Reklama

Neděle 6. prosince 2020, svátek má Mikuláš, venku je 6.7 °C

Dnešek: zasedání zastupitelstva, Kalifornský sen i drobné komplikace v dopravě

Tipy a názory

29.6.2020

Lenka Šimková

KAM ZAJÍT?

09:00 / 11. veřejné zasedání Zastupitelstva města Olomouce / Magistrát města Olomouce
17:00 / Campanella mezi květy / Smetanovy sady
17:30 / Kalifornský sen / kino Metropol
19:00 / Slovanský tyátr – Věc Makropulos / Divadlo na cucky
20:00 / Klimt & Schiele: Erós a Psyché / kino Metropol
20:00 / Okresní přebor - poslední zápas Pepika Hnátka / Autokino (FUN park Šantovka)

Narozeniny dnes slaví herec Petr Stach (*1974), zpěvák Jan Toužimský (*1978) a americká zpěvačka Nicole Scherzinger (*1978).

Svátek má Petr a Pavel

Dnes se všichni řidiči jedoucí do Olomouce od Velkého Týnce musí připravit na drobné komplikace v dopravě. Silničáři budou opravovat betonová svodidla při pravém okraji silnice vedoucí od Velkého Týnce (od Olympie či skladu Kauflandu) do Olomouce. Kvůli opravám tak dojde k uzavření pravého jízdního pruhu. Půjde pouze o jednodenní událost, podrobnosti se dočtete tady. Hned z rána nás čeká jedenácté zasedání Zastupitelstva města. Jednání začne v 9:00, je přístupné veřejnosti a kompletní materiály pro jednání najdete zde. Pokud se však na místo nemůžete dostavit, a přesto vás zasedání zajímá, ta k jeho průběh můžete sledovat zde.

Po práci se můžete projít olomouckými parky a ve Smetanových sadech vám odpoledne u altánu zpříjemní pěvecký sbor Campanella, ze stejnojmenné základní umělecké školy, který zde v 17 hodin vystoupí se svým koncertem. Po práci můžete zajít také do kina na snímek Kalifornský sen. V hlavní roli hudební komedie se představí Dakota Johnson, která se touží stát úspěšnou hudební producentkou. Zatím však stále pracuje jako asistentka popové ikony a s kariérním růstem to nevypadá dobře. Nebo se na ni snad usměje štěstí? To zjistíte od 17:30 v kině Metropol.

Večer můžete zajít třeba do Divadla na cucky. To v 19 hodin láká na Čapkovu hru Věc Makropulos, kterou ve své interpretaci uvede umělecký soubor studentů Slovanského gymnázia v Olomouci, Slovanský tyátr. Vstupenky za 120 korun si můžete koupit tady. A pokračuje také promítání v autokině na venkovním parkovišti Galerie Šantovka. Dnes se tak ve 20 hodin můžete těšit na českou komedii Okresní přebor - poslední zápas Pepika Hnátka. Za vstupenku pro automobil zaplatíte 200 korun a uvnitř auta mohou sedět maximálně dvě osoby. 

Hezké pondělí!