Reklama

Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk, venku je 4.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Za čtyři noci dostanou turisté Olomouc region Card. Kraj chce pomoci cestovnímu ruchu

Zprávy z regionu

29.6.2020

Jan Procházka

Dopad koronakrize na turistický ruch bude drtivý. Zmírnit následky v regionu se Olomoucký kraj snaží i prostřednictvím své nové Centrály cestovního ruchu. Ta už v květnu spustila marketingovou kampaň, která by měla do regionu přitáhnout turisty z tuzemska. Pokud se ubytují na čtyři a více nocí, dostanou například zdarma unikátní Region Card, která umožní vstup zdarma či s výraznou slevou na dvě stovky míst v celém kraji.

Pokud se ubytujete na čtyři noci kdekoliv v Olomouckém kraji, případně na dvě noci v samotné Olomouci, dostanete zdarma Olomouc region Card. Nemusíte přitom zůstat na jednom místě, ubytování můžete i kombinovat. S touto akcí přichází Olomoucký kraj v době, kdy cestovní ruch dostal tvrdý zásah a slibuje si od ní příliv turistů hlavně z tuzemska. Dovolená v Česku totiž bude zřejmě neplánovaným hitem letošní letní sezony a kraj tak “soupeří” s dalšími českými a moravskými regiony. “Samozřejmě, nebudeme nikdy na úrovni jižních Čech či Moravy, nicméně v republikových žebříčcích jsme čtvrtí a to je dobrý výsledek,” komentuje vyhlídky regionu Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu, kterou kraj zřídil letos v lednu. Zmiňovaná karta umožní vstup zdarma či s výraznou slevou na dvě stovky míst. Jsou mezi nimi oblíbené turistické atrakce jako zoologická zahrada, zámek Velké Losiny či Javoříčské jeskyně. Současně platí i jako jízdenka na olomouckou MHD, slevu na ni dostanete i u Českých drah. “Olomouc region Card je unikátní projekt, v republice žádný jiný kraj nic podobného nemá,” podotkl Stojan. Karta funguje v regionu už od roku 2004 a těší se obrovské oblibě.

Další vzpruhou, kterou turistický ruch nedávno dostal, je síť nabíjecích stanic pro elektrokola, která vznikla v Jeseníkách. Nedávno byla také otevřena nová cyklotrasa Ochutnej Moravu, která cestovatelům nabídne třináct zastavení u regionálních producentů na Zábřežsku a Mohelnicku. Nechybí třeba oblíbený Levandulový statek, Tvarůžková cukrárna či Čokoládovna Troubelice. 

Kampaň chce podpořit i lázeňský průmysl, který má v kraji taktéž významné místo.

Jak doplnil hejtman Ladislav Okleštěk, přestože bylo nutno přehodnotit řadu investic, kraj nebude zastavovat již připravené projekty, pokud se týkají staveb. “Tam, kde je potřeba například vybudovat parkoviště, postavíme ho. Bereme to jako investici do budoucna,” upozornil Okleštěk.