Reklama

Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav, venku je -3.6 °C

Sigma prahne po bodech, má doma Brno

Sport

19.2.2021

Autor: Petr Pelíšek

Ve 20. kole FORTUNA:LIGY hrají fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti Zbrojovce Brno. Derby je naplánováno na sobotu 20. února s výkopem ve 14.00. A ekipa trenéra Radoslava Látala má jediný možný úkol a cíl – získat plný počet bodů a zastavit pokles tabulkou.

Hanáci byli po podzimu kousek o medailových příček, ale v jarní části soutěže jim to už tolik nejde. Za předchozích jedenáct kol jen jednou vyhráli, no a udržet se nahoře v tabulce se ziskem jednoho bodíku za remízu, to nejde. Sigma nyní hraje dvakrát doma, teď v sobotu s Brnem a pak další víkend se Zlínem. A pokud chce pokles zastavit, musí získat všech šest bodů z těchto střetnutí. „Je to vše o tom, jak přistoupíme k zápasu. Z těchto dvou utkání chceme vytěžit maximum, protože se nahoru chceme dotáhnout,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal pro klubový web.

Brno během podzimu změnilo trenéra, Miloslava Machálka nahradil Richard Dostálek. To mírně změnilo herní projev, ne tolik už pravidelnost bodového zisku. „Zbrojovka přeskupila řady, hraje defenzivněji se třemi obránci. Je to velká změna. V téhle sestavě hráli i na Bohemce nebo doma se Zlínem. Pracují hodně do obrany, kde prostor zahušťují v bloku,“ podotkl Látal.

Mimo hru jsou David Houska, Jan Štěrba, Jáchym Šíp, Milan Kerbr a Dominik Radič.

Jako hlavní rozhodčí byl delegován Zbyněk Proske, na pomezí mu budou asistovat Jan Paták a Martin Leška.

Jak nastoupí?
SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Hubník, Poulolo, Vepřek  - Zahradníček, Daněk, Greššák, Breite, González – Nešpor. Trenér Radoslav Látal.
FC Zbrojovka Brno: Floder – Šural, Dreksa, Pernica – Štepanovský, Bariš, Texl, Sedlák, Moravec – Hladík, Růsek. Trenér Richard Dostálek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Italské potraviny

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

Kvalitní kávy není nikdy dost, proto jsme pro Vás objevili novou pražírnu O’CCAFFÈ. V jejich sortimentu můžete nalézt kompatibilní nespresso kapsle, lavazza kapsle nebo kompatibilní kapsle dolce gusto. Koupit můžete velice širokou škálu pražené kávy po 250g , s různými poměry Robusty a Arabiky.Vice na naší prodejně Italské suroviny,Schweitzerova 97, OLomouc nebo na eshopu www.italskesuroviny.cz