Reklama

Čtvrtek 6. května 2021, svátek má Radoslav, venku je 8.1 °C

Tipy na víkend: za zvířátky do zoo, opera Fidelio, Sbírka potravin a Selské i Zahradnické trhy

Tipy a názory

23.4.2021

Lenka Šimková

Pracovní týden je u konce a víkend klepe na dveře. Už víte, čím si volné dny zpříjemníte tentokrát? Opět pro vás máme praktický přehled toho, co se v nejbližší době chystá... ;)

Na Výstaviště Flora se po delší odmlce opět vrací oblíbené venkovní trhy. Ty vznikly v loňském roce, když kvůli koronaviru nemohla být uspořádána klasická jarní Flora, a velmi rychle si záískaly sympatie návštěvníků. Už v pátek se tak můžete za pavilonem A těšit na první letošní Selské trhy, které nabídnou pečivo, uzeniny, maso, mléčné výrobky, sýry, pivo i víno, marmelády, sirupy, koření, čokoládu i zdravé mlsaní od regionálních výrobců. Selské trhy se budou konat každých 14 dní vždy v pátek od 11 do 17 hodin. O tomto víkendu na ně navíc v sobotu dopoledne naváží Zahradnické trhy, na kterých si návštěvníci budou moci koupit zeleninovou přísadu, balkonové květiny, osiva, okrasné rostliny, bylinky či školkařské výpěstky. Zahradnické trhy se budou konat po oba víkendové dny od 9 do 17 hodin. Pokud je během tohoto víkendu nestihnete, tak si do kalendáře poznačte 15. a 16. května, kdy proběhnou ty další. A na Selských i Zahradnických trzích se nebudou nudit ani děti. Ve spolupráci s Regionálním informačním centrem Olomouc pro ně bude připravena jednoduchá venkovní hra, ve které si osvěží znalosti z dopravního provozu a vyzkouší si dovednosti v jízdě na koloběžce nebo odrážedle.

S dětmi se o víkendu můžete vypravit i za zvířátky do olomoucké zoologické zahrady. Vnitřní pavilony sice zůstanou ještě uzavřené, přesto se mají návštěvníci na co těšit. Konkrétně v olomoucké zoo na vás totiž kromě pestrého množství nejrůznějších nově narozených přírůstků čeká i zcela nový výběh pro rysy. Provozní doba je ve standardní podobě a jak to bude s nákupem vstupenek, kapacitou návštěvníků v areálu a dodržováním nezbytných opatření se zoo snaží návštěvníkům zodpovědět tady →

Páteční večer si můžete zpříjemnit živým koncertem z olomouckého kulturního centra Telegraph, kde od 20:00 vystoupí brněnský hudebník Ondřej Veselý. V sobotu by pak měli zbystřit všichni milovníci opery. Po téměř třiceti letech se totiž na olomoucké jeviště vrátí jediná dokončená opera Ludwiga van Beethovena Fidelio. Než se však hlediště znovu otevře veřejnosti, uvede Moravské divadlo tuto inscenaci na televizní obrazovce. Na příběh odvážné Leonory, která se pouští do boje se zlem, aby zachránila svého neprávem vězněného manžela Florestana, se můžete podívat v sobotu v 19:30 na TV Noe.

V sobotu bude probíhat také jedna z největších republikových dobročinných akcí - Sbírka potravin. Lidé mohou v Olomouckém kraji nakoupit potraviny a drogerii pro potřebné v celkem třiačtyřiceti prodejnách, v samotné Olomouci je do sbírky zapojených jedenáct prodejen. Které to jsou, a co je nejlepší koupit, se dočtete tady →

A pokud budete mít cestu přes Šantovku, tak si nenechte ujít aktuální výstavu NEomezení. Na čtyři desítky uměleckých děl najdete v prvním patře, a to v době, kdy jsou všechny ostatní výstavní galerie uzavřené. Akce má za cíl povzbudit kulturní život v Olomouci a nabídnout umělcům prezentaci jejich děl v této nelehké době. Výstava zde bude k vidění až do poloviny května. 

Přejeme hezký víkend!