Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 14.8 °C

Soustředění Sigma zakončila remízou s druholigovou Arkou

16.7.2021

Soustředění v polské Opalenici dnes zakončili fotbalisté SK Sigma Olomouc utkáním proti Arce Gdyně. Ani na třetí pokus se Hanákům při pobytu v cizině nepovedlo zvítězit, remizovalo 1:1. Do nové sezony vstoupí svěřenci trenéra Václava Jílka příští sobotu v Praze na Spartě.

Do posledního přátelského utkání letní přípravy dnes ze zdravotních důvodů nenastoupili Kryštof Daněk, David Vaněček, Lukáš Greššák, Juraj Chvátal a Václav Jemelka. V úvodu utkání sice držel otěže hry polský celek. A ve 12.minutě Żebrowski využil chyby v rozehrávce, získal míč a sám proti Macíkovi zakončil neomylně. Sigma pak přežila i další nebezpečné akce Gdyně. Na začátku druhé půle ale Sigma mohla srovnat. Nadějných akcí bylo několik, ale proměnit se nepovedlo ani jednu z nich. Branky se olomoucký tým dočkal v 71. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Hubník.

„Dnes jsme odehráli utkání dvou rozdílných poločasů. Do toho prvního jsme vstoupili špatně, pohybově jsme byli daleko za soupeřem. Neměli jsme kvalitu na míči, míč jsme velmi jednoduše ztráceli a z toho pak pramenil tlak soupeře. Naší neukázněností jsme mu nabídli dvě jednoduché brankové příležitosti, z nichž jednu proměnil. Druhou půli jsme naopak začali aktivně. Chtěl bych kluky pochválit, že ukázali charakter a zápas dohráli i po tom těžkém posledním týdnu. Byli jsme schopní soupeře přehrát a zatlačit. Minimálně remízu jsme si zasloužili, protože jsme ve druhé půli měli výrazně více příležitostí,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Branky: 71. Hubník – 12. Żebrowski. ŽK: Breite, Zifčák – Bednarski.

SK Sigma Olomouc: Macík (63. Stejskal) – Látal (63. Poulolo), Hubník, Beneš, Vepřek (63. Zmrzlý) – Zahradníček (63. Zifčák), Breite (61. Matoušek), Sedlák (63. González), Chytil (46. Slaměna), Hála (63. Šíp) – Růsek (63. Nešpor). Trenér Václav Jílek.
Arka: Krzepisz (46. Molenda) – Danch (77. Skóra), Marcjanik (58. Memič), Kasperkiewicz, Valcarce, Deja (46. Hiszpański), Bednarski, Skóra (46. Sasin), Gordillo (46. Siemaszko), Żebrowski (58. Wilczyński), Aleman (46. da Silva). Trenér Dariusz Marzec.