Reklama

Sobota 17. února 2018, svátek má Miloslava, venku je -1.2 °C

Univerzita Palackého je podle amerického listu třetí nejlepší z tuzemských univerzit

Zprávy z regionu

1.11.2017

Autor: leš

V mezinárodním hodnocení vysokých škol si Univerzita Palackého v Olomouci polepšila oproti předchozímu roku o patnáct příček a obsadila 479. místo. V rámci srovnání tuzemských univerzit skončila na třetí pozici za Univerzitou Karlovou (196. místo) a Českým vysokým učením technickým (410. místo).

Foto: Jan Procházka

Autorem aktuálního hodnocení je prestižní americký list U. S. News, který oproti loňskému roku zvýšil počet sledovaných univerzit ze 750 na 1 250. "Postavení Univerzity Palackého lze vnímat jako stabilní, i přes zvýšení počtu zařazených univerzit se stále posouvá dopředu. Tento žebříček zpracovává data z Clarivate Analytics, liší se tak od dalších prestižních globálních žebříčků. Znamená to tedy, že i když se výchozí data a metodiky liší, Univerzita Palackého je schopna uspět v hodnocení různých rankingových společností," uvedla vedoucí referátu podpory strategie UP Zuzana Polanská. Velký skok zaznamenalo ČVUT z loňského 535. na letošní 410. místo. Čtvrtou pozici obsadila Masarykova univerzita následovaná Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, Vysokým učením technickým a Vysokou školou chemicko-technologickou.

Nejstarší moravská univerzita se v některých oborech přiblížila k nejužší světové špičce. V botanice a zoologii se probojovala až na 139. příčku ve světě, loni byla ve stejném oboru na 157. pozici. V první třístovce figuruje Univerzita Palackého i v chemii, kde obsadila 286. pozici (loni 297.). Ve fyzice se nachází na 301. příčce (loni 314.) a do první čtyřstovky, konkrétně na 396. místo, se vešla i v biologii a biochemii.

Žebříček pracuje s daty databáze Clarivate Analytics InCites, dříve Thomson Reuters. Vychází však také z údajů zaslaných samotnými univerzitami. Hodnotí se podle třinácti indikátorů, které sledují výkon univerzity zejména ve vědě, výzkumu a mezinárodní spolupráci. Součástí je také zjišťování reputace univerzity v mezinárodním kontextu.

Vítězem hodnocení se stejně jako v předchozím roce stala Harvardova univerzita následovaná Massachusettským technologickým institutem a Stanfordovou univerzitou. Kompletní výsledky najdete zde.

leš

Reklama

ČESKÁ POJIŠŤOVNA - Ing. Jan Kuchyňka

Katalog firem » Finance » Pojišťovny

Česká pojišťovna a.s. - pobočka Olomouc

Ing. Jan Kuchyňka

779 00 Olomouc, Krapkova 1159/3
Tel. +420 608 777 597 (mobil)
email: jan.kuchynka@ceskapojistovna.cz
email: jkuchynka@gmail.com

www.kuchynka.eu

Po-Pa: 08.00 - 12.00, 13.00 - 16.30

Nechoďte na přepážky, kde musíte čekat...!

NOVINKA - Dětské penzijko

- nové životní pojištění od České pojišťovny
- nová rizika
* asistence vyřízení pozůstalosti a pomoc psychologa
* neplánovaný adrenalin
* pojištění asistované reprodukce
* pojištění ztráty soběstačnosti
* ošetřování dítěte
- upravená rizika
* pracovní neschopnost
* doba nezbytného léčení
* splátky úvěru
* hospitalizace
* závažná onemocnění a poranění
* asistence Návrat do života
* Invalidita

Na naši pobočce vyřešíte pojištění majetku a odpovědnosti, životní a úrazové pojištění, penzijní spoření, povinné a havarijní pojištění vozidel, cestovní pojištění, hypotéky a refinacování. Placení platební kartou.

Zavolejte a informujte se, jsme tu pro Vás. Těšíme se na Vá