Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 14.8 °C

AK Olomouc sbíral medaile na Mistrovství Moravy a Slezska

9.6.2017

Úspěšné vystoupení mají za sebou starší žáci a žákyně na Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo v neděli ve Znojmě. Vybojovali celkem 16 medailí, AK Olomouc se tak stal nejúspěšnějším oddílem mistrovství před Šternberkem a Vítkovicemi. V úterý pak proběhlo na Kladně celorepublikové finále Poháru rozhlasu. Z nejprestižnější školní atletické soutěže si starší žáci ZŠ Heyrovského v Olomouci odváží skvělé 2. místo.

Úspěšní atleti AK Olomouc z Mistrovství Moravy a Slezska. Úspěšní atleti AK Olomouc z Mistrovství Moravy a Slezska. Foto: http://www.atletikaolomouc.cz

Nejúspěšnější závodnicí AK Olomouc na Mistrovství Moravy a Slezska ve Znojmě byla Lucie Mičunková, která získala tři zlaté kovy. Zvítězila v běhu na 60 m (7,95 s), 150m (18,82 s) a pomohla k vítězství i štafetě 4 x 60 m, která ve složení Niebauerová, Svozilová, Petrová a Mičunková zvítězila v čase 30,91 s.
Dvě zlaté medaile si odvezla domů Simona Svozilová, která zvítězila ve skoku do výšky výkonem 160 cm a byla členkou štafety 4 x 60 m. Dvě zlaté medaile získal i Štěpán Nevřela za vítězství v běhu na 60 m časem 7,43 s a byl členem štafety 4 x 60 m. Ta ve složení Nevřela, Lochman, Sládek a Šalman vybojovala zlato časem 28,25 s.
Zlatou medaili vybojovala i Barbora Héžová v hodu diskem pěkným výkonem 31,49 m. Další zlatý kov vybojoval vrhač Tomáš Patrovský v hodu diskem výkonem 39,17 m a stříbro získal za vrh koulí. Další zlatou medaili si domů odvezl Jan Nicholas Adensam, který s přehledem zvítězil v běhu na 3000 m v čase 9:31,85 min.
Stříbro ze stejného závodu získal Tomáš Přidal. Dvě stříbrné medaile patří také vrhačce Karolíně Morbitzerové, a to za vrh koulí (10,98 m) a hod diskem (30,48 m). Stříbro vybojovala i Veronika Eichlerová v závodě na 100 m překážek v novém osobním rekordu 15,03 s. Bronzové medaile získaly Karolína Petrová ze závodu na 300 m a Radka Niebauerová z běhu na 60 m.
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY Z MMS.

Vojtěch Horák (229) a Viktor Kocourek (231) z úspěšné štafety ZŠ Heyrovského v Olomouci na finále Poháru rozhlasu. Vojtěch Horák (229) a Viktor Kocourek (231) z úspěšné štafety ZŠ Heyrovského v Olomouci na finále Poháru rozhlasu. Foto: www.atletika.cz

Atleti AK Olomouc se prosadili také na prestižním Poháru rozhlasu na Kladně. V individuálních disciplínách zazářil na Poháru rozhlasu ze ZŠ Heyrovského nejvíce Samuel Lawson, když v kategorii starších žáků vyhrál dálku (649) a kouli (14.27). Navíc byl i finišmanem vítězné štafety na 4×60 metrů. V běhu na 60 m bodoval skvělým osobákem 7,48 s Viktor Kocourek, druhý bodující byl Jan Prokop výkonem 7,50 s. Jan Prokop pak ještě v dálce zaznamenal výkon 565 cm.
V běhu na 1500 m bodovali Kryštof Špatný výkonem 4:54,09 min. a Vojtěch Horák časem 5:12,67 min. Ve skoku vysokém skočili shodně 162 cm Daniel Nevrla a Jakub Kolář, který přidal body ještě v kouli výkonem 11,08 m. Atleti závodili pod vedením učitelů a trenérů Libora Kalase a Jany Trnečkové.