Reklama

Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav, venku je -3.8 °C

Volejbalistky Olomouce nevezou z Olympu ani bod

Sport

13.2.2021

Po hektickém týdnu vyplněném turnajem Ligy mistryň a úspěšnou obhajobou Českého poháru se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vrátily k ligovým povinnostem zápasem 10. kola na palubovce Olympu Praha. Únava si možná vybrala daň, vysokoškolačky ve dvou setech ztratily výrazné vedení a ve Vršovicích prohrály 1:3. Sokol Šternberk po premiérové účasti v pohárovém Final Four hostil doma Královo Pole a po velké bitvě, v níž mohly uspět oba týmy, nakonec podlehl soupeři z Brna rovněž 1:3.

Olomoučanky měly na Olympu skvělý vstup do utkání a po čtyřech servisech Nové v řadě vedly 6:1. Domácí tým se sice nevzdával, srážely jej ale bodové série soupeřek. Po dvou takových vyhrávala univerzita už 13:6 a za stavu 17:9 pro hosty se zdálo být rozhodnuto. Pražanky ovšem vytáhly sedmibodovou šňůru při podání Smutné a rázem to bylo z jejich pohledu hratelných 16:17. Následoval další olomoucký pokus o rozhodující útok (16:19), avšak vzápětí první vedení Olympu (20:19). V koncovce měl blízko k prvnímu setbolu domácí celek (23:21), získaly jej ale třemi body v řadě vysokoškolačky (23:24). Jenže neuspěly, zatímco protivník na druhý pokus ano - 27:25 a 1:0.

Ztráta hry z osmibodového vedení Olomoučanky poznamenala, takže hned na začátku druhého dějství prohrávaly znovu po servisech Smutné 0:5. Postupně sice stahovaly (9:7), ale zastavila je další domácí série, tentokrát při podání Šimáňové (12:7). Čerstvý vítěz Českého poháru se nevzdával (14:13) a za stavu 17:17 bylo vyrovnáno. Tým VK UP šel navíc před koncovkou poprvé do vedení (19:20) a pak si připravil rozhodující úder: servírující Stümpelová už nikoho dalšího na podání nepustila a ze stavu 20:20 to bylo konečných 20:25 a 1:1 na sety.

Otočená koncovka nakopla v úvodu třetí sady naopak Hanačky (0:3), které postupně zvýšily svůj náskok až na šest bodů (5:11). Jejich vedení se pak dlouho drželo mezi čtyřmi až sedmi body, až se na to nemohla dívat domácí Šimáňová, při jejímž servisu Olymp pěti získanými výměnami vyrovnal (12:17, 17:17). Od stavu 20:20 předvedly drtivý závěr tentokrát Pražanky a po podáních Purchartové vedly 24:20. Univerzita Palackého nakonec prohrála 21:25 a už podruhé v duelu tak ztratila více než slibný náskok.

Povzbuzený Olymp se do soupeře pustil a z vyrovnaného skóre 5:5 to rázem bylo alarmujících 12:7. Další úder (14:11, 17:11) už otřesená psychika Olomoučanek nepřežila. Pražský tým získal čtvrtý set hladce 25:17, celý zápas 3:1 a vystřídal Univerzitu Palackého na druhém místě tabulky.

„Utkání se mi těžko hodnotí. První set jsme dobře rozehráli, do jeho poloviny jsme byli lepším týmem. Potom jsme přestali přihrávat. Druhý set jsme si vyhráli zaslouženě, třetí byl kopií prvního, když jsme vedli o sedm, osm bodů, ale sami jsme si to nedohráli nedůslednou hrou na přihrávce a v obraně. V posledním setu již byl samozřejmě Olymp na koni, my jsme byli psychicky dole a ani bojovností jsme to nezvládli,“ mrzelo trenéra hostí Petra Zapletala.

„Jsme velice spokojeni s vítězstvím, navíc za tři body. Tato výhra nás posouvá na druhé místo v tabulce. Myslím si, že jsme viděli jeden z nejhezčích zápasů domácí extraligové soutěže. Na zápas jsme se snažili co nejlépe připravit, protože olomoucké hráčky nám nabídly hned pět utkání v posledních dvou týdnech, takže jsme věděli téměř vše. V rozhodujících okamžicích se ukázalo, že jsme byli dobře připraveni,“ pochvaloval si naopak kouč Olympu Stanislav Mitáč.

V sobotu 20. února se olomoucké volejbalistky vrátí po několika venkovních zápasech na domácí palubovku v utkání 11. extraligového kola proti týmu VK Brno. Hrát se bude od 17 hodin.

PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 3:1 (25, -20, 21, 17)

Rozhodčí: Vachutka, Trumpeš. Čas: 100 minut.

Olymp: Šimáňová, Smutná, Hodanová, Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Neumannová, libero Pešková. Střídaly: Komárková, Honzovičová.
Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídaly: Lazárková, Kneiflová.

Ve Šternberku předvedly oba celky v úvodu zápasu několik výsledkových přemetů (1:4, 8:6, 12:9, 12:12), od poloviny setu se však iniciativa přesunula na stranu Králova Pole (13:12, 13:15). Sokol sice nepustil Brno do více než tříbodového trháku, v koncovce ale i tak za stavu 21:24 čelil třem setbolům. Při podání Wańczykové je však nejenže zlikvidoval, ale díky pěti bodům v řadě získal první sadu poměrem 26:24.

Také ve druhé části duelu se vedení zpočátku rychle přelévalo ze strany na stranu (5:3, 5:7) a opět se brzy dostali bodově navrch hosté z Králova Pole (9:14, 11:16). Šternberanky odpověděly pěti body (14:18, 19:18) při podání Nikoly Látalové, jež svou sérii vyšperkovala dvěma esy a ve zcela vyrovnané koncovce měly dokonce první setbol (24:23). Tentokrát to ale byly Brňanky, které odpověděly třemi vítěznými míči a díky výhře 26:24 vyrovnaly.

Vyrovnaná bitva pokračovala i na začátku třetího dějství. O něco málo navrch měly většinou opět hostující volejbalistky, Sokol byl však v závěsu a při podání Wańczykové vystřídal protivníka ve vedení (9:11, 13:11). Takových obratů předvedly oba celky v dalších výměnách ještě několik a potřetí musela rozhodnout další infarktová koncovka. Tři brněnské setboly Šternberk odvrátil při servisu Kamidinové (24:24), následně byl v podobné situaci úspěšný ještě čtyřikrát, osmou výhodu už ale Královo Pole zužitkovalo a po vítězství 30:28 vedlo 2:1.

Hosté byli nahoře a projevilo se to i na vývoji bodového skóre čtvrté sady (0:3, 2:7). Potom se navíc Brnu povedla bodová šňůra při podání Pavlíkové (3:7, 3:11) a utkání se začalo blížit ke svému závěru. Sokolu se ještě podařila vykřesat jiskra naděje (7:15, 12:16), následných pět bodů hostujícího týmu (12:21) však znamenalo definitivní pečeť; Královo Pole získalo čtvrtý set přesvědčivě 25:15 a celý zápas 3:1.

„Zápas byl ovlivněn velkým množstvím chyb u obou týmů. Škoda, že jsme nevyhráli první set, pak bychom se asi chytili dřív. Soupeřky hrály velice bojovně, utkání se rozhodovalo až v koncovkách,“ konstatoval brněnský kormidelník Matúš Kalný.

„Dnes jsme předvedli velice slušný výkon. Mrzí mě dvě chybná rozhodnutí sudího v koncovkách druhého a třetího setu, určitě nesouhlasím s jeho verdikty. Podle mě to ovlivnilo celý zápas. Z našich hráček chci dnes pochválit za dobrý výkon především Kristýnu Jarošovou,“ hodnotil domácí lodivod Jan Drešl.

Poslední zápas základní části extraligy odehrají Šternberanky v sobotu 20. února, kdy se v rámci dohrávaného 11. kola soutěže představí od 17 hodin odpoledne na palubovce Prostějova.

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole 1:3 (24, -24, -28, -15)

Rozhodčí: Slezák, Ištvanech. Čas: 110 minut

Šternberk: Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kamidinová, Abendroth, libero Slavíková. Střídaly: Jarošová, Z. Látalová.
Královo Pole: Dolotovová, Bairdová, Judlová, Šunderlíková, Pavlíková, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Stráská, Bukovská, Hobbsová, Kuníková. (red)

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské boty z pravé kůže opět na skladě.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc

Prodejna funguje dál jako výdejna našeho eshopu. Termín si domluvíte na telefonu 602 5525 863.
Samozřejmě dbáme na vaše bezpečí a všechna vládní nařízení. Pracuje v přísném hygienickém režimu. Děláme vše proto, aby byl nákup po všech stránkách bezpečný a příjemný.

www.obuvhulman.cz