Reklama

Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo, venku je -5 °C

Tipy na víkend: podívejte se, kam se dá vyrazit za sportem či na výlet

Tipy a názory

13.3.2020

Lenka Šimková

Ve čtvrtek odpoledne vyhlásila vláda ČR nouzový stav. Jsou tedy zakázány všechny akce s účastí nad třicet osob, omezení se týká i sportovních areálů a nejrůznějších kulturních akcí. Přesto pro vás máme několik tipů, kam o následujícím víkendu můžete vyrazit. :-)

Nouzový stav

V souvislosti s epidemií koronaviru ve střední Evropě vyhlásila vláda ČR nouzový stav, se kterým souvisí mimořádná bezpečnostní opatření, která zakazují konání akcí s účastí více než třicet osob. Kvůli tomu došlo k rušení programů divadel, kin, festivalů, koncertů i sportovních akcí. Upravuje se také otevírací doba restaurací, barů a bister. Veškerá omezení, která se přímo dotýkají života v Olomouci, pro vás podrobně sledujeme ZDE →

Kam za sportem?

  • Některá lyžařská střediska jsou stále v provozu a tak můžete využít jednu z posledních možností si v letošní sezoně ještě zalyžovat. Kde se ještě jezdí pro vás pravidelně aktualizujeme v přehledu sjezdovek.
  • Venku se začíná postupně oteplovat a vám tak nic nebrání v tom, jít si zaběhat na čerstvém vzduchu. Nejen že si při běhu dokonale pročistíte hlavu, ale díky pravidelně se uvolňujícím endorfinům budete v mnohem větší psychické pohodě. A jako bonus se vám může podařit i zhubnout pár kilo. Přečtěte si, jaké rady má pro běžce Petra Kamínková.
  • A pokud se už nemůžete dočkat cyklistické sezony, ale potřebujete si nejprve pořídit nové kolo, tak pro vás máme několik tipů, na co je vhodné se při výběru kola zaměřit, ale také kam si pro nové kolo v Olomouci zajít.

Kam na výlet?

  • O víkendu můžete s rodinou či přáteli vyrazit třeba na výlet do přírody. Takovou výpravu by chtělo zajisté podpořit i dobrým jídlem a Pavel Vysloužil se ve své poslední Gastroglose zaměřil na to, kde spojíte krásný výlet s vynikající gastronomií.
  • A máme pro vás také několik míst, kam můžete vyrazit za zábavou nejen v samotné Olomouci, ale také v okolí. Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu však doporučujeme před návštěvou místa předem ověřit, zda je v provozu.

Ať už se následující víkend rozhodnete strávit jakkoli, tak myslete především na své zdraví.
Přejeme hezký víkend!