Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 8.4 °C

Dnešek: zastupitelstvo, divadla, Hra s Jiřím Mádlem i uzavírka Wolkerovy ulice

Tipy a názory

4.11.2019

Lenka Šimková

První listopadové pondělí je tady. A přinese nám nejen filmové, divadelní a hudební zážitky, ale také jednu velmi nepříjemnou uzavírku. Podívejte se, co všechno se bude dít..

Uzavírka Wolkerovy ulice

Nejen řidiči, ale i cestující využívající MHD směrem na Novou ulici se musí obrnit trpělivostí. Od dnešního dne až do 9. prosince bude ulice uzavřená pro veškerou dopravu. Důvodem je oprava křížení tramvajové a železniční trati, kterou provádí Správa železniční dopravní cesty. Více zde →

KAM ZAJÍT?

09:00 / 7. veřejné zasedání Zastupitelstva města Olomouce / Magistrát města Olomouce
14:00 / Tenkrát v Hollywoodu / kino Metropol
14:00 / NE! smrti na silnici / Centrum Semafor
16:00 / Šikovné ručičky / Centrum pohybu
17:30 / Tintoretto - rebel z Benátek / kino Metropol
18:00 / Petr Jakšík: (just) sp_ce / Divadlo na cucky
19:00 / Poslední noc s Claudií / Divadlo Tramtarie
19:00 / Così fan tutte / Moravské divadlo
19:00 / Bel fiato/ Krásným dechem / Reduta
19:00 / Scapino aneb Sluha málem principálem / Divadlo na Šantovce
20:00 / Opuštěná společnost / Divadlo na cucky
20:00 / Hra s Jiřím Mádlem / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví zpěvák Daniel Landa (*1968), zpěvačka Yvetta Simonová (*1928) a americký herec Matthew McConaughey (*1969).

Svátek má Karel / Karla

Hned z rána nás čeká sedmé zasedání Zastupitelstva města. Jednání začne v 9:00, je přístupné veřejnosti a kompletní materiály pro jednání najdete zde. Centrum Semafor pokračuje od října s pravidelnými kurzy dopravní výchovy pro seniory a tak každé pondělí od 14:00 do 16:00 je na programu kurz NE! smrti na silnici, který se zaměřuje na seniory chodce a je zdarma. Do kina Metropol můžete v 17:30 zajít na dokumentární umělecký film Tintoretto – rebel z Benátek, který připomíná nedávných 500 let od narození geniálního benátského rodáka a jednoho z největších jmen italské renesance. Lístky za 150 korun koupíte tady.

Pokud chcete zajít večer do divadla, tak zajděte třeba na Mozartovu komickou operu Così fan tutte, kterou uvede v 19:00 Moravské divadlo. Vstupenky koupíte tady. To Divadlo na Šantovce uvede inscenaci z produkce Divadla Nabalkoně s názvem Scapino aneb sluha málem principálem. Původní Moliérův text Scapinova šibalství je autorsky poupraven a obohacen o prvky nového cirkusu, písně, tanec a situační humor typický pro žánr italské Commedie dell´arte. Vstupenky za 150 korun koupíte tady. A když budete mít štěstí, tak koupíte poslední vstupenky na Poslední noc s Claudií v Divadle Tramtarie. Divadlo na cucky uvede tentokrát ve 20:00 divadelní adaptaci knižního bestselleru Erika Taberyho Opuštěná společnost. Místa si rezervujte tady.

Zajít můžete v 19:00 také do Reduty na koncert Krásným dechem, který do Olomouce přiveze Belfiato Quintet. Program obsáhne hudbu od klasicismu přes Leoše Janáčka až po italského avantgardistu Luciana Beria a vstupenky koupíte tady. Zajímavý program nabídne ve 20:00 také kino Metropol, které má na programu snímek chilského režiséra Alejandra Fernándeze Almendrase s názvem Hra. V hlavní roli se představí Jiří Mádl, se kterým bude po filmové projekci následovat debata. Vstupenky za 130 korun koupíte tady.

Hezké pondělí!