Reklama

Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka, venku je 7 °C

Tipy na víkend: Meteority v muzeu, Kacířské eseje, obnovený Louskáček i Láska za koronu 2

Tipy a názory

5.11.2021

Lenka Šimková

Týden se nám chýlí ke konci a víkend klepe na dveře. Jaké budou volné dny tentokrát?

Meteority v muzeu

Do neděle 14. listopadu máte ve Vlastivědném muzeu jedinečnou příležitost vidět meteority z opavského muzea. Sbírka patří k tomu nejcennějšímu, co se v tuzemských depozitářích nachází. K vidění je osm kamenů, nalezených ve dvacátých letech minulého století. Jelikož výstava potrvá pouze několik dnů, tak se muzeum v případě zájmu chystá prodloužit otevírací dobu. Podrobnosti o výstavě zde →

Pátek

12:00 / Podzimní tvoření / Knihovna města Olomouce (Brněnská)
18:00 / Vernisáž: Pauser #Postgraffiti / And the Story Begins
18:30 / Lea Vítková zve na… Mladé talenty / Mozarteum
19:00 / Královny / Divadlo na Šantovce
19:00 / Louskáček - Kouzelný příběh / Moravské divadlo

Pátek - Sobota - Neděle

Na páteční podvečer chystá kavárna And the Story Begins na náměstí Republiky zajímavou vernisáž Street art graffiti umělce Pausera. Výstava s názvem #Postgraffiti představuje výběr jeho tvorby za poslední terciální období. Od 18 hodin vás na místě kromě poutavé tvorby čeká i welcome drink, bohaté občerstvení a skvělá hudební atmosféra s DJ Nic Robertson & Kakkaducci.

V 18:30 vás pak Lea Vítková pozve do sálu Mozarteum v Arcidiecézním muzeu, kde na koncertu vystoupí mladí talenti: Agáta Doležalová, Olha Nesvat, Adéla Dospělová, Eliška Zbořilová, Michaela Němcová.

Moravské divadlo má dnes v 19 hodin na programu premiéru inscenace Louskáček - Kouzelný příběh. Tato verze bude odlišná od předchozích nastudování. Známý příběh Kláry a Louskáčka je totiž rozšířený o motivy z Dickensovy Vánoční koledy. Tvůrci zasadili děj do anglického městečka, kde právě probíhá příprava vánočních trhů. Během magické noci se chudý sirotek Klára setká nejen s oživlou hračkou Louskáčka, ale také s Vílou Vánoc, skřítky a rovněž se splněným přáním v podobě svého tatínka.

A na inscenaci z repertoáru Moravského divadla láká v 19 hodin také Divadlo na Šantovce, které má na programu Královny. Během představení zjistíte, že je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky. Vstupenky koupíte tady →

Sobota

10:00 / Dance & movement / Divadlo na cucky
10:00 / Šantovské trhy / Galerie Šantovka
13:00 / Vysaď alej v Lošově / pod hvězdárnou, Lošov
15:30 / Kocour v botách / kino Metropol
17:00 / Habibi 2196-18 / Umělecké centrum UP
19:00 / Louskáček - Kouzelný příběh / Moravské divadlo
19:00 / Láska za koronu 2 / Divadlo Tramtarie
20:30 / While We Were Sleeping / Kaple Božího Těla

Pátek - Sobota - Neděle

Divadlo na cucky chystá na sobotu pohybový workshop zaměřený na "tělo v přítomnosti" s názvem Dance & movement. Workshop je otevřený každému, kdo chce objevovat svůj vlastní způsob tance a vnímání prostoru. Poskytne vám techniku, díky které můžete najít svůj vlastní autentický pohyb. Vstupenky za 400 korun koupíte tady →

Od dopoledních 10 hodin budou probíhat v Galerii Šantovka také oblíbené Šantovské trhy, na kterých své produkty nabídnou především regionální producenti farmářských i řemeslných výrobků. Až do 18 hodin si tak zde můžete nakoupit ovoce i zeleninu, uzeniny, sýry, rybízové víno a spoustu dalšího.

Od 13 hodin se pak můžete zapojit do výsadby lipové aleje v olomoucké městské části Lošov. V prostoru pod místní hvězdárnou vytvoří nové stromořadí celkem 24 lip, společnou výsadbu stromů pořádá město a komise městské části Lošov. Je to první z plánovaných krajinných úprav, které mají v této části města do budoucna vzniknout. Podrobnosti se dočtete tady →

S dětmi můžete odpoledne zajít třeba do kina Metropol, které od 15:30 uvede divadelní pohádku Kocour v botách o rozmazleném kocourovi Mikym, který si bez dovolení půjčí opravdové zlaté mušketýrské boty, které mu díky kouzlu nejdou sundat. A tak se musí vydat do světa dělat dobré skutky.

Pokračuje také Divadelní Flora, která má od 17 hodin na programu angažované dílo renomovaného slovenského tanečníka a choreografa Habibi 2196-18. To otevírá mezikulturní dialog o xenofobii a neakceptované sexuální jinakosti, inspirované konkrétním tragickým osudem dvou íránských gayů.

A Divadlo Tramtarie má od 19 hodin na programu exkluzivní představení Láska za koronu 2 - máte tak jedinečnou příležitost zhlédnout tuto satirickou komedii a trhák letošního léta.

Neděle

10:00 / O popleteném kouzelníkovi / Divadlo Tramtarie
10:30 / Den hraček / Reduta
14:00 / Hudební matiné s Petrem Válkem + komentovaná prohlídka / Muzeum umění
14:00 / Od nehybnosti k pohybu / Umělecké centrum UP
15:00 / Myši patří do nebe / kino Metropol
15:00 / O Červené Karkulce / Divadlo na Šantovce
19:00 / Láska za koronu 2 / Náhradní představení / Divadlo Tramtarie
19:00 / Kacířské eseje / Moravské divadlo

Pátek - Sobota - Neděle

V neděli dopoledne můžete s dětmi vyrazit do Divadla Tramtarie, které od 10 hodin uvede pohádku O popleteném kouzelníkovi. Fanda je snad ten nejhorší kouzelník na světě. Když chtěl vykouzlit mouku, tak omylem vykouzlil holku! No jo, ale co s ní? To zjistíte v divadle. ;)

V Redutě pak od 10:30 můžete navštívit Den hraček, který spadá do koncertní řady Koncerty pro rodiče s dětmi. "Nemáte náhodou doma hračky, se kterými si už nehrajete – nebo jste na ně dokonce zapomněli? Pak se jednoho dne může stát, že si hračky začnou hrát úplně samy!," láká anotace.

Také Divadlo na Šantovce chystá nedělní program pro děti. Zajít sem můžete odpoledne od 15 hodin na pohádku O Červené Karkulce. Klasická pohádka pro děti, jejíž děj doprovázejí tři klauni, kteří ho za pomoci diváků vedou k úspěšnému konci. 

A pokračuje také Divadelní Flora. Ta má od 14 hodin v Uměleckém centru UP na programu taneční workshop Od nehybnosti k pohybu, který zkoumá kdy a jak vlastně začíná pohyb našeho těla.

Zároveň v 19 hodin můžete v rámci Divadelní Flory navštívit představení Kacířské eseje. Otevřený, nekompromisní soud nad bezcharakterními šíbry i všehoschopnými poskoky komunistické normalizační éry, kteří dnes opanují náš veřejný prostor, uvidíte v Moravském divadle.

Přejeme hezký víkend!