Reklama

Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena, venku je -0.1 °C

Tipy na víkend: zimní radovánky, Ptačí hodinka, Zooinventura i divadelní nadílka

Tipy a názory

7.1.2022

Lenka Šimková

Týden se nám chýlí ke konci a víkend klepe na dveře. Ať už plánujete vyjet na hory a užít si sníh a lyže či běžky, nebo zůstáváte v Olomouci a přemýšlíte, kam se vydat za kulturou a zábavou, užijte si volné dny dle vašich představ. A pro inspiraci vám přinášíme naše víkendové tipy. ;)

Kam na lyže a běžky?

Lyžařská sezona je v plném proudu a volno tak můžete trávit i na svahu. Kde všude se jezdí, zjistíte v našem pravidelně aktualizovaném Přehledu sjezdovek. A pokud před lyžováním dáváte přednost chůzi na běžkách, můžete se podívat sem, kde najdete hned několik tipů na zajímavé výlety jak pro začátečníky, tak pro zkušené běžkaře.

Pátek

celý den / Zooinventura / zoo Olomouc
celý den / Ptačí hodinka / kdekoliv
17:30 / Můj soused Totoro / kino Metropol
18:00 / Olomouc - Zlín / zimní stadion
19:00 / Zánik samoty Berhof / Moravské divadlo
20:00 / Kingsman: První mise / kino Metropol

Pátek - Sobota - Neděle

Pokud uvažujete, kam se vydat na víkend nebo třeba jen kam zajít odpoledne po práci, tak pro vás máme přehled zajímavých míst, která v okolí i v samotném centru Olomouce stojí v tomto ročním období za to. Podívejte se a vyberte si, kam se vydat za zábavou →

Zajímavý program na tento víkend chystají také ornitologové napříč celou českou republikou, jelikož se bude konat již čtvrtý ročník zimního sčítání ptáků. Během Ptačí hodinky každý sčítá na svém vlastním krmítku nebo může vyrazit do terénu. Stačí jen hodinu pozorovat vlastní krmítko a výsledky odeslat ornitologům. Ti díky sčítání získají velké množství důležitých dat o ptácích, kteří v Česku zimují. Takže pokud máte na zahradě krmítko nebo víte, kde v přírodě ho najdete, můžete se s dětmi vrhnout na pozorování drobných opeřenců. Veškeré podrobnosti o akci se dočtete tady →

Hokejoví fanoušci by si neměli nechat ujít první domácí zápas olomouckých hokejistů v tomto roce. Kohouti vyjedou na led plecharény v 18 hodin a síly změří s nedalekým PSG Zlín.

Na své si v pátek přijdou také milovníci divadla. Moravské divadlo má na programu Zánik samoty Berhof v režii Miroslava Krobota. Příběh mladičké Ulriky, která se po skončení druhé světové války stane, společně se svým opileckým otcem a jeho německou milenkou, zajatkyní werwolfů, uvede soubor činohry v 19 hodin a vstupenky na představení zakoupíte zde →

Sobota

celý den / Zooinventura / zoo Olomouc
celý den / Ptačí hodinka / kdekoliv
15:00 / Velký červený pes Clifford / kino Metropol
18:45 / J. Massenet: Popelka / kino Metropol
19:00 / Boží mlýny / Moravské divadlo

Pátek - Sobota - Neděle

S dětmi si můžete udělat o víkendu výlet třeba do olomoucké zoo, kde bude po celý měsíc probíhat oblíbená zooinventura. Na pokladně zoo si vyzvednete hlasovací lístek k soutěži, vyplníte ho a odevzdáte u východu z areálu. A vězte, že spočítat, kolik členů má tlupa kotulů veverovitých nebo smečku vlků, není nic jednoduchého. Ovšem pro ty nejlepší chystá zoo hodnotné ceny. ;)

S dětmi můžete v sobotu odpoledne zajít třeba do kina Metropol. To má od 15 hodin na programu komedii Velký červený pes Clifford, která je adaptací stejnojmenné populární dětské knížky Normana Birdwella. Od 18:45 pak má kino Metropol na programu Popelku - záznam přenosu z Metropolitní opery v New Yorku. Massenetova opera Cendrillon (Popelka) v pohádkové režii Laurenta Pellyho se dočkala zbrusu nového anglického překladu. Ve zkrácené verzi, která trvá hodinu a půl, zpívá oslnivá mezzosopranistka Isabel Leonard titulní roli chudé dívenky, která přišla ke štěstí. 

Moravské divadlo pak v 19 hodin láká na Boží mlýny - působivý román o tragickém osudu jedné sedlácké rodiny, kterou zničila křivá přísaha jednoho z jejích členů. Děj příběhu je zasazen do prostředí hanáckého regionu a podpořen dvanácti písněmi Jarka Nohavici. 

Neděle

celý den / Zooinventura / zoo Olomouc
celý den / Ptačí hodinka / kdekoliv
10:00 / O ježkovi, který tančil / Divadlo na Šantovce
15:00 / Zpívej 2 / kino Metropol
15:00 / Téčko: Yakari – Velké dobrodružství / Telegraph
19:00 / Nebezpečné známosti / Divadlo Tramtarie
19:00 / Louskáček - Kouzelný příběh / ZRUŠENO / Moravské divadlo

Pátek - Sobota - Neděle

Neděle bude patřit především dětem! Pokud se v tento den nevydáte do zoo počítat zvířátka, nebo nebudete pozorně sledovat ptáky na krmítku, tak můžete třeba už v 10 hodin dopoledne zajít do Divadla na Šantovce, které má na programu divadelní pohádku O ježkovi, který tančil. "Ježkovi byla dána do vínku veliká radost. Když je radostný, nemůže si pomoci a tancuje. Jenomže to se ostatním zvířátkům nelíbí! A tak se ježek vydává do světa, aby našel někoho, kdo jej bude mít rád takového, jaký je," zní anotace.

V 15 hodin pak můžete zajít do Telegraphu, kde bude pro děti od šesti let připravený dobrodružný animovaný film Yakari – Velké dobrodružství podle kultovního francouzského komixu. Hlavním hrdinou je siouxský chlapec jménem Yakari. Zatímco se jeho kmen vydá sledovat nebezpečného bizona, Yakari se vypraví po stopách nezkrotitelného Malého Bleska, divokého mustanga...

Pokud jste se v neděli večer těšili do Moravského divadla na balet Louskáček - kouzelný příběh, tak vás musíme zklamat. Představení je z důvodu onemocnění v souboru baletu zrušené a divadlo za již zakoupené lístky vrací vstupné.

Po vánoční pauze pak v neděli večer opět začíná hrát Divadlo Tramtarie, které má na programu moderní adaptaci skandálního románu Nebezpečné známosti v režii Hany Marvanové. Jaké to je, když spolu uzavřou sázku proslulý svůdník Valmont a sexy markýza? Humorné i mrazivé, něžné i zvrácené… Přijďte se přesvědčit. Vstupenky na nedělní večer ještě seženete →

Přejeme hezký víkend!