Středa 1. května 2024, dnes je Svátek práce, venku je 15.9 °C

V ITS CUPu jdou dál Plíšková, Allertová i Muchová. Dnes hraje Lucie Hradecká

19.7.2017

V pondělí odstartovalo 1. kolo ITS CUPu, ženského tenisového turnaje s dotací 80 000 USD hraného na antuce OMEGA CENTRA SPORTU a ZDRAVÍ. Nahuštěný program nabídl devět singlových a tři deblové zápasy, o porci kvalitní podívané nebyla nouze už od samotného rána. Dál postupují české favoritky Plíšková, Allertová, i olomoucká tenistka Karolína Muchová, dcera sigmácké legendy Josefa Muchy.

Kristýna Plíšková zvládla 1. kolo ITS CUPu, když porazila americkou tenistku Sabrinu Santamaria 7:6 a 6:1. Kristýna Plíšková zvládla 1. kolo ITS CUPu, když porazila americkou tenistku Sabrinu Santamaria 7:6 a 6:1. Foto: www.itscup.cz

Zajímavý duel se rozehrál na centrálním kurtu od 10 hodin. V zápase mezi pravidelnou účastnicí turnaje Gabrielou Pantůčkovou a divokou kartou domácí akademie Ruskou Anastasiou Pribylovou bychom totiž favoritku hledali pouze stěží. Pribylova však ukázala pevnější nervy jak v tiebreaku prvního setu, tak v úvodu sady druhé, kdy výrazněji odskočila soupeřce a s výhodou breaku si pohodlně došla pro vítězství.
Velká očekávání směřovala k zápasu Denisy Allertové s Rumunkou Serbanovou, která zanechala dobrý dojem už v kvalifikaci. Denisa však vtrhla do zápasu se vší vervou, soupeřce nedala ani nejmenší šanci a z kurtu ji smetla za 56 minut.
Poté svou dravost ukázala další s českých hráček Karolína Muchová. Italka Gatto-Monticoneové sice ovládla první sadu, Karolína však nesklonila hlavu a zápas nakonec zvrátila ve svůj prospěch. Podobný kousek se povedl také Němce Schaederové, na tu nakonec nestačila Norka Stokkeová.
Vrcholem programu byl zápas první nasazené Kristýny Plíškové s americkou tenistkou Sabrinou Santamariovou. Také Kristýna vstoupila do zápasu ve velkém stylu, když po dvou brejcích vedla v první sadě už 3:0. Potom však výrazně polevila z nastaveného tempa a Američanka dokázala s českou hvězdou srovnat krok. Prví sada tak dospěla do tiebreaku, ve kterém se již naplno projevily zkušenosti světové čtyřiačtyřicítky. Ve druhém setu to už byla stará dobrá Plíšková, soupeřku pustila pouze k jedinému gemu a zaslouženě sklidila ovace zaplněných tribun.
První kolo soutěže pokračuje dnes a na kurtu se mimo jiné objeví také Lucie Hradecká, která nastoupí proti domácí Anně Siskové. Vrcholem turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 23.7. 2017 od 11 hodin, kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne.