Reklama

Pondělí 6. července 2020, dnes je výročí Upálení Mistra Jana Husa (1415), venku je 19.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Připravte se na komplikace v dopravě, čekají nás opravy komunikací ulic Rolsberská, Přerovská a Týnecká

Zprávy z regionu

29.10.2019

Autor: red

Opět nás čekají dlouhé kolony... Řidiči se musí připravit na stavební práce v Holici a s tím spojená dopravní omezení. Ředitelství silnic a dálnic informovalo, že v ulicích Rolsberská a Týnecká v Olomouci budou od konce října probíhat další opravy. Nejméně po celý listopad zde bude omezena doprava. Změny čekají i provoz autobusů MHD.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Opravy komunikací ulic Rolsberská, Přerovská a Týnecká budou od 30. 10. 2019 pokračovat následnými částečnými uzavírkami. Ředitelství silnic a dálnic bude od 30. října provádět akci "Silnice I/55 Olomouc - průtah od křižovatky Lipenská po křižovatku Keplerovaů. Konkrétně jde o opravy navazujících částí silnice I/55 v ulici Rolsberská a Týnecká. Pracovat se bude na dvou úsecích současně. Termín ukončení prací je předběžně plánovaný na první polovinu prosince 2019. Za příznivého počasí a vhodných klimatických podmínek však mohou být práce a stavba ukončena dříve.

Vždy bude uzavřena celá polovina komunikace, provoz sveden do režimu 1 + 1 a převeden do protisměru, kde bude pokračovat v režimu 1 + 1, tak jak to bylo již u předchozí etapy.

1. úsek – ulice Rolsberská od průsečné křižovatky se silnicí I/35 a I/46 až za vjezd k prodejně Hornbach

Opravy tohoto úseku budou rozděleny na 3 dílčí etapy a na silnici I/55 bude vždy zachován obousměrný provoz v režimu 1 + 1. Příjezd a výjezd do a z provozovny Hornbach bude umožněn po místní komunikaci kolem areálu firmy SPEMAX a benzinové stanice VENA – TRADE. Příjezd do ulic Máchalova, Za Humny a Vaníčkova bude umožněn po ulici Na Výsluní.

2. úsek – ulice Týnecká od průsečné křižovatky se silnicí III/03551 ulice Brunclíkova po okružní křižovatku Keplerova

Tento úsek bude rozdělen do dvou etap, kdy v každé etapě bude zachován obousměrný provoz. Přístup do přilehlých areálů bude umožněn po individuální dohodě se stavbyvedoucím.

Po celou dobu stavebních prací bude zrušena autobusová zastávka Týnecká. Dále budou vytvořeny provizorní autobusové zastávky na ulici Keplerova a Přerovská, které budou nahrazovat zastávky Holice a U Mlýna. Podrobnější informace o obsluhování autobusových zastávek naleznete na internetových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

Do ostatních přilehlých areálů (společností, provozoven a nemovitostí) bude příjezd umožněn pouze po individuální domluvě se stavbyvedoucím.

Po dobu oprav budou linky 12, 19 a 25 provozovány dle výlukových jízdních řádů, které budou zveřejněny na jednotlivých zastávkách a na webových stránkách dopravního podniku.