Reklama

Pátek 23. února 2018, svátek má Svatopluk, venku je -4.3 °C

Bleskovky

18:24

Zasportovat si dnes můžete na zimním stadionu, kde se od 20:00 do 21:00 chystá bruslení pro veřejnost, a kdo si přivstane, může na stadion vyrazit zítra ráno v 8:30 :)

Odkaz pro sdílení bleskovky

17:21

Basketbal Olomouc přivítá od 19:00 v Čajkaréně Basket BC Vysočina v nadstavbové části 1. ligy. Ve stejný čas se představí i SK UP Olomouc, které hraje v play-out ve Sportovní hale UP s GPA.

Odkaz pro sdílení bleskovky

16:19

Už jen pár dnů zbývá pro podání přihlášek na vysokoškolské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zájemci o studium mohou přihlášky podávat do 28. února 2018 a veškeré informace naleznete zde.

Odkaz pro sdílení bleskovky

16:00

Teplota dnes odpoledne dosáhla -2.1 °C

Odkaz pro sdílení bleskovky

15:26

Nenechte si ujít reprezentační ples Univerzity Palackého v Olomouci, který se bude konat zítra od 19 hodin v NH hotelu. Hudbu k poslechu a k tanci zajistí swingový orchestr Zatrestband, samozřejmě nebude chybět ani bohaté pohoštění, videodiskotéka a tradiční losování tomboly na závěr večera. Hlavním hudebním hostem bude legendární Mňága a Žďorp. Veškeré informace o plese i prodeji vstupenek naleznete zde.

Odkaz pro sdílení bleskovky

14:42

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga Olomouc přijímá do 1. března přihlášky na střední školu. Ve školním roce 2018/2019 otevíráme na SZŠ tyto obory středního vzdělání s maturitní zkouškou: Zdravotnický asistent, Laboratorní asistent a Nutriční asistent. Veškeré informace včetně přihlášky naleznete zde.

Odkaz pro sdílení bleskovky

13:28

Festival Veggie Fest Olomouc 2018 se letos uskuteční 12. května v olomoucké Pevnosti poznání. Odehraje se pod záštitou Platformy pro udržitelný rozvoj a etiku, a těšit se můžete na pestrý program plný přednášek, workshopů a koncertů.  Nebude chybět ani DIY designová zóna s několika workshopy na téma ekologické kosmetiky a šití. Samozřejmostí bude klidová zóna a dětský koutek s vlastním doprovodným programem.

Odkaz pro sdílení bleskovky

12:24

Hanácký pivovar má pro vás zajímavou olympijskou akci. Čím lépe se naši závodníci umístí, tím větší je v naší pivovarské prodejně sleva na naše pivo (platí pro nejbližší možný prodejní den). A na olympiádě teď máme ještě spoustu želízek v ohni, tak fanděte společně s naším pivem! Více na www.hanackypivovar.cz 

Odkaz pro sdílení bleskovky

12:00

Teplota dnes v poledne dosáhla -1.3 °C

Odkaz pro sdílení bleskovky

11:19

Přemýšlíte, kam vyrazit na lyže? Máme pro vás praktický přehled lyžařských středisek v okolí Olomouce. Využijte zimního počasí a naplánujte si výlet ;)

Odkaz pro sdílení bleskovky

10:41

Hledáte tip na pohodovou dovolenou v Jeseníkách? Pak doporučujeme Penzion U rybníčku v Horní Lipové. Penzion roku 2017 je skvělou volbou pro vaše sportování i odpočinek.  A podívejte na to nádherné okolí SHORA ... ;-)

Odkaz pro sdílení bleskovky

9:27

Restaurace a pizzerie U Kristýna Vás zve ve středu 7. 3. 2018 na řízenou degustaci Arcibiskupských zámeckých vín, která představí enolog a vedoucí Arcibiskupských zámeckých sklepů Milan Paleta. Bude pro Vás připraveno 12 druhů vín s možností objednávky a zakoupení za zvýhodněné ceny. Cena degustace je 250 Kč za osobu a zahrnuje ochutnávku a malé sousto. Vstupenky je nutné z kapacitních důvodů předem zakoupit na baru restaurace a pizzerie U Kristýna.

 

Odkaz pro sdílení bleskovky

8:32

Expediční kamera 2018 v Olomouci: nezkrotná řeka, moudrost indiánů i podzim horolezeckého života na plátně kina! Největší český cestovatelský a outdoorový festival EXPEDIČNÍ KAMERA zavítá do Olomouce. Celovečerní pásmo špičkových filmů se představí 14. března od 18.00 hodin v prostorách Vlastivědného muzea v Olomouci. K vidění budou nejlepší filmy uplynulé sezony – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci dobrodružství, extrémních zážitků a divoké přírody.

Odkaz pro sdílení bleskovky

8:00

Teplota dnes ráno dosáhla -3.8 °C

Odkaz pro sdílení bleskovky

7:22

23. února 1887 se narodil Julius Pelikán, který spolupracoval na konci války na restaurování fresek v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci. Za první republiky vyzdobil desítky veřejných budov, vytvořil řadu sakrálních plastik a pomníků padlým, tvořil plakety, busty, pamětní desky i medaile. Nejvíce jeho prací se nachází právě v Olomouci.

Odkaz pro sdílení bleskovky

6:30

Narozeniny dnes slaví psychiatr a spisovatel Jan Cimický (*1948), český režisér Jiří Menzel (*1938), tenistka Helena Suková (*1965), hudebník Roman Holý (*1966).

Odkaz pro sdílení bleskovky

6:00

Dobré ráno, Olomouci! V roce 1893 získal Rudolf Diesel patent na dieselový motor.

Odkaz pro sdílení bleskovky

Máte zajímavý tip? Pošlete ho na bleskovky@olomouc.cz