Reklama

Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, venku je 11.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: španělské flamenco, Krhut a Kozub, festival, grill party i Slavnostní nešpory

Tipy a názory

29.7.2022

Lenka Šimková

Léto utíká jako voda a před námi je už poslední červencový víkend. Ale nebojte, i v polovině prázdnin nás čeká spousta zábavy. Pokud necháváte plány na víkend na poslední chvíli, tak pro vás máme hned několik tipů na zajímavé akce, které se v Olomouci a okolí konají. Podívejte se a nechte se inspirovat! ;-)

Kam k vodě?

Horké letní dny je nejlepší strávit u vody. Pokud přemýšlíte, kam zajet k vodě na celý den, nebo kde se jen trošku zchladit po práci, tak pro vás máme unikátní přehled přírodních koupališť, zatopených lomů i bazénů v Olomouci a okolí. A rozhodně stojí za návštěvu, podívejte se →

Pátek

14:30 / Šumperský Majáles 2022 / Šumperk
17:00 / Kurz flamenca s Virginií Delgado / Centrum pohybu
17:00 / Grill Party / Bistro Helen
19:00 / Jiří Krhut & Štěpán Kozub / FunPark u Galerie Šantovka
20:30 / Galavečer flamenca / Horní náměstí
21:00 / Colores letní kino: Chico a Rita / Telegraph

Pátek - Sobota - Neděle

V rámci multižánrového festivalu Colores můžete v pátek a v sobotu navštívit kurzy flamenca s Virginií Delgado. Ty budou probíhat v Centru pohybu a je nutné se hlásit předem. Zároveň jde o jedinou zpoplatněnou akci v rámci festivalu.

V pátek odpoledne se od 17 hodin můžete těšit na Grill party na terase Bistra Helen v Galerii Šantovka. Až do 22:00 zde budou kuchaři připravovat masové i vegetariánské speciality na otevřené terase s výhledem na město. Nebude chybět ani pohodová hudba a osvěžující míchané drinky.

Od 19 hodin se pak ve FunParku Galerie Šantovka můžete těšit na populární dvojku ostravských komiků Štepána Kozuba a Jiřího Krhuta. Jejich koncert však nebude pouze o písničkách. Protože společným jmenovatelem obou interpretů je humor, divák se na jejich vystoupeních vydatně pobaví a zasměje. Chybět nebude ani bohaté občerstvení a relax zóna.

A také v pátek večer bude pokračovat multižánrový festival Colores Olomouc, který ve 20:30 láká na Galavečer flamenca, ve kterém se představí Ballet Flamenco Espaňol. Galavečer se letos, stejně jako v loňském roce, uskuteční open-air na Horním náměstí a bude zcela zdarma.

Sobota

09:30 a 12:30 / Speciální dětské prohlídky / Hrad Šternberk
10:00 a 11:45 / Kurz flamenca s Virginií Delgado / Centrum pohybu
14:00 / Víkendové denní mejdany / Long Story Short
14:30 / Šumperský Majáles 2022 / Šumperk
16:30 / Urban Vibes Colores: Morenito de Triana / Telegraph
17:00 / Grill Party / Bistro Helen
18:00 / Dýmky na Letňáku / Letní kino 
19:00 / Noche flamenca / Horní náměstí
19:30 / Slavnostní nešpory / Dub nad Moravou
20:30 / Koncert skupiny Los del Barrio / Horní náměstí

Pátek - Sobota - Neděle

Společně s dětmi si můžete v sobotu udělat výlet třeba na Hrad Šternberk, který chystá na tento den speciální Dětské prohlídky. Při edukačním programu se děti společně s lektorem přenesou do minulosti a podívají se, jaký byl život dětí na panském sídle. Program je určen pro děti v předškolním a mladším školním věku (5–10let).

Milovníci hudebních festivalů by si pak neměli nechat ujít jubilejní pátý ročník Šumperského Majálesu, který se bude konat znovu v Pavlínině dvoře v Šumperku. Těšit se můžete na lokální gastro a nápojovou zónu, chill out zónu i na řadu vystupujících.

V Olomouci se od 18 hodin můžete ponořit v areálu Letního kina do světa vodních dýmek. V spolupráci s Kumem a jeho dýmkařskou komunitou pro vás bude připraveno několik vodních dýmek i povídání o správném dýmkaření.

Na Horním náměstí bude i v sobotu pokračovat multižánrový festival Colores Olomouc. Ten od 19 hodin nabídne hudebně taneční vystoupení Noche flamenca, na který ve 20:30 naváže koncert skupiny Los del Barrio. A vstup je opět zdarma.

A pokračovat bude také desátý ročník Olomouckých barokních slavností, který tentokrát zve na Slavnostní nešpory, z pera opomíjeného italského skladatele, Giovanniho Antonia Rigattiho. Ty uslyšíte od 19.30 v poutním kostele v Dubu nad Moravou v podání souboru Societas Incognitorum.

Neděle

09:00 / Letní nedělní brunch / Bistro Helen
14:00 / Komunitní setkání pro Ukrajinu / Olodvorek
16:00 / Promenádní koncerty / Smetanovy sady
18:00 / Kytarový recitál Petra Víta / Telegraph

Pátek - Sobota - Neděle

Po páteční a sobotní Grill party si pro vás Bistro Helen připravilo Letní nedělní brunch. Ochutnat můžete vejce benedikt s lososem, šunkou nebo avokádem. Samozřejmě nebude chybět ani vaječná omeleta, chlebíčky a sladké dobroty z vitríny. A také se můžete těšit na speciality od šéfkuchaře Tomáše Juříka (ten byl mimochodem posledním hostem našeho pořadu Na baru Olomouc.cz). ;)

Od 16 hodin se pak ve Smetanových sadech můžete těšit na další z pravidelných nedělních promenádních koncertů. Tentokrát v altánku vystoupí Stanley's Dixie Street Band.

V neděli večer se můžete těšit také na závěr multižánrového festivalu Colores, který od 18 hodin nabídne v Telegraphu Kytarový recitál Petra Víta. Součástí večera bude také výstava fotografií Petra Víta, které pořídil na svých cestách Columbií. Můžete se těšit také na skvělou gastronomii.

Přejeme hezký víkend!