Reklama

Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej, venku je 4.2 °C

Virtuální závody nabízí firmám nové možnosti, jak se zviditelnit

Sport

21.1.2023

roc jap

Značky, jako Ferrari, Lamborghini, Mercedes-Benz, BMW, Aston Martin, Porsche, Jaguar a mnoho dalších se už mnoho let prohání po světových závodních tratích v reálném světě. Jedinečný zvuk motorů, vůně benzínu a brzd, adrenalin a napětí a také zábava a radost z jízdy. To vše nás přitahuje každý den k motorsportu. Závody se ale přesunuly i do virtuálního prostředí, kde se těší obrovské popularitě; po celém světě jim propadlo miliony závodníků, z nichž roste nová elita. A stejně jako na skutečném závodišti, i na tom virtuálním je obrovský prostor pro zviditelnění třeba právě vaší značky.

Veškeré informace a také fotografie ze závodů najdete na webových stránkáchFacebooku nebo Instagramu týmu.

foto: Kamil Zápeca; modelka Kristýna Štolpová, místo: Centrum Moravia spol. s r.o. - Mercedes-Benz

Formule 1, rally, okruhové závody a další závody ze světa motorsportu asi není třeba jmenovat. Všichni je moc dobře známe. V dnešní době, kdy si nedokážeme představit svůj život bez počítače, telefonu a připojení k internetu, k tomu přicházejí virtuální závody. Další možnost, jak si realizovat své sny závodníka či majitele závodního týmu.

Virtuální svět esportu zažívá boom a mezi ně patří i virtuální závody, nebo také jinak simracing. Mnoho fanoušků a nadšenců do závodění si kupuje počítače nebo jiné konzoly, kupují si simulátory a začínají závodit v autech, která před tím viděli v televizi nebo na reálných tratích.

“Svět se zbláznil,” říkají někteří zastánci tradičního motorsportu. Možná. Ale pravdou je, že čím dál víc lidí začíná sledovat tento virtuální svět, který si nachází své fanoušky i v České republice. A nejen fanoušky, ale i ve světě businessu, začíná být tento simracing velice zajímavý.

Příkladem takového virtuálního týmu, který jezdí okruhové závody, je olomoucký  JJ Racing Team. Ten ve virtuálním světě působí již tři roky a začíná slavit úspěchy.

V minulém roce se tomuto týmu povedlo odjet 22 šampionátů a 16 individuálních závodů (1. místo: 9x, 2. místo: 9x, 3. místo: 4x), které jsou z 90 % všechny přenášeny živě na Youtube kanálu organizátorů i s komentářem celého závodu. Od reality pomalu k nerozeznání.

Foto: 1x Simona Výborná, 2x Gran Turismo 7, Polyphony Digital Inc.

A jak to může být zajímavé právě pro firmy? Jednoduše. Simulátory nabízí možnost vytvoření vlastního designu auta, a tak závodní týmy mohou mít na svých autech loga svých partnerů, stejně, jako v reálném světě. A mají možnost se tak zviditelnit v online světě a najít své zákazníky.

V České republice se některé firmy ještě zdráhají vstoupit do tohoto neobjeveného virtuální světa závodů. Kdo však do tohoto světa vstoupí, nejenom, že se bude bavit, ale možná také najde další trh, který firmě pomůže k růstu a prosperitě.