopadu zde na vás čeká sleva 30% NA VŠE! Otevírací doba PO– PÁ 9–17, SO 9– 12 hodin.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 2.9 °C
7:36Líbí50Ke dni 25. listopadu 1898 se vážou počátky závodu Zora. Vše začalo provoláním olomouckých maloobchodníků k upisování akcií nového podniku pro výrobu cukrovinek a čokolády. Vznikl tak nový podnik pod názvem První společná moravská továrna na cukrovinky a čokoládu v Olomouci, zapsané společenstvo s obmezených ročením.
6:37Líbí75Dnes doporučuji balkánský rohlík za 13 Kč a bavorský vdoleček za 12 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí55Pranostiky na svatou Kateřinu říkají: "Na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu." nebo "Kateřina na ledě, Vánoce na blátě."
6:00Líbí51Dobré ráno, Olomouci! Přesně před 22 lety odhlasovalo Federální shromáždění rozdělení Československa na Českou a Slovenskou republiku počínaje 1. lednem 1993.
5:20Líbí47Do Olomouce dorazí HC Škoda Plzeň. Debut čeká Jiřího Řípu Hokejisté HC Olomouc nastoupí ve 24. Tipsport extraligy v plecharéně proti Škodě Plzeň. Hanáci mají za sebou dvě porážky s Litvínovem a v Mladé Boleslavi. V tabulce jsou osmí a Plzeň je o místo a bod za nimi. V utkání tak půjde o hodně. Moře hlavně o zastavení porážek. Distancovaného Radka Dlouhého by měl nahradit Jiří Řípa.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

DISPONENT S NJ

Máte zkušenosti s nákupem ve výrobní společnosti? Vaše vzdělání je technického směru a komunikace v NJ Vám nedělá potíže? Pak čtěte dál!

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace