Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 4.9 °C

Zora smazala Stupavu z palubovky

4.10.2021

Házenkářky DHK Zora Olomouc porazila rozdílem třídy Stupavu. Hanačky dovolily svému soupeři v prvním poločase jediný vstřelený gól a o vítězi tak bylo rychle rozhodnuto. Třetí výhra v řadě navíc posunula domácí celek až na páté místo průběžné tabulky, Stupava zůstává poslední.

V páté minutě měla Stupava možnost snížit ze sedmimetrového hodu na 1:3. Šanci ale nevyužila a Olomouc tak s čistým kontem navyšovala své vedení. Nikola Jansová svým třetím gólem upravila na 7:0, což byl pro hostující lavičku signál k oddychovému času. Po něm se ale obraz hry nezměnil, Klára Sovová po šestnácti minutách zvyšovala na 10:0, Iva Závišková deset minut před koncem prvního poločasu na 14:0 a o chvíli později Tereza Fryčáková už na neuvěřitelných 16:0. O čistý štít přišla Olomouc v třiadvacáté minutě, jediný gól Stupavy v prvním poločase vstřelila Pavla Bahorecová. Poločas i přesto Hanačky vyhrály o 20 gólů! O mnoho veselejší byl vstup Stupavy do druhého poločasu, úvodní minuty vyhrály hosté dokonce 3:0. Další minuty už ale opět patřily domácím hráčkám, o góly se dělila celá lavička. Nejlepší střelkyní se nakonec stala Denisa Krajčovičová, o gól méně si připsala Tereza Fryčáková a Iva Závišková. Právě poslední jmenovaná celé utkání svým gólem ukončila.

„Nepřipouštěli jsme si nic jiného než, že dnes musíme vyhrát. Samozřejmě, že skóre bylo po poločase tak vysoké, že jsme si to ani nepředstavovali, hlavně to, že dostaneme za poločas jednu branku. Zápas byl už vlastně rozhodnutý v patnácté minutě. Ve druhé polovině jsem musel holky namotivovat, aby do toho šli zodpovědně. Hlavním cílem bylo ten zápas důstojně dohrát, když zápas vedete v poločase o dvacet gólů, je to těžké,“ řekl Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc.

„Takový zápas se dá těžko hodnotit. Už na začátku to bylo jasné, měli čtyři nebo pět šancí a nic jsme nedali. No a ty děvčata, co máme k dispozici, pak už nic neukázaly, takže jednoznačný průběh zápasu. Domácí si snad jen dobře zaběhaly a zatrénovaly,“ ucedl Robert Popluhár, trenér Stupavy.

DHK Zora Olomouc – Tatran Stupava 38 :9 (21:1)

Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmičky: 2/2:4/2. Vyloučení: 1:2. Diváků: 153.

DHK Zora Olomouc: Polášková, Poláčková – Závišková 6, Jansová 3, Sovová 1, Roupcová 2, Krajčovičová 7/2, Machačová 1, Fryčáková 6, Možíšová 2, Hejlová 5, Kuxová 2, Kubálková 2, Kubáčková1. Trenér Libor Malínek.
Tatran Stupava: Záhradná, Mozoĺová, K. Karkušová – Griffits 1, Gašparechová, Slováčková 1/0, Bahorecová 4/1, Štrbáňová, Hanzalíková, Galková 1, Turčanová, H. Karkušová, Tornócziová 1, Horváthová 1/1. Trenér Robert Popluhár.

LOVECKÁ CHATA***

Katalog firem » Cestovní ruch » Hotely, ubytování » Penziony

Lovecká chata Horka nad Moravou – oblíbené výletní místo se stylovou restaurací, ubytováním, zázemím pro nejrůznější setkání a společenské akce (semináře, svatby, porady, sportovní ...