Reklama

Čtvrtek 3. prosince 2020, svátek má Svatoslav, venku je -1 °C

Změna času: letní čas končí, na neděli si přispíme o hodinu víc

Zprávy z regionu

24.10.2020

Autor: red

Noc na neděli bude kvůli změně času o hodinu delší. Ručičky hodinek se ve tři hodiny ráno vrátí o šedesát minut zpět. Změna se dotkne některých nočních vlaků. Ty budou muset uprostřed noci zastavit a hodinu počkat, jinak by totiž dojely s předstihem.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

V noci ze soboty 24. na neděli 25. října končí letní čas a hodinové ručičky se ve 3:00 posunou o hodinu zpět. Přechod z letního na středoevropský čas provází méně komplikací než při opačné změně. Nemusíme totiž vstávat o hodinu dříve, naopak si můžeme dopřát delší spánek.

Úprava nočních linek v Olomouci
Změna času se dotkne spoje č. 50 s odjezdem ve 2:54 ze zastávky Hlavní nádraží. Ten bude realizován pouze jednou, a to až podle zimního času. Spoj č. 52 s odjezdem ve 2:14 ze zastávky Hlavní nádraží bude v celé trase realizován dvakrát. Poprvé podle letního času a podruhé již podle středoevropského času.

Změna ovlivní vlaky ČD jen minimálně
Nejcitelnější změna byla vždy na železnici, kdy hned několik nočních vlaků muselo na hodinu zastavit a čekat. Vzhledem k aktuálním omezením noční dálkové dopravy v souvislosti s epidemií COVID-19 se přechod na středoevropský čas dotkne jen jednoho páru vlaků ČD a jejich zahraničních partnerů, který tou dobou bude na cestě. Půjde o vlaky nightjet 456 / 457 Vídeň – Břeclav – Bohumín – Berlín a zpět. Oba vlaky počkají na odjezd podle nového času ve stanici Bohumín. Na regionální vlaky změna času vliv mít nebude, protože v době posunu o hodinu zpět České dráhy žádné takové spoje nevypravují. 

Reklama

Knihovna města Olomouce

Katalog firem » Kultura a umění » Knihovny

Knihovna města Olomouce, příspěvková organizace nabízí širokou škálu titulů od beletrie po naučnou literaturu. Půjčuje též CD hudební či s mluveným slovem, LP desky, elektronické čteč...