Reklama

Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš, venku je -0.9 °C

Zooinventura

Zooinventura

Pondělí 3. 1. - Pondělí 14. 2.

Pořadatel: ZOO OLOMOUC

Místo konání: Zoo Olomouc, Svatý Kopeček, Olomouc

O akci

Konec roku přinesl pro zaměstnance olomoucké zoo pravidelnou inventarizaci. Bylo potřeba spočítat zvířata. Nejen tak ledabyle, ale poctivě a přesně, aby čísla souhlasila. „Práci sčítacích komisařů si mohou v době od 3. 1. do 14. 2. 2022 vyzkoušet i návštěvníci. V těchto zimních měsících se tradiční Zooinventurou baví téměř všichni příchozí. Počítejte tak, ať se vaše a naše čísla shodují, abychom nenabyli dojmu, že nám někdo ze zvířat zahradu opustil, nebo do ní potajmu přišel,“ nabádá Milan Kořínek z marketingového oddělení, který si sám v nejtěžších chvílích při počítání pomáhá fotoaparátem.

Každý se počítá
Pro návštěvníky to bude úkol nelehký, hodit se bude znalost matematiky, dobrý odhad a notná dávka štěstí. Zvířata totiž neposedí, neodpoví a samotné sčítání tak nemusí být úplná legrace. V rámci Zooinventury necháváme počítat ta zvířata, která jsou spočitatelná pouhopouhým pohledem. Návštěvníci se tedy nemusí obávat, že by museli vstupovat přímo do výběhů. Například u lvů by se počet za osobní účasti zjišťoval krátce. Speciálně u kotulů, kteří jsou značně prchliví, přejeme, ať se sčítací komisaři doberou správných odpovědí.

S lístkem o ceny
Na pokladně zoo postačí vyzvednout hlasovací lístek Zooinventury, na němž budou veškeré potřebné údaje a soutěžní otázky. Při odchodu ze zoo ho nezapomeňte odevzdat do boxu u východu. Zajímavé ceny pro nejpřesnější komisaře nemohou chybět.

Fotografie