Reklama

Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena, venku je 0.2 °C

Začíná svoz vánočních stromků. Víte, jak s nimi naložit?

Zprávy z regionu

6.1.2022

Autor: red

Svátek Tří králů signalizuje, že se doba Vánoc nachýlila k závěru. O svoz vánočních stromků se i v letošním roce postarají Technické služby města Olomouce. Poprvé vyjedou pro odložené vánoční stromečky do olomouckých ulic v pátek 7. ledna.

Ilustrační foto

Foto: archiv redakce

Odstrojené vánoční stromky by měli lidé ukládat vedle kontejnerových stanovišť na odpad, a to nejlépe z volně dostupné travnaté plochy. Vozy technických služeb pro ně poprvé vyjedou v pátek 7. ledna, další svozy budou následovat v nepravidelných intervalech dle potřeby až do 14. ledna. V termínu od 18. do 28. ledna pak budou pracovníci technických služeb odvážet odložené stromky společně se zimním vývozem bioodpadu. Od února je odvezou spolu s komunálním odpadem.

"Odstrojené stromky je nejlepší odložit ke kontejnerovému stání na odpad, ale odevzdat je mohou lidé i ve sběrových dvorech v Neředíně a v Hodolanech. Stejně tak je možné stromky i nastříhat a dát do nádob na bioodpad nebo je položit vedle nich," popisuje Hana Vacová z Technických služeb města Olomouce.

Do zoologické zahrady ani do lesa nepatří

Dosud rozšířený mýtus, že odložené vánoční stromky mohou sloužit i jako zpestření stravy v zoologických zahradách, neplatí! Nelze totiž zaručit dokonalé odstrojení stromečků a zvířata by se mohla o kovové háčky poranit (psali jsme ZDE). Ze stejného důvodu se zakazuje zavážet je do lesa, aby nedošlo k ohrožení zvěře. Všechny vánoční stromečky, které z Olomouce odvezou technické služby, tak skončí na kompostárně. "Ta si poradí i s drobnými kovovými háčky zbytky ozdob i staniolem," ujišťuje Hana Vacová.

Reklama

Moravská domácí restaurace

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Pár metrů od centra Olomouce, v Sokolské ulici, naproti DPMO, najdete MOravskou DOmácí Restauraci, která ja zaměřena na tradiční českou domácí kuchyni. Je rozdělena na kuřáckou a nekuřáck...