Reklama

Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea, venku je 10.3 °C

Rudolfínská mincovna

Rudolfínská mincovna

Proběhlé termíny

Neděle 13. 9. / 10:00

Pořadatel: Hrad Šternberk

Místo konání: Hrad Šternberk, Horní náměstí 6, Šternberk

O akci

V rámci oslav Dnů evropského dědictví 2020 připravujeme na hradě Šternberk zajímavý program. V neděli 13. 9. 2020 doplní prohlídky hradu doprovodný program „Rudolfínská mincovna“. Hrad Šternberk otevřen od 10 do 16 hodin.

V neděli 13. 9. 2020 doplní prohlídky hradu program „Rudolfínská mincovna“. Program povede výřečník, všeuměl a bavič Roman Prokeš. Návštěvníci se zábavnou formou dozvědí zajímavé informace z historie mincovnictví. Kdo se aktivně zapojí do představení, získá jako odměnu vlastní minci. K dispozici bude i raznice a zájemci si budou moci vyzkoušet vyrazit svou minci. Nikdo tedy neodejde s prázdnou. Rudolfínská mincovna bude součástí všech prohlídek. Návštěvníci zaplatí běžné vstupné na prohlídku a doprovodný program bude přístupný zdarma.

Rudolfínská mincovna
Otevřená mincovní dílna, jejíž součástí jsou raznice pro jednostrannou i oboustrannou ražbu a repliky historických mincí. Návštěvník se seznámí s výrobními postupy středověké mince i mnohem starších typů platidel. Potěžká ražební kladivo a s dopomocí mincíře si vyrazí vlastní minci. Prohlédne si repliky historických mincí a zjistí, jak těžké může být míti jmění.

Fotografie