Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 16.1 °C

Velká cena Mohelnice je zpět. Už o víkendu proběhnou závody v truck trialu

Zprávy z regionu

16.5.2022

Autor: red

Po dvouleté přestávce se v Mohelnických lomech u Křemačova budou zase konat závody v truck trialu. V sobotu 21. a v neděli 22. května se zde uskuteční třetí závod Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL 2022.

Velká cena Mohelnice 2019

Foto: archiv pořadatele

Trial patří mezi diváky k nejatraktivnějším disciplínám. Je svým charakterem obdobou motocyklových šlapačových soutěží. Trialové závody nejsou závody na plný plyn, nejde totiž o rychlost, ale o závody aut v abnormálně náročném terénu. Při jízdě se klade důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad. Vyžaduje to velkou dávku odvahy a přemýšlení.

O truck trialu se často říká, že je to nejbezpečnější motoristický sport, paradoxně s nejvíce karamboly a dramatickými situacemi na jeden závod. Jízda na pokraji technických možností vozu, popírající fyzikální zákony. "Když se podíváte na truck jedoucí "volným pádem" ze strmého kopce, který se nedá ani vyjít, nebo šplhající se na totálně rozbahněný vrh, říkáte si, že tohle už je konec, to auto to přeci nemůže vyjet. Opak je většinou pravdou, navíc se posádka stíhá trefit do branek, které jsou o něco málo širší než samotné vozidlo… Tak to je truck trial. Extrémní sport těžkých nákladních aut v abnormálně náročném terénu. Dokonalá adrenalinová záležitost, kterou si nesmíte nechat ujít," láká k návštěvě závodu Oldřich Janků za spolupořádající AGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník.

Veškeré podrobnosti k akci najdete tady →

PROGRAM VELKÉ CENY MOHELNICE

Sobota 21. 5. 2022
09:00 slavnostní zahájení závodu
09:15 rozprava s posádkami, start závodu do sekcí
18:00 ukončení prvního dne závodu
20:00 večerní zábavný program

Neděle 22. 5. 2022
09:00 zahájení druhého dne závodu, rozprava s posádkami, start do sekcí
15:00 ukončení závodu v sekcích
15:30 start vloženého závodu do strmého vrchu o pohár Olomouckého kraje
17:00 vyhlášení výsledků závodu
18:00 ukončení závodu

Reklama

Bricks 4 Kidz Olomouc

Katalog firem » Zábava, volný čas » Dětské organizace

Jsme organizace Bricks 4 Kidz, která jako pobočka mezinárodního vzdělávacího konceptu působí v Olomouci a blízkém okolí. Poskytujeme vzdělávací a zábavné aktivity s oblíbenými kostkam...