Reklama

Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš, venku je 9.6 °C

Kytarový recitál Petra Víta

Kytarový recitál Petra Víta

Koncert

Proběhlé termíny

Neděle 31. 7. / 18:00

Pořadatel: Colores Flamencos

Místo konání: Telegraph, Jungmannova 802/3, Olomouc

Vstupné: zdarma

O akci

Kytara Petra Víta plynule proplouvá na vlnách hudby mezi Iberským poloostrovem a Jižní Amerikou. Flamenco, Bossa nova či brazilské Chorinho, vše okořeněné brilantní technikou a barvitými perkusemi Ladislava Šišky. Šest strun, evokujících zvuk mořského příboje, ozvěny karnevalu či ticho vyprahlých andaluských plání.

Petr Vít je nejen aktivním hudebníkem ale také profesorem brněnské konzervatoře a uměleckým ředitelem festivalů Ibérica a Colores Flamencos. Za dlouholetou propagaci španělské kultury obdržel v roce 2014 od španělského krále Dona Juana Carlose I. Čestný kříž řádu za občanské zásluhy. Brněnský rodák a absolvent zdejší konzervatoře pokračoval ve studiu na pražské AMU, jež obohatil ročním stipendiem na vídeňské Hochschule für Musik a později uměleckou dráhou i osobním životem v Rakousku, Jižní Americe či Španělsku. Po úspěších v oblasti klasické kytary začal objevovat zcela jiný hudební svět a očarován flamenkem studoval tento styl přímo v centru dění, ve španělské Andalusii, kde získal stipendium španělského ministerstva kultury. Petr Vít prožil mnoho let v andaluské Granadě, která se stala de facto jeho druhým domovem.

Kromě své koncertní a pedagogické činnosti se Petr Vít věnuje také skladatelské práci, která zahrnuje kompozice pro sólové nástroje, komorní a scénickou hudbu.