Reklama

Čtvrtek 6. května 2021, svátek má Radoslav, venku je 7.1 °C

V neděli proběhne charitativní běh a procházka na podporu předčasně narozených dětí

Tipy a názory

29.4.2021

Autor: red

První květnovou neděli se napříč republikou uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, délka trasy i místo jsou libovolné.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Běh a procházka pro miminka do dlaně se uskuteční 2. května na Světový den rodičů předčasně narozených dětí. Charitativního běhu či procházky se může zúčastnit každý, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z třiatřiceti nemocnic s neonatologickým oddělením. Mezi nimi figuruje i Fakultní nemocnice Olomouc. Startovné je ve výši minimálně 100 korun a při registraci si vyberete, které nemocnici váš příspěvek poputuje. Cílem této akce, za kterou stojí organizace Nedoklubko, je v tento den společně uběhnout a ujít 8 500 kilometrů - právě tolik dětí se u nás každý rok narodí předčasně. Každý, kdo se navíc na procházku zaregistruje, může v jejím průběhu plnit úkoly, kterými si procházku ozvláštní.

Vzhledem k epidemiologické situaci se každý může zapojit individuálně kdekoli v republice. "Letošní ročník charitativního běhu a procházky pro miminka do dlaně proběhne individuálně, to nám ale v ničem nebrání, naopak se díky tomu mohou do akce zapojit účastníci ze všech koutů republiky a zvolit si trasu, jaká jim vyhovuje. Každý kilometr se počítá," uvádí Lucie Žáčková, předsedkyně a ředitelka organizace Nedoklubko a dodává: "V rámci projektu miminka do dlaně tradičně pořádáme charitativní akce s cílem upozornit na problematiku předčasného porodu. Chceme také vyzdvihnout špičkovou úroveň české neonatologie a finančně podpořit neonatologická oddělení, kde o předčasně narozená miminka pečují."

Registrace probíhá na těchto webových stránkách a je možná do pátku 30. dubna do 22 hodin.

Nedoklubko

Nedoklubko je nestátní nezisková organizace podporující rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v České republice. Dlouhodobě spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči, kteří by měli v péči o předčasně narozené děti působit jako jeden tým. Nedoklubko je členem mezinárodní organizace EFCNI (European Foundation for the Care of Newborn Infants – Evropská nadace pro péči o novorozence). Spolupracuje s Českou neonatologickou společností a s Českou asociací sester. Realizuje celou řadu projektů zaměřujících se na podporu rodičů předčasně narozených dětí, perinatologická centra a osvětu.