Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 24.4 °C

Tipy na víkend: Burger festival, Štafeta na vozíku, Monkey Business, zábava na Konviktu i open-air divadlo

Tipy a názory

19.6.2020

Lenka Šimková

Před námi je další víkend a tentokrát se toho bude dít opravdu hodně! Potěšíme milovníky dobrého jídla, divadla, hudby i rodinné zábavy. Takže pokud na víkend nevyrážíte někam na chatu, tak se podívejte, co všechno se v Olomouci chystá. ;-)

Pátek

10:00 / Burger Street Festival Olomouc / Fun park Šantovka
10:00 / Štafeta na vozíku / Smetanovy sady
13:00 / Selské trhy / Výstaviště Flora
16:00 / Zaparkuj x FMV 2020 / Konvikt
18:30 / Metal Meeting / Daskabát
19:00 / Když se zhasne / Korunní pevnůstka

Už dnes dopoledne propukne u Šantovky burgerové šílenství, které potrvá až do neděle! Po všechny tři dny si můžete vychutnat nejen lahodné burgery, ale také sladké palačinky a různé další speciality. Seznam všech podniků, které se do akce tentokrát zapojí, najdete tady. Od dopoledních 10:00 bude ve Smetanových sadech probíhat již osmý ročník Olomoucké štafety na vozíku. Smyslem akce je propojení široké veřejnosti se světem lidí užívajících vozík k běžnému pohybu formou zábavné štafety absolvované na invalidním vozíku. Podrobné informace o akci a možnost registrace zde. Od 13 hodin pak můžete na Výstavišti Flora zajít také na Selské trhy, kde si nakoupíte zeleninu, uzeniny, koření a spoustu dalších produktů od pěstitelů. Trhy budou za Pavilonem A probíhat do 17 hodin. Na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého, tedy na Konviktu, bude od 16 hodin probíhat dvoudenní festival s názvem Zaparkuj x FMV 2020. Páteční den nabídne vystoupení elektronického dua Bratři, filmovou projekci legendárního Matrixu i následnou afterparty. V průběhu celé akce nebude chybět ani půjčovna deskovek a sportovního vybavení, Slackline Olomouc, ringo, výtvarná zóna a spousta další zábavy. A pokračuje také Divadelní červen open-air na Korunní pevnůstce. V pátek se tak od 19:00 můžete těšit na divadelní komedii Když se zhasne z repertoáru Moravského divadla. Hra pojednává o manželském páru, který se nemůže nechat rozvést, i když by chtěl. Může za to předmanželská smlouva. Ovšem když jeden z nich dokáže partnerovu nevěru, může se nejen v klidu rozvést, ale získá i veškerý majetek. A tak se jeden vánoční večírek může proměnit i v rozvodové bitevní pole... 

Sobota

08:00 / Poznejte Helen / bistro Helen
10:00 / Burger Street Festival Olomouc / Fun park Šantovka
10:00 / Svatojánská noc na zámku / Zámek Čechy pod Kosířem
11:00 / Bublinové víkendy / Pevnost poznání
14:00 / Zaparkuj x FMV 2020 / Konvikt
18:00 / Rytmy naděje / Uničov
18:00 / Project F, Black Tiger & Bulvaar / Daskabát
19:00 / Monkey Business / palouček před Sklubem

O tom, že v Galerii Šantovka otevřelo nové bistro Helen, jsme vás již informovali. V sobotu však budete mít jedinečnou příležitost poznat Helen, kdy od 8 do 16 hodin bude probíhat sobotní brunch a v průběhu dne se v Helen Soul můžete těšit na motivační besedy s inspirujícími ženami. Nebude chybět ani welcome drink, grilování a party s hudbou na terase. Více informací o jednotlivých seminářích se dočtete tady. S dětmi si můžete udělat výlet na zámek v Čechách pod Kosířem, kde bude probíhat pestrý celodenní program. Od 18 hodin se pak v zámeckém parku zapálí svatojánské vatra. Také Pevnost poznání láká rodiny s dětmi na zábavný program, nebudou chybět bublinové radovánky. Kromě workshopů se návštěvníci mohou podívat na novinky ve stálých čtyřech expozicích a do planetária, kde je zatím kapacita omezena na deset diváků na jednu filmovou projekci. A od 14 hodin bude pokračovat také festival na Konviktu, kde Divadlo na cucky odehraje neklasickou verzi pohádky Tři oříšky, vhodnou pro děti od pěti let. Po zbytek dne pak budou k tanci i poslechu hrát DJs z Olomouce i jiných měst republiky, opět nebudou chybět deskové hry a nejrůznější sportovní vybavení. Večer si můžete udělat výlet do Uničova, kde v místním kině Družba proběhne benefiční koncert bubeníků Jumping Drums. Vstupné je 200 korun a celý výtěžek bude věnován na pomoc obcím zaplaveným bleskovou povodní. A ani v Olomouci nepřijdete o hudební zážitek. Na paloučku před Sklubem od 19 hodin zahrají Monkey Business, kteří tak odstartují sérii venkovních koncertů před Sklubem. Až do konce srpna se tak můžete těšit na zajímavou nabídku interpretů, kteří na místě vystoupí.

Neděle

10:00 / Burger Street Festival Olomouc / Fun park Šantovka
11:00 / Bublinové víkendy / Pevnost poznání
15:00 / Ledová sezóna: Ztracený poklad / kino Metropol
19:00 / Láska za koronu / Korunní pevnůstka

V neděli máte poslední možnost navštívit Burger Street Festival u Galerie Šantovka. A ze zkušeností z minulých ročníků víme, že se nevyplatí otálet, později k večeru už v nabídce většinou nenajdete všechny druhy burgerů. Také v tento den můžete i s dětmi zajít na bublinové radovánky do Pevnosti poznání, nebo můžete vzít děti třeba do kina Metropol, které od 15 hodin uvede animovaný snímek Ledová sezóna: Ztracený poklad. A pokud zatím nemáte plány na večer, tak rozhodně doporučujeme inscenaci Láska za koronu, kterou Divadlo Tramtarie odehraje v amfiteátru na Korunní pevnůstce. Hru zvládli herci nazkoušet v rekordním čase a inscenace reaguje na události uplynulých měsíců. Vzhledem k tomu, že jde o aktuální téma, divadlo nepočítá, že by ji zařadilo do běžného repertoáru. Takže si nenechte ujít tuto příležitost. ;-)

Přejeme hezký víkend!