Reklama

Středa 8. července 2020, svátek má Nora, venku je 12.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: Létofest, Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salón, africké trhy i výlety po okolí

Tipy a názory

2.8.2019

Lenka Šimková

Před námi je první srpnový víkend! Jaký bude? Na své si přijdou především milovníci hudebních festivalů, ale nabídneme vám i tipy, kde strávit příjemný víkend s rodinou a dokonce si můžete nakoupit ovoce a koření přímo ze srdce Afriky! Čtěte, co všechno se o víkendu chystá..

Pátek

16:00 / Létofest 2019 / u Galerie Šantovka
19:00 / Orchestrální koncert / Vlastivědné muzeum
20:00 / WAHL (UK) / Letní kino - Klid v ruchu

Pokud uvažujete, kam se vydat na víkend, na pár dní, nebo třeba jen kam zajít odpoledne po práci užít si léto, čerstvý vzduch a nějakou tu zábavu s rodinou, podívejte se na náš přehled zajímavých lokalit, které v okolí i v samotném centru Olomouce stojí za vidění!

Už dnes odpoledne startuje v blízkosti Galerie Šantovka dvoudenní hudební festival Létofest. Areál se otevře v 15:00 a už od 15:45 se můžete těšit na první kapelu. V průběhu dnešního dne vystoupí Minami, Xindl X, Ewa Farna, IMT Smile, Horkýže Slíže, Mig 21, Monkey Business a Mandrage. Vstupenky na pátek koupíte za 490 korun. To úplně jiný hudební zážitek nabídne od 19:00 Vlastivědné muzeum. Těšit se můžete na letní orchestrální koncert, na kterém pod taktovkou Petra Šumníka vystoupí Olomoucký komorní orchestr a hosté z Jižní Koreji. Zazní skladby mistrů W. A. Mozarta a R. Schumanna. A o hudbu nebude nouze ani v areálu Letního kina - Klidu v ruchu. OD 20:00 si zde můžete vychutnat koncert britské skupiny WAHL. Vstupné je dobrovolné.

Sobota

13:00 / Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salón / Velká Bystřice
14:00 / Létofest 2019 / u Galerie Šantovka
15:00 / Lví král / kino Metropol
16:00 / Hudební léto / Hospoda Na statku
17:30 / Rocketman / kino Metropol

U Šantovky pokračuje Létofest, tentokrát se návštěvníkům brány areálu otevřou už ve 13 hodin. O hodinu později se pak můžete těšit na první kapelu, představí se Gazdina Roba a bude následovat Lenny, O5 a Radeček, Tomáš Klus, UDG, Marek Ztracený, Doga, Wanastowi Vjecy, Vypsaná Fixa a Divokej Bill. Na tento den zakoupíte vstupenky za 590 korun. Ve Velké Bystřici se v sobotu uskuteční již devátý ročník letního rockového festivalu Hanácké Woodstock. Amfiteátr v Zámeckém parku se otevře návštěvníkům ve 13:00 a na akci vystoupí Stromboli,Iron Maiden rev. Otrokovice, Michal Ambrož a Hudba Praha, Hanz's Fuckers, Budoár staré dámy, Within the Garden, Katoda a G.C.O. Vstupenky na místě zakoupíte za 400 korun. Na Zámeckém náměstí (v zóně bez vstupenky) je možné navštívit tradiční Bystřické pivní salón, který nabídne více jak 24 druhů piv, nebudou chybět jídla a pochutiny po celé odpoledne až zhruba do půlnoci. Rockerům mladším 13 let je vstup povolen pouze v doprovodu rodičů a zdarma. S dětmi můžete zajít v 15:00 do kina Metropol na pohádkový snímek Lví král. Režisér Jonh Favreau vypráví animovanou Disneyho klasiku za pomoci nových filmových technologií a uvádí tak známé zvířecí postavy na stříbrné plátno zcela novým, realistických způsobem. Vstupenky koupíte tady. V 17:30 pak na stejném místě uvidíte snímek Rocketman, který vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti, Eltona Johna. Vstupenky za 130 korun koupíte tady.

Neděle

09:00 / Alpining / Centrum pohybu
10:00 / Africké trhy v Olomouci / Výstaviště Flora
14:00 / Pohádková neděle / Premiere Cinemas
15:00 / Koncerty písničkářů / Arboretum Bílá Lhota
16:00 / Nedělní promenádní koncerty v parku / Smetanovy sady

Pokud si chcete v neděli trošku zasportovat, tak můžete vyrazit do Centra pohybu, kde už od 9 hodin bude probíhat Alpining - chůze za doprovodu hudby. Lekce trvá půl hodiny, začíná se vždy v celou hodinu a poslední lekci startuje ve 12:00. Jelikož se jedná o úplnou novinku, je vstup na vaši první lekci zdarma. Kapacita je však omezená, proto si rezervujte své místo včas na 774 004 641 nebo na centrumpohybuol@gmail.com. Pokud si chcete nakoupit zásobu exotického ovoce, koření, kávy, čokolády a originálních rukodělných výrobků přímo ze srdce Afriky, tak by vám neměly uniknout Africké trhy, které vypuknou v 10:00 na Výstavišti Flora. Kromě toho, že si zde produkty můžete nakoupit, je budete moci i ochutnat - co třeba čerstvě vylisovaná šťáva z cukrové třtiny? :-) Premiere Cinemas v Šantovce chystá od dnešních 14:00 pro všechny děti Pohádkovou neděli s předpremiérou filmu Toy Story 4: Příběh hraček. Na děti kromě filmu čekají lízátka a tombola plná dárků. Od 16:00 pak bude ve Smetanových sadech probíhat další ze série promenádních koncertů v parku. Tentokrát vám odpoledne zpříjemní hudba hasičského záchranného sboru.

Přejeme hezký víkend!