Reklama

Středa 19. února 2020, svátek má Patrik, venku je 2.8 °C

Dnešek: filmová nadílka, Mamzelle Nitouche i znovuotevření Erenburgovy ulice

Tipy a názory

30.9.2019

Lenka Šimková

Před námi je poslední záříjový den. A co všechno přinese? Na to se podívejte v našem pravidelném přehledu. Tentokrát vás čeká nejen pořádná dávka kulturních zážitků, ale potěšíme také řidiče.. ;-)

Už dnes se v Olomouci po čtyřech měsících náročné rekonstrukce znovu otevře Erenburgova ulice. Velká rekonstrukce frekventované ulice v olomoucké městské části Hejčín začala letos v květnu. Dopravou silně zkoušená komunikace, o jejíž opravu tamní obyvatelé usilovali několik let, dostala tichý asfalt.

KAM ZAJÍT?

14:00 / Brankář / kino Metropol
17:00 / Klub německého filmu – Herbert / Vědecká knihovna
17:30 / Deštivý den v New Yorku / kino Metropol
19:00 / Mamzelle Nitouche / Moravské divadlo
20:00 / Parazit / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví olomoucký herec a režisér Divadla na cucky Zdeněk Vévoda (*1986), dále tenistka Martina Hingisová (*1980), zpěvák Pavel Vítek (*1962) i italská supermodelka a herečka Monica Bellucci (*1964).

Svátek má Jeroným

Pokud máte volné odpoledne, tak už ve 14:00 můžete zajít do kina Metropol na snímek Brankář. Ten vypráví dramatický životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Vstupenky za 70 korun koupíte tady. To Vědecká knihovna a Klub německého filmu láká od 17:00 na promítání snímku Herbert, který vypráví o bývalém šampionu v boxu, u kterého se však projeví nemoc a on se snaží zachránit alespoň některé lidské vztahy. Film uvidíte v němčině s německými titulky a vstup je zdarma. To kino Metropol nabídne o půl hodiny později novou romantickou komedii Woodyho Allena Deštivý den v New Yorku. Ta vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho a Ashleigh, jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Vstupenky za 130 korun koupíte tady.

To Premiere Cinemas v Šantovce nabízí pestrý výběr filmů od pohádek, přes komedie až po horor. Zajít tak i s dětmi můžete třeba na Prince Krasoně, milovníci komedií můžou zajít na české novinky Přes prsty a Román pro pokročilé a v nabídce nechybí ani sci-fi Ad Astra a drama Nabarvené ptáče. Kompletní nabídku filmů a časy jednotlivých projekcí najdete tady →

Pokud před filmem dáte raději přednost divadlu, tak Moravské divadlo uvede v 19:00 operetu Mamzelle Nitouche. Příběh o klášterní chovance Denise a klášterním varhaníkovi a současně operetním autorovi Célestinovi upravila a modernizovala Michaela Doleželová pro dnešní dobu, logika příběhu však zůstala stejná. Vstupenky na představení koupíte v pokladně divadla nebo online.

Přejeme hezký start do nového týdne!