Reklama

Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela, venku je -1 °C

Tipy na víkend: valentýnské dobroty, zimní výlety po okolí i stopovačka v přírodě

Tipy a názory

12.2.2021

Lenka Šimková

Konec týdne je tady a víkend klepe na dveře. Už víte, čím si volné dny zpříjemníte tentokrát? Opět pro vás máme praktický přehled toho, co se v nejbližší době chystá... ;)

Kam na běžky?

Pokud patříte k milovníkům zimních sportů a momentálně vás trápí uzavřené sjezdovky, tak pro vás máme pár tipů, kam se můžete vypravit alespoň na běžkách. Podívejte se sem, kde najdete hned několik tipů na zajímavé výlety jak pro začátečníky, tak pro zkušené běžkaře.

A pokud nejsou běžky nic pro vás, ale nechce se vám o víkendu zůstávat doma, tak si můžete naplánovat nějaký výlet. A nemusíte přitom ani vytáhnout paty z města! Pokud si myslíte, že máte Olomouc a její okolí prochozené křížem krážem, tak by vás z omylu mohl vyvést průvodce Do přírody ve městě, kde najdete spoustu tipů, kam se v Olomouci a okolí vypravit za možná netušenými zajímavostmi. Dalším zpestřením procházek po městě pak můžou být mobilní hry zaměřené na historii Olomouce. Můžete tak s dětmi cestovat po stopách malého Mozarta v Olomouci, pomoci Michalovi nalézt a složit tajnou špiónskou mapu, nebo se vydejte na bezpečnou cestu 3D bludištěm. Veškeré informace naleznete tady →

Vypravit se s dětmi můžete také do nedalekého Domu přírody Litovelského Pomoraví, kde je až do konce připravena tematická stopovačka v přírodě. "Už jste viděli bobří hovínko? Nebo hnízdo veverky? Projděte připravenou stezkou a zapátrejte po pobytových znameních zvířat v galerii v přírodě. Na některé vás upozorní popisky, některé jistě objevíte sami. A kdybyste vůbec nic nemohli najít, připravili jsem pro vás také něco v kapsičkách," uvádí pořadatelé s tím, že o víkendu bude otevřeno v informačním centru i výdejní okénko a můžete si tak dát něco dobrého na zub. 

A opět myslíme i na sportovní fanoušky. Sice ještě nějakou dobu potrvá, než budeme moci opět fandit na tribunách, ale i tak neuškodí si připomenout, co všechno je o víkendu na programu. Na hokej se tentokrát těšit nemůžete, ale jinak se koná téměř vše. Po turnaji Ligy mistryň a Final Four domácího poháru čeká volejbalistky VK UP Olomouc zase zápas extraligy. Od 17:00 budou hrát v Praze proti Olympu. Ve stejný čas nastoupí házenkářky DHK Zora Olomouc doma proti slovenským Michalovcům. A v neděli od 14 hodin proběhne utkání 19. kola FORTUNA:LIGY, které sehrají fotbalisté SK Sigma Olomouc v pražském Ďolíčku proti Bohemians.

Na neděli 14. února připadá Valentýn. Pro někoho milovaný svátek, pro jiného čirá komerce. Ale věděli jste, že vlastně vůbec nejde o americký svátek? Jeho historie sahá až do antického Říma! Ostatně tady si můžete přečíst něco o původu tohoto svátku. A pokud jste zvyklí zajít si třeba jen na dobrou večeři, tak nemusíte smutnit. Letos sice svou drahou polovičku na večeři do restaurace pozvat nemůžete, ale některé podniky chystají i v dnešní době speciální valentýnská menu a překvapit svou lásku můžete i nějakou tou sladkou tečkou. A vzhledem k tomu, že svátek připadá na neděli, tak se můžete těšit i na valentýnskou snídani. Podívejte se, kde pro vás nachystají skvělé gurmánské zážitky..

A pokud přemýšlíte, co s večerem a chybí vám divadelní představení, tak si můžete pustit třeba některou z inscenací Divadla Tramtarie, které již nejsou zařazeny do stálého repertoáru. V nabídce je Romance pro křídlovkuAnna KareninaStařec a mořeVálka s MlokyBoj o přežití: P.E.S.CH.O! i velký divácký megahit Láska za koronu. Podívat se můžete také na milostné drama Madisonské cesty, velmi oblíbený Kabaret nahatý Shakespeare a nově divadlo do online světa převedlo také temnou love story Na Větrné hůrce, která přináší strhující příběh lásky a nenávisti, inscenaci plnou nečekaných dějových zvratů a vynikajících hereckých výkonů.

Přejeme hezký víkend!