Reklama

Pondělí 27. května 2019, svátek má Valdemar, venku je 24.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: varhany zblízka, kino i divadlo

Tipy a názory

17.9.2018

Autor: Jan Procházka

A máme tu opět pondělí! Jaký bude start nového týdne v Olomouci? Jako již tradičně - bohatý na události. Vyberte si sami, kde strávíte odpoledne či večer...

Pokračuje varhanní festival. Dnes máte exluzivní možnost si v rámci něj prohlédnout i slavné Englerovy varhany. A je to možná jedna z posledních příležistostí na dlouhou dobu. Slavný nástroj totiž brzy čeká rekonstrukce. Exkurze začíná v 17:30. S díly Bacha, Šostakoviče a Stravinského se pak na večerním koncertu představí Bernadetta Šuňavská

Foto: Jan Procházka

Přestože o víkendu se o slovo začal hlásit podzim, dnes by mělo panovat spíše letní počasí. Takže oběd na záhrádce a odpoledne klidně k vodě, co říkáte? Svátek má dnes Naděžda. Toto krásné slovanské jméno, které znamená naději, nosí třeba herečka Naděžda Chroboková-Tomicová. Znáte ji nejen ze seriálu Ulice, ale hlavně z Moravského divadla, kde účinkuje mimo jiné v aktuální novince Krejčovský salon. Mimochodem, tohle představení se hraje právě dnes večer! Přejeme všechno nejlepší!

U divadla ještě chvíli zůstaňme. Na cucky dávají představení Jsem do tebe. "Důvěrně známé situace ze života zamilovaných, příběhy holky a kluka z jedné třídy, z jednoho sídliště nebo z tábora..." píše se v anotaci a závěrem se pokládá klíčová otázka: "Co kdyby se všechny ty prožité příběhy lásky nekončily závěrem školního roku nebo léta?" 

Pokud máte chuť zajít do kina, máme pro vás taky pár tipů. Alexander McQueen byl jeden z nejznámějších bristkých módních návrhářů. Jeho příběh připomíná pohádku, na jejímž konci však stojí tragédie. Začínal jako taxikář, postupně se jeho jméno stalo vyhledávanou světově uznávanou značkou. Život ukončil v pouhých čtyřiceti letech. Vlastní rukou. Dokumentární film s podtitulem Vizionář, rebel, génius, dnes dává Metropol

Hned několik novinek dávají dnes v Premiere Cinemas. Zajít tam můžete třeba na Malou čarodějnici, Predátor: Evoluce či Spolu to dáme.

Pokračuje také varhanní festival. Dnes máte exluzivní možnost si v rámci něj prohlédnout i slavné Englerovy varhany. A je to možná jedna z posledních příležistostí na dlouhou dobu. Slavný nástroj totiž brzy čeká rekonstrukce. Exkurze začíná v 17:30. S díly Bacha, Šostakoviče a Stravinského se pak na večerním koncertu představí Bernadetta Šuňavská.

A ještě jedna hudební pozvánka závěrem. Do Letního kina přijede Andy the Doorbum, hudební šaman z Los Angeles. V Olomouci bude už podruhé. Tak krásné pondělí!

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka
Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz