Reklama

Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea, venku je 10.1 °C

Dny evropského dědictví 2020 na hradě Šternberk

Dny evropského dědictví 2020 na hradě Šternberk

Proběhlé termíny

Sobota 12. 9. / 10:00

Pořadatel: Hrad Šternberk

Místo konání: Hrad Šternberk, Horní náměstí 6, Šternberk

O akci

V rámci oslav Dnů evropského dědictví 2020 připravujeme na hradě Šternberk zajímavý program. V  sobotu 12. 9. 2020 se mohou návštěvníci těšit na prohlídky výběrového okruhu a prohlídky doprovodné výstavy zdarma.

V sobotu 12. 9. 2020 budou od 10 do 16 hodin probíhat prohlídky na všech návštěvnických okruzích (Liechtensteinské sbírky, Život na šlechtickém sídle, Celým hradem). Speciálně v tento den zpřístupníme i výběrový okruh „Od kuchyně po půdu“. Začátky prohlídek budou v 11, 13 a 15 hodin. Jako bonus můžete navštívit stálou výstavu „Liechtensteinská dominia střední Moravy“ zdarma.

Od kuchyně po půdu
Nový okruh představí návštěvníkům technické zázemí hradu Šternberk. Okruh zahájí prohlídka jídelního a osobního výtahu, jednoho z technických skvostů našeho hradu. Přes prostory pro služebnictvo i pokoje bývalých pánů hradu se návštěvníci postupně dostanou až na půdu, kde čeká funkční strojovna výtahu a prohlídka rozlehlých půdních prostor hradu Šternberk. Na závěr okruh zavede návštěvníky do nově zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně, která byla „provozním srdcem" každého šlechtického sídla. Kuchyně prošla generální rekonstrukcí včetně restaurátorských oprav kachlových kamen a obkladů. Okruh je fyzicky náročný, proto doporučujeme zvážit návštěvu osobám s omezenou hybností a malým dětem do 6 let.

Fotografie