Tipy na víkend: Slavnosti Olomouc, Den dětí, Cirk La Putyka, Dobrošlap nebo festival Baroko - OLOMOUC.CZ
Reklama

Sobota 23. srpna 2025, svátek má Sandra, venku je 18.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: Slavnosti Olomouc, Den dětí, Cirk La Putyka, Dobrošlap nebo festival Baroko

Tipy na víkend

31.5.2024

Marie Sotonová

Tento víkend nezapomeňte oslavit Den dětí! Je už na vás, jestli to bude hudbou, pohybem, tvořením nebo třeba návštěvou zoo. Pro dospělé jsou tento víkend hned tři festivaly. Venkovní festival Slavnosti Olomouc, festival klasické hudby Baroko nebo workshopy a novocirkusová představení v rámci projektu Cirkuzkus.

Pátek

15:00 / Slavnosti Olomouc / Korunní pevnůstka
15:00 / Kejklířský workshop hravého žonglování a balancu / Divadlo na cucky
17:00 / Rooftop Fun #2: Nic Robertson & Oskarsax / Telegraph
19:00 / Bolero a Carmen / Moravské divadlo
19:00 / Olivy vs. Odemknuto / Arcidiézní muzeum
19:00 / Matky na tripu / Divadlo Tramtarie
20:00 / Losers Cirque Company: The Losers / Letní kino
20:00 / Zadáci a lidopop - 15 let na scéně / Bounty Rock Cafe
20:00 / Stovky bobrů / Kino Metropol
20:00 / Pocta českým tvůrcům / Reduta

Pátek - Sobota - Neděle

V 15 hodin startuje třetí ročník festivalu Slavnosti Olomouc. Na Korunní pevnůstce dnes vystoupí řada známých hudebníků jako jsou slovenští No Name, Jarek Nohavica nebo kapela Wohnout. Mimo hudební program bude k ochutnání i bohatá nabídka jídel ze světových kuchyní.

V Arcidiecézním muzeu se v 19 hodin uskuteční zápas Olivy vs. Odemknuto – tedy improvizační souboj mezi dvěma divadelními spolky. Diváci se do představení zapojí jako porotci, kteří svým hlasitým potleskem, smíchem nebo i pláčem ohodnotí výkony účinkujících. 

V 19 hodin je také premiéra divadelního představení Matky na tripu. Jak dopadne turistický výlet tří unavených matek? Více informací zde →

Na prostranství Letního kina se představí Losers Cirque Company se svým novocirkusovým vystoupením The Losers. Atraktivní akrobatické představení podkresluje i myšlenka s hlubším významem. Tématem je obraz člověka, který žije v dnešní zrychlené době. Často se stává lůzrem ve svém soukromém životě a to i na poli lásky. Na konci ho (snad) čeká naděje a vítězství. 

Patnáct let působení na hudební scéně oslaví kapela Zadáci svým koncertem v Bounty Rock Cafe. Písně s vodáckými texty v doprovodu mnoha nástrojů, jako je třeba i vozembouch, cajon nebo banjo, si můžete poslechnout od 20 hodin.

Sobota

07:00 / Selské trhy na olomoucké tržnici / Tržnice
09:00 / Dobrošlap 2024 / Těšetice - Olomouc
10:00 / Festival dětem aneb (nejen) svátek písní a pohádek / Horní náměstí
10:00 / Víkend dětí / zoo Olomouc
11:00 / Dětský den v přírodě / Poděbrady
12:00 / Slavnosti Olomouc / Korunní pevnůstka
13:00 / Den dětí v Telegraph Gallery / Telegraph
13:00 / Workshop současného tance s Dorou Hoštovou / Divadlo na cucky
15:00 / Téčko & Věda ve filmu: Jak vycvičit draka aneb Mohli by být skuteční? / Telegraph
16:00 / Titus / Moravské divadlo
18:00 / Cirk La Putyka: La Putyka / Letní kino
19:00 / František Škroup: Souborné provedení klavírních trií / Vlastivědné muzeum
19:30 / Soutěž o absolutního vítěze MUNDI CANTANT / Reduta

Pátek - Sobota - Neděle

Dnešní Den dětí nabízí hned několik možností, co s rodinou podniknout. Můžete strávit den pohybem na charitativní turistické akci – Dobrošlap. Vychází se ráno mezi 8. a 9. hodinou od ZŠ Těšetice a cílem je olomoucký Kaprodrom, kde na děti čeká Kapří Olympiáda a opékání buřtů, dospělí pak ocení charitativní degustace vín a muziku. Výtěžek poputuje na projekt Otevřeme zahradu v Hospici na Svatém Kopečku.

Za písničkou vezměte děti na Horní náměstí. Je zde pro ně připravený Festival dětem aneb (nejen) svátek písní a pohádek. Čeká vás vystoupení pěveckých sborů, dětská letní hitmánie a na závěr od 16 hodin koncert v Redutě, na kterém zazní písničky z oblíbených pohádek a večerníčků jako je třeba Ať žijí duchové nebo výběr z tvorby dvojice Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Mají vaše ratolesti rády zvířátka? Tak navštivte Dětský den v přírodě na Poděbradech. Kromě prohlídky mini farmy a jízdě na poníkovi zde bude oblíbené malování na obličej, skákací hrady, ale i poučné přednášky od CHKO, kde se děti dozvědí zajímavosti o krajině, ve které žijí. 

V Telegraphu jsou od 13 hodin připraveny tvořivé dílničky. Zde si děti osahají různé materiály a techniky a vytvoří si i vlastní umělecká díla. Tvořivý program podporuje jak motorické funkce, tak kreativní myšlení. Od 15 hodin pak začíná vědecko-popularizační program, kdy se bude promítat film Jak vycvičit draka a poté následuje přednáška pro děti, jak to mohlo být s těmi draky ve skutečnosti. 

Pro dospělé, kteří mají rádi dynamický pohyb, je v Divadle na cucky od 13. hodiny workshop současného tance s Dorou Hoštovou. Workshop se zaměřuje na práci s vlastním tělem v prostoru.

O pohybu je i představení Cirk La Putyka: La Putyka v Letním kině. Příběh jedné české hospody ve kterém nechybí milostné pletky ani rvačky. Dechberoucí vystoupení plné tance, akrobacie a živé hudby si můžete vychutnat od 18 hodin.

Dnes také začíná 27. ročník festivalu Baroko 2024. Uvádí jej koncert ženského Tria Unitas, které přednese v 19 hodin Souborné provedení klavírních trií od Františka Škroupa.

Neděle

10:00 / Víkend dětí / zoo Olomouc
13:00 / Dětské neděle plné her / Galerie Šantovka
14:00 / Workshop skoků na trampolíně s Cirk La Putyka / Letní kino
14:00 / Workshop párové akrobacie s Cirk La Putyka / Letní kino
15:00 / Pianothéka v Šantovce / Galerie Šantovka
16:00 / Ryba ve čtyřech / Moravské divadlo
17:00 / Královský balet: Labutí jezero / Kino Metropol
18:00 / Cirk La Putyka: La Putyka / Letní kino
19:00 / Baroko 2024: Kantáta o Mozartově smrti, Holoprtské posvícení / Vlastivědné muzeum
19:00 / Matky na tripu / Divadlo Tramtarie

Pátek - Sobota - Neděle

Pokud jste nestihli dostatečně oslavit Den dětí, zvládnete to ještě dnes v zoo Olomouc. Celý víkend je věnovaný malým návštěvníkům. Pohádkové bytosti si zde připravily k plnění všelijaké úkoly. Kromě klasické prohlídky zvířátek tak pomůžete princi zachránit Růženku.

Z Cirk La Putyka si připravili na 14 hodin hned dva workshopy. První workshop se věnuje párové akrobacii, ale není určen pouze pro páry. Vítáni jsou i singles, kteří mají netradiční příležitost, jak se seznámit. Pojede se od základů, ale na základě individuálních možností si zkusíte i složitější prvky. Druhý workshop se zaměřuje na skoky na trampolíně a jejich bezpečné provedení. A na to, jak to dělají profíci, se můžete podívat v 18 hodin, kdy má opět Cirk La Putyka vystoupení. Vše se odehrává v místech Letního kina.

V 17 hodin uvádí kino Metropol nejznámější baletní klasiku – Labutí jezero. Vychutnejte si promítání záznamu z Royal Opera House o krásné princezně Odettě, kterou zakleje čaroděj Rudovous do podoby labutě. 

Večer můžete strávit s klasickou hudbou. Festival Baroko nabízí k poslechu autory starší české hudby a dnes představí tvorbu Jana Josefa Röslera: Kantátu o Mozartově smrti nebo Jana Branžovského: Holoprtské posvícení. Více informací k celému festivalu zde →

Přejeme hezký víkend!

Autor článkuMarie Sotonovásotonova@olomouc.cz

Marie Sotonová