Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav, venku je 18.3 °C

Mora si poradila s lídrem, porazila Pardubice

4.2.2024

Ve 43. kole extraligy měli hokejisté HC Olomouc doma v Plecharéně protivníka z nejsilnějších. Hráli totiž proti Pardubicím, které jsou na prvním místě tabulky. Východočeši dorazili na Hanou v personálním oslabení a Mora toho dokázala dokonale využít.

Domácí vyšly skvěle začátky první a druhé třetiny. Mora otevřela skóre utkání už v 56. vteřině, to se trefil Nahodil. Podobné to bylo po první pauze, to Hanáci ke vstřelení branky potřebovali o deset sekund více. Pak skóroval Sirota. Náskok dvou branek spolu s pardubickým oslabením dával Olomouckým velkou naději na bodový úspěch. A Mora si za ním šla velmi dobrým a organizovaným výkonem. Nic na tom nemohl změnit ani branka Pardubic ve 43. minutě. Domácí se povedlo těsnou výhru ubránit i přes poměrně dlouhou power-play hostů.

„Každý takový zápas před pauzou není jednoduchý. Měli jsme dobrý začátek, dali jsme první gól. Celkově byla první třetina velice dobrá. Měli jsme pohyb, i ve druhé třetině byl ten vstup skvělý. Ve třetí třetině jsme byli odstoupení, dali jsme jim tu rychlost, kterou Pardubice mají, a v čem jsou hodně dobré. Soupeř se dostal zpátky do zápasu, ale vybojovali jsme to. Velký kredit klukům patří za oslabení. Oslabení byla klíčová, soupeř má obrovskou sílu, ale my jsme to zvládli. Jsme rádi za tři body," řekl Róbert Petrovický, asistent trenéra HC Olomouc.

HC Olomouc – Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Nahodil (Rutar), 22. Sirota (Klimek) - 43. Hyka (Radil, Čerešňák). Rozhodčí: Cabák, Stano – Rožánek, Axman. Vyloučení: 3:2. Diváci: 5265.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Sirota, Rutar, Řezníček, Černý – Kunc, Macuh, Navrátil – Klimek, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Menšík, Anděl, Musil. Trenér Jan Tomajko.
Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Kousal, Paulovič, Radil – Urban, A. Musil, Hyka – Mandát, Poulíček, Vondráček – Pochobradský, Zeman, Říčka. Trenér Marek Zadina.