Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 8.4 °C

Tipy na víkend: FuckUp Night, hudba Hradní stráže, Felix Slováček, Halloween i Dušičky

Tipy a názory

1.11.2019

Lenka Šimková

První listopadový víkend je před námi! Jaké budou volné dny tentokrát? Čeká nás spousta kultury, zábavy a ani sportovní fanoušci nepřijdou zkrátka. Pokud tedy stále nevíte, co o víkendu podniknout, podívejte se společně s námi, co vše se v Olomouci a okolí chystá, a načerpejte inspiraci...

Pamatujte, že na tento víkend připadá svátek Všech svatých a Památka zesnulých, lidově dušičky. Proto si určitě vzpomeňte na své blízké, kteří tady už nejsou, a zapalte pro ně alespoň svíčku.

Pátek

15:00 / Moritzův strašidelný Halloween / Galerie Moritz
16:00 / Halloween / Strašidelný dům
17:00 / Dny židovské kultury 2019 / Arcidiecézní muzeum
17:30 / České nebe září / Olomouc
18:00 / Olomouc - Zlín / zimní stadion
18:00 / Strašidelné prohlídky a Dušičky / zámek Čechy pod Kosířem
19:00 / Central Park West / Divadlo na Šantovce
19:00 / Giselle / Moravské divadlo
19:00 / Felix Slováček pro Nadaci Malý Noe / Klášterní Hradisko
19:00 / FuckUp Night Olomouc Vol. IV / kino Metropol
20:00 / FOLK TEAM / Bounty Rock Cafe

Populární americký svátek Halloween sice připadá na 31. října, ovšem i o tomto víkendu na děti čekají v Olomouci a okolí tématické akce. Už dnes od 15:00 bude v Galerii Moritz probíhat zábavné odpoledne plné vyřezávání dýní a malování na obličej. Akce je zdarma pro děti i dospělé a trvá do 18:00. Jestli se chcete opravdu bát, tak zkuste Halloween ve Strašidelném domě. Otevřeno bude v pátek od 16:00 a v sobotu od 10:00, doba prohlídky je 15 minut a zažijete opravdu děsivý Halloween. V pátek večer je na programu také unikátní hudební projekt České nebe září. Koncertu, který je součástí letošní připomínky 30 let od svatořečení Anežky České a pádu komunismu, bude předcházet také mše svatá v katedrále sv. Václava, kterou bude od 17:30 celebrovat arcibiskup Jan Graubner společně s pomocnými biskupy. Následně pak v 19:00 naváže koncert v kostele Panny Marie Sněžné, na kterém vystoupí Hudba Hradní stráže a Policie České republiky. Fanouškům olomouckého hokeje by neměl uniknout domácí zápas Mory, která od 18:00 nastoupí proti Zlínu. Pokud chcete zajít večer do divadla, tak Divadlo na Šantovce má od 19:00 na programu konverzační komedii z produkce Moravského divadla s názvem Central Park West. Vstupenky ještě zbývají a koupíte je tady. To Moravské divadlo uvede ve stejný čas premiéru nové baletní inscenace Giselle. Vstupenky koupíte tady. Jestli však dáte přednost hudebnímu večeru a zároveň se rozhodnete podpořit dobrou věc, tak v 19:00 navštivte benefiční koncert Nadace Malý Noe, na kterém vystoupí mistr Felix Slováček, Vjačeslav Grochovskij a Gamavilla Quartet. A pokud máte poslední dobou pocit, že vám nic nevychází podle představ, tak přesně pro vás je další FuckUp Night, která proběhne v 19:00 v Metropolu. Uslyšíte pět příběhů, šest prezentujících, kterým nevyšlo vše podle plánu, ale nezastavilo je to a dnes jsou úspěšní fuckupům navzdory. Vstupné je 150 korun a vstupenky můžete koupit tady.

Sobota

08:30 a 16:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
09:00 / Táto, mámo, pomalujme se / Galerie Bohéma
09:00 / Strašidelné prohlídky a Dušičky / zámek Čechy pod Kosířem
10:00 / Halloween / Strašidelný dům
11:00 / Krokodýlkova Halloween Párty / Krokodýlek
14:30 / SK Sigma Olomouc vs. FK Mladá Boleslav / Andrův stadion
18:45 / J. Massenet: Manon / kino Metropol
19:00 / Dušičkový koncert / kostel sv. Mořice
19:00 / Giselle / Moravské divadlo
19:00 / Andělé v mém srdci / Divadlo na Šantovce
20:00 / EL CHUPPA / Bounty Rock Cafe
20:00 / Sangre de Muerdago / Divadlo na cucky

Sobotu můžete začít třeba sportovně a už od 8:30 si běžte zabruslit na zimní stadion. Komu se nebude chtít vstávat, může si užít bruslení veřejnosti i od 16:30. S dětmi si můžete udělat výlet třeba na zámek v Čechách pod Kosířem, který na tento víkend chystá strašidelné prohlídky zámku a tématické dílničky v Hanácké ambasádě. Na halloweenský program láká i rodinný park Krokodýlek, který od 11:00 chystá pro děti Halloween párty. Fotbalová Sigma láká všechny příznivce už ve 14:30 na Andrův stadion, kde odehraje duel s týmem FK Mladá Boleslav. A jelikož se celý víkend ponese také ve znamení dušiček, tak můžete v 19:00 zajít do kostela svatého Mořice na dušičkový koncert Requiem W. A. Mozarta. Vstupné je 200 korun. A také divadelní fanoušci si v sobotu večer přijdou na své. Moravské divadlo má od 19:00 opět na programu balet Giselle, Divadlo na Šantovce láká ve stejný čas na skutečné příběhy žen, které od dětství komunikují s anděly a duchy zemřelých. Skrze jejich dar můžeme nahlédnout do světa, který nás obklopuje, ale většině očí je neviditelný. Vstupenky na Anděle v mém srdci koupíte tady. A čekají nás také dva koncerty. Ve 20:00 vystoupí v Divadle na cucky kapela Sangre de Muerdago, jejíž hudba je inspirovaná tradiční hudbou Galície, anarchismem, láskou i zlobou. Za vstup zaplatíte 180 korun. A v Bounty Rock Cafe vystoupí ve stejný čas olomoucké trio El Chuppa, za tento koncert zaplatíte 100 korun.

Neděle

09:00 / Strašidelné prohlídky a Dušičky / zámek Čechy pod Kosířem
10:00 a 16:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
10:30 / Čiperkové / kino Metropol
14:00 / Malí výtvarníci / Divadlo na cucky
14:30 / Kupec benátský / ZRUŠENO /Moravské divadlo
14:30 / Postřižiny / Moravské divadlo
15:00 / Dušičky se Strašfuňákem / Divadlo na Šantovce
15:00 / Fitness Day / Decathlon
17:00 / Dny židovské kultury 2019 / Arcidiecézní muzeum

Také v neděli pokračují strašidelné prohlídky na zámku v Čechách pod Kosířem, zajít si můžete i zabruslit na zimní stadion, a to buď v 10:00 nebo v 16:30. Zábavné dopoledne pro děti, i ty úplně nejmenší, chystá kino Metropol, ve kterém od 10:30 vystoupí Čiperkové. Přijďte si s nimi zazpívat, zatancovat a zablbnout. Vystoupení trvá hodinu a děti do jednoho roku mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 150 korun a vstupenky si můžete zajistit tady. Divadlo na cucky pak od 14:00 chystá další kreativní dílnu z cyklu Malí a na cucky. Tentokrát na děti čeká výtvarná dílna, ve které se podívají na některé předměty trochu jinak. Kurzovné je 70 korun. Pokud jste se těšili na odpolední představení Kupec benátský v Moravském divadle, tak vás musíme zklamat. Kvůli onemocnění v souboru činohry dochází ke změně programu a divadlo ve stejný čas uvede Postřižiny. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 6. listopadu. Vzhledem k tomu, že do naší kultury stále více prostupuje americký Halloween, tak by malé děti měly vědět i něco o českých tradicích, a to konkrétně o Dušičkách. Proto je můžete vzít už v 15:00 do Divadla na Šantovce, které chystá povídání k dušičkovým tradicím se Strašfuňákem. Za vstup zaplatíte 125 korun. A živo bude také v olomouckém Decathlonu, kde se od 15:00 chystá Fitness Day s bojovými sporty. Můžete se těšit na vystoupení thajského boxu, juda, taekwonda a streetworkoutu, ale také budete mít možnost si vše vyzkoušet na vlastní kůži.. ;-)

Užijte si víkend!