Reklama

Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš, venku je 9.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Katedra psychologie otevře špičkově vybavené pracoviště, nabídne v něm psychologické služby pro veřejnost

Zprávy z regionu

28.11.2013

Autor: barsi

Propojení teorie s praxí – tak zněla jedna z Komenského hlavních didaktických zásad. Podle této zásady si děti daleko lépe zapamatovaly to, co si také prakticky vyzkoušely. A právě touto moudrostí se nechala inspirovat také katedra psychologie Univerzity Palackého, která už příští úterý otevře nové Praktické pracoviště, které bude poskytovat profesionální psychologické služby, právě za aktivní účasti vyučujících i studentů.

Nové Praktické pracoviště se zaměřuje na přímou práci jak s jednotlivými klienty, tak právnickými osobami. "Budeme poskytovat profesionální psychologické služby veřejnosti v oblasti rodinně-poradenské, školně-poradenské, klinické, dopravně-psychologické, pracovně-psychologické, výzkumné a metodologické, a to za možnosti aktivního zapojení studentů. Přímými poskytovateli služeb budou psychologové-odborníci z řad zaměstnanců katedry i externisté," uvedla vedoucí Praktického pracoviště Iva Velková.

Součástí pracoviště je špičkově vybavená výzkumná laboratoř, konzultační a výcvikové prostory. V laboratoři jsou k dispozici diagnostické přístroje, jako například Vienna Test System, EEG Biofeedback, což je metoda, která umožňuje regulaci frekvencí elektrické aktivity mozku, slouží především pro trénink pozornosti, sebeovládání, soustředění a sebekázně, pomáhá také s poruchami spánku. Dále je zde k dispozici binokulární oční kamera nebo EMG. Používat se budou také psychodiagnostické metody, včetně testu rodinného systému FAST, či takzvané projektivní metody. Z těch se využívá například Hand-test, kdy lidé reagují na obrázky rukou, Rorschachův test skvrn či Tématicko-apercepční test.

Praktické pracoviště je součástí partnerské sítě, která je tvořena vybranými vzdělávacími, zdravotnickými, sociálně poradenskými, výzkumnými institucemi a komerčními subjekty na území celé České republiky.

barsi

Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Zima přichází a HARTMANSPORT je opět otevřen!

Předsezónní slevy až -60%!

Nově široký výběr skialpových lyží a vybavení Fischer, Elan, Volkl a Silvretta. Skialpové boty od značek Fischer a Dalbello. Montáže všech druhů skialpových vázání, renovace lepidla na stoupacích pásech. Servis skialpových lyží.

Do konce listopadu - celoroční výpůjčky dětských a juniorských lyží.

Jsme pro Vás opět k dispozici na známé adrese Poupětova 4, Olomouc (u parkoviště pavilonu A Výstaviště Flora).

Těšíme se na vás každý všední den.
PO-PÁ 9-18

Profesionální služby, akční ceny, přátelské prostředí, pohodlné parkování a italská káva, to je speciálka Hartmansport.

Nové modely lyží Elan a Lusti skladem. Největší výběr lyží Lusti v Olomouci.
TESTCENTRUM Elan ,TESTCENTRUM Lusti

ELAN, LUSTI, VOLKL, FISCHER, ATOMIC, SALOMON, HEAD,
DALBELLO, CRAFT, ALPINA, DAINESE,
LEKI, SPORTEN, STUFF, EIDER, MICO, MARKER, ROTTEFELLA a další.

ROČNÍ SERVIS ZDARMA NA LYŽE ZAKOUPENÉ U NÁS.!!