Reklama

Sobota 21. dubna 2018, svátek má Alexandra, venku je 17.2 °C

Bleskovky

9:31

S dětmi můžete navštívit Cirkus Berousek, který rozložil svůj stan na prostranství u Šantovky. Čeká vás nový program, medvědí revue, slonice Naira, rozsáhlý zoopark a spousta dalšího! Začátky představení jsou v sobotu od 14:00 a v neděli v 11:00. Ve všední dny pak v 17:30. Berouse k odjede od Šantovky v neděli 6. května

Odkaz pro sdílení bleskovky

8:49

Další domácí zápas na svém hřišti na Lazcích mají v extralize Skokani Olomouc. Od 14:00 hrají s Technikou Brno.

Odkaz pro sdílení bleskovky

8:17

V sobotu 21. dubna 1888 byla velká dvorana právě otevřeného Národního domu v Olomouci svědkem mimořádné kulturní události. Bylo jí první provedení Dvořákova oratoria Svatá Ludmila, které sám autor dirigoval. Dílo nastudoval stočlenný smíšený pěvecký sbor amatérského spolku Žerotín se sólisty a s hudbou města Olomouce. Nadšený Dvořák pak skladbu Žerotínu věnoval se slovy "na důkaz mé zvláštní úcty, jak si za vaše skutečně umělecké výkony právem zasluhujete".

Odkaz pro sdílení bleskovky

8:00

Teplota dnes ráno dosáhla 11.8 °C

Odkaz pro sdílení bleskovky

7:35

Narozeniny dnes slaví český písničkář, básník a fejetonista Jaroslav Hutka (*1947) a britská královna Alžběta II. (*1926).

Odkaz pro sdílení bleskovky

7:00

Dobré ráno, Olomouci! Přesně před 28 lety papež Jan Pavel II. zahájil dvoudenní návštěvu Československa. Jednalo se o historicky první oficiální návštěvu papeže v Československu.

Odkaz pro sdílení bleskovky

Máte zajímavý tip? Pošlete ho na bleskovky@olomouc.cz