Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.5 °C

Tipy na víkend: Bounty Rock Cafe Open Air, Dny evropského dědictví, Empírový den i Gulášfest

Tipy a názory

11.9.2020

Lenka Šimková

Pracovní týden je u konce a pátek je konečně tady. Jaký bude nadcházející víkend? V pátek se můžete těšit třeba na festival Oživ centrum na Horním náměstí, v sobotu vás čeká pestrý program i otevřené památky v rámci Dnů evropského dědictví a v neděli se můžete vrátit o dvě stě let zpět v čase. A bude toho mnohem víc, podívejte se...

Pátek

celý den / Svatováclavská pouť / FUNpark Šantovka
celý den / Dny evropského dědictví / Olomouc
10:00 / Oživ centrum Olomouc / Horní náměstí
12:00 / Letní čítárna u kašny 2020 / náměstí Republiky
13:00 / Selské trhy / Výstaviště Flora
14:00 / 3D tisk a programovatelní roboti / Knihovna města Olomouce
17:00 / Urban Vibes: DJ Kaput / Telegraph
17:00 / Velká autogramiáda BK Olomoucko / OC Haná
17:00 / Komentovaná prohlídka výstavy Mezi Námi / Divadlo na cucky
18:30 / Netopýří noc v Domu přírody / Sluňákov
18:30 / Olomoucký senátor o cestě na Taiwan / Divadlo na cucky
19:00 / Když se zhasne / Divadlo na Šantovce
20:00 / Via Lucis - Ivan Theimer / Arcidiecézní muzeum

Ve čtvrtek odstartovala ve FUNparku Galerie Šantovka rekordní Svatováclavská pouť, která během celého měsíce nabídne tematické víkendové festivaly i spoustu zábavy pro děti a dospělé. Na Horním náměstí můžete od 10 hodin navštívit festival Oživ centrum, který kromě design trhů a food zóny nabídne i letní kino nebo kreativní dílny pro děti. Také o víkendu pokračují Dny evropského dědictví a už v pátek tak můžete od 12:00 zajít třeba na Letní čítárnu u kašny a zajít můžete také ve 20:00 na Horní náměstí, kde uvidíte exkluzivní baletní open air Balet pro Olomouc s hvězdami baletu Moravského divadla Olomouc. Veškeré akce, které se v rámci Dnů evropského dědictví chystají, naleznete tady. A na Výstavišti Flora budou pokračovat oblíbené Selské trhy. Ty můžete navštívit od 13:00 do 17:00 na zvyklém místě za Pavilonem A, kde si nakoupíte zeleninu, mléčné výrobky, pečivo, uzeniny, marmelády, vína, sladkosti nebo bylinky a koření od lokálních pěstitelů. Do obchodního centra Haná pak můžete odpoledne v 17 hodin zajít na autogramiádu basketbalistů BK Olomoucko. A pokud máte chuť zajít večer od divadla, tak doporučujeme komedii Když se zhasne z repertoáru Moravského divadla, kterou uvidíte od 19 hodin v Divadle na Šantovce. Poslední vstupenky koupíte tady.

Sobota

celý den / Svatováclavská pouť / FUNpark Šantovka
celý den / Dny evropského dědictví / Olomouc
08:30 / Dětský minibazar / SPŠ Rooseveltova
09:00 / Dny otevřených dveří v depozitáři VKOL / depozitář VKOL
10:00 / Dny evropského dědictví 2020 / hrad Šternberk
10:00 / Oslavy 200. výročí narození Josefa Mánesa / zámek Čechy pod Kosířem
10:00 / Oživ centrum Olomouc / Horní náměstí
10:00 / GulášFest / FUNpark Šantovka
10:00 / Africké trhy v Olomouci / Letní kino
10:00 / Piš, hmatej, krokuj, odhaduj… / Arcidiecézní muzeum
13:00 / Bounty Rock Cafe Open Air / Korunní pevnůstka
13:00 / Prohlídky Divadla Tramtarie / Divadlo Tramtarie
16:00 / Kočičí hra / Moravské divadlo
17:00 / Princezna zakletá v čase / kino Metropol
17:00 / J. Hainc: Urbanismus jako architektura veřejného prostoru / Telegraph
19:00 / Obrázky ze života Josefa Mánesa / zámek Čechy pod Kosířem

V sobotu i v neděli můžete v rámci Dnů evropského dědictví navštívit nepřeberné množství otevřených památek, za návštěvu jistě stojí Jihoslovanské mauzoleum, které bude veřejnosti otevřeno vůbec poprvé. Navštívit můžete také dny otevřených dveří v depozitáři Vědecké knihovny v Hejčíně, speciální program v rámci Dnů evropského dědictví chystají i na hradě Šternberk a od 13 hodin se můžete těšit i na prohlídky Divadla Tramtarie. Na Horním náměstí bude od dopoledních 10 hodin pokračovat festival Oživ centrum, ve stejný čas vypukne ve FUNparku Galerie Šantovka Gulášfest, kde vás kromě skvělých gulášů čekají i večerní koncerty. V areálu Letního kina si pak můžete na Afrických trzích nakoupit čerstvé ovoce i koření přímo od farmářů z Ugandy a ve 13:00 na olomoucké Korunní pevnůstce vypukne dlouho očekávaná akce - Bounty Rock Cafe Open Air. Jubilejní desátý ročník láká na skvělé hudební zážitky, těšit se můžete třeba na Mr. Punch, November 2nd , Michala Pavlíčka a opravdovou lahůdkou pak bude GENESIS Classic Ray Wilson! Pokud přemýšlíte, kam zajít s dětmi, tak do českých kin míří 17. září nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase. Ještě předtím ji v exkluzivní předpremiéře můžete vidět v kině Metropol. Dobrodružný snímek je na programu v 17 hodin a snímek přijede uvést i představitelka hlavní záporné role Simona Zmrzlá, která v pohádce ztvárňuje Murien, havraní paní. Držitelku Českého lva doprovodí delegace tvůrců: režisér Petr Kubík, hudební skladatel Lukáš Daniel Pařík a producent Viktor Krištof. Tato trojice současně stojí za scénářem celého filmu. Tým promítání uvede, po jeho skončení je přichystaná beseda s diváky.

Neděle

celý den / Svatováclavská pouť / FUNpark Šantovka
celý den / Dny evropského dědictví / Olomouc
09:00 / Dny otevřených dveří v depozitáři VKOL / depozitář VKOL
09:00 / Charitativní brunch / Bistro HELEN
10:00 / Empírový den / zámek Čechy pod Kosířem
10:00 / Rudolfínská mincovna / Hrad Šternberk
15:00 / Princezna na hrášku / Divadlo na Šantovce
16:00 / Její pastorkyňa / Moravské divadlo
18:00 / Na kus řeči s Vilmou Cibulkovou / Galerie Anděl

V neděli máte poslední šanci zajít na některou ze zajímavých akcí v rámci Dnů evropského dědictví. V tento den můžete také v Bistru HELEN v Galerii Šantovka zavítat na charitativní brunch, který se uskuteční u příležitosti 25. narozenin neziskové organizace SPOLU Olomouc. Více informací o organizaci i o samotném brunchi se dočtete tady. V tento den se také můžete doslova přenést v čase o dvě stě let zpátky. Do doby, v níž vznikala díla Pýcha a předsudek či Rozum a cit, vás přenese Empírový den, který se koná na Zámku Čechy pod Kosířem. Piknik, zajímavý program a ples. A to vše v dobových kostýmech, budete-li chtít. Na hradě Šternberk pak v tento den můžete navštívit speciální program Rudolfínská mincovna, v rámci kterého se návštěvníci zábavnou formou dozvědí zajímavé informace z historie mincovnictví. Kdo se aktivně zapojí do představení, získá jako odměnu vlastní minci. Divadlo na Šantovce pak v 15 hodin chystá pohádku pro děti o Princezně na hrášku a v 18 hodin můžete zajít do Galerie Anděl Na kus řeči s Vilmou Cibulkovou.

Přejeme hezký víkend a nezapomeňte na roušky ve vnitřních prostorách.. ;-)