Reklama

Čtvrtek 6. května 2021, svátek má Radoslav, venku je 7.9 °C

Tipy na víkend: makrely, špekáčky, výlety, filipojakubská pátrací hra i polibek pod třešní

Tipy a názory

30.4.2021

Lenka Šimková

Poslední dubnový den je tady a čeká nás prvomájový víkend. Už druhým rokem se však musíme kvůli koronavirovým opatřením obejít bez velkého pálení čarodějnic či májových slavností, přesto se na několik drobných akcí můžete těšit. Opět pro vás máme praktický přehled toho, co se v nejbližší době chystá... ;)

Čarodějnice se dnes sice ve velkém pálit nebudou, ale i tak pro vás na Poděbradech chystají tradiční vatru. Ta bude hořet od 17:30 a na místě si můžete opéct špekáčky, nebudou chybět ani oblíbené makrely. Také HFK Football Pub v Holici chystá na čarodějnice speciální dobroty. Už od 15 hodin se můžete těšit na pečené selátko, makrely a spoustu dalšího.

A filipojakubskou noc se patřičně rozhodli oslavit i na zámku v Čechách pod Kosířem. Během víkendu si sem můžete udělat výlet s dětmi, pro které bude v zámeckém parku připravená tematická pátrací hra. Během ní se děti, a možná i dospělí, zabaví a třeba se i něco zajímavého dozví. Nebude chybět ani speciální čarodějnický fotokoutek a zámecká kavárna bude mít připravené okénko se spoustou tematických dobrot. Pátrací hra bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 16 hodin, ve stejný čas bude mít otevřeno i kavárna. A když už zde budete, nic vám nebrání vypravit se na vrchol Velkého Kosíře, kde na vás čeká rozhledna i ohniště, na kterém si můžete opéct vlastní špekáčky.

V sobotu nás čeká první máj a všechny zamilované páry by tak neměly zapomenout na prvomájový polibek pod třešní. ;) Koneckonců právě teď kvetou nejen třešně, ale i vše ostatní, takže si můžete udělat výlet třeba do jedné z nejkrásnějších zahrad v kraji - Arboreta v Bílé Lhotě. Otevřeno hlásí také olomoucká botanická zahrada a rozárium. A pokud nevíte, kde přesně hledat rozkvetlou třešeň, nebo si jen nejste jistí, jestli ji na sto procent poznáte, tak v OC Haná se vám to rozhodli usnadnit a jednu rozkvetlou třešeň najdete přímo před obchodním centrem.

Hezký výlet si můžete udělat i na hrad Helfštýn, který v tomto týdnu otevřel po několika měsících své brány návštěvníkům. Prohlídky hradu jsou vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením možné zatím bez průvodců a pouze ve vnějších prostorách, ale i tak se máte na co těšit. Obdivovat můžete zrekonstruované torzo hradního paláce, které nabízí i úchvatnou vyhlídku do údolí Moravské brány. Více jsme psali tady →  

V neděli pak můžete spojit příjemné s užitečným - charitativním během či procházkou uděláte něco pro své tělo a zároveň přispějete na dobrou věc. V tento den se totiž koná charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z třiatřiceti nemocnic s neonatologickým oddělením (patří mezi ně i olomoucká fakultní nemocnice). Startovné je 100 korun a registrovat se můžete do pátku 30. dubna do 22 hodin. Více zde →

Přejeme hezký víkend!