Reklama

Sobota 23. února 2019, svátek má Svatopluk, venku je 0.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Šantovka Tower: Přestaňte se hádat nad jedním obrázkem

Tipy a názory

14.2.2013

Autor: Jan Procházka

Skotačení kolem třetího mrakodrapu už začíná budit spíše úsměvy. Už víme, kdo je na čí straně, komu se líbí, komu ne. Hysterčíme ale zbytečně. Nebude lepší si počkat, až budou mít strašení, petice a na druhé straně vyzdvihování hodnot plánovaného díla o co se opřít? Přijde mi, že jeden obrázek je vážně málo.

Už mi to skotačení kolem neexistujícího mrakodrapu trochu připomíná blázinec. Investor ukázal, co by chtěl stavět. Řekl taky kde a do jaké výšky. To je zatím všechno. Slíbil, že bude postupovat v souladu se zákonem, a je pravděpodobné, že se sice bude snažit prosadit svou všemi dostupnými prostředky, což je jeho svaté právo, ale pokud úředník nakonec bumážku na stavební povolení neotiskne, bude mít prostě investor smůlu. (Pokud by chtěl celou stavbu vyřešit nějak "bokem", jak určití lidé tvrdí, zřejmě by zvolil méně okázalý způsob prezentace. Jeden takový barák už tu máme.)
Jak je u nás zvykem, prakticky ihned po zveřejnění vizualizací se objevil zástup lidových odborníků, kteří začali zaujímat stanoviska a poskytovat mediální prohlášení. Skuteční odborníci, kteří mají na odborná stanoviska odpovídající vzdělání a zkušenosti, si dali trochu na čas, ale mediální vlnu ještě stihli. Takže už víme, komu se věžák líbí a komu ne. Super. Jen mi to trochu připomíná nedávné bratrovraždění mezi Losnovci a Mažňákovci. Tohle pošťuchování mělo alespoň trochu smysl, protože bitvu vyhráli ti, kterých se podařilo aktivizovat víc. To neplatí v případě Šantovky. Tady budou zaplaťpámbu rozhodovat pravdivé argumenty. A poslední slovo bude mít úředník s razítkovací pravomocí.

Foto: Atelier Benoy

Celá ta hysterie mi spíš připomíná snahu se trochu vyhřát ve světle kamer. Někdo vydá nesouhlas, druhý k tomu přilepí opačné stanovisko a hned jsme zase na titulce. Oba. Áčka i Béčka. Losnovci i Mažňákovci. Chápu, ale je to blbina. Zřejmě jediný, kdo se téhle uječené válečky odmítl zúčastnit, je primátor. S jediným rozumným argumentem: přestaňte se hádat nad jedním obrázkem a zkuste si šetřit síly na opravdový boj. Až budou na stole výkresy, studie a posudky nepsané horkou jehlou s předem jasným výsledkem. Pak bude čas na přivazování, vyrábění transparentů a stavění barikád. A nebo uznání: ano, spletli jsme se. Už víme, kdo je na čí straně, další krok teď musí udělat investor. Musí přijít za úředníkem a poprosit ho o razítko. Do té doby jsou jakákoliv další prohlášení jen populismus. (A teď do mě. Dole v diskuzi je prostoru dost.)

Reklama

Virtuální realita Olomouc

Katalog firem » Zábava, volný čas

Dárkový poukaz!

Poukaz je na 1 hodinu hraní u nás v herně (pokud chcete darovat více hodin, stačí zakoupit více poukazů).
Poukaz dostanete na prodejně, nebo si jej můžete vytisknout (nezapomeňte na zadní stranu dopsat kód, který vám pošleme).
Pro uplatnění se standardně rezervujte a místo platby předložte kód poukazu.
Platnost poukazu je 6 měsíců od data nákupu.
Cena je stejná, jako za hodinu hraní (300 Kč), nebo 4+1 zdarma (nelze kombinovat s dalšími slevami).
Platba v hotovosti, nebo převodem na účet (č. ú.: 223058920/0600, do zprávy pro příjemce napište počet poukazů a email nebo telefon, kam vám pošleme kód(y) poukazu/ů).

Kam zajít, co podniknout? Udělejte si výlet a navštivte naši provozovnu Virtuální reality. Zážitků a adrenalinu máme na rozdávání. www.virtualnirealita-olomouc.cz

Naši provozovnu najdete na adrese:
Janského 464/26
Povel
779 00 Olomouc
(pod lékárnou, vchod zboku budovy)

Otevírací doba dle rezervace na webu nebo telefonicky.