UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Město Olomouc i SK Sigma jede v přípravě na červnové Euro U21 podle plánu. V březnu ji čeká inspekce UEFA
3.2.2015
Autor: rhe
Organizační výbor Mistrovství Evropy hráčů do 21 let za sebou má několikátou v pořadí a zároveň také první letošní inspekční cestu po pořadatelských městech. Tentokrát tým vedený Petrem Fouskem vyrazil minulou středu a čtvrtek kontrolovat přípravy šampionátu na moravskou půdu do Uherského Hradiště a Olomouce. Vše jede dle plánu. Probíhající stavbu komentoval na webu Sigmy také Jaromír Gajda, předseda SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s., který stavby investorsky zajišťuje. Další inspekce čeká pořadatelské město a fotbalový klub SK Sigma Olomouc v únoru od FAČR a v březnu od UEFA.
"Vracíme se z Moravy s pozitivními dojmy. Se zástupci obou měst i klubů jsme si opět vyjasnili celou řadu doplňujících otázek, které se přímo dotýkaly mnoha témat spojených s organizací mistrovství. Hlavní je, že přípravy běží podle plánu, i když před námi je nepochybně spousta další práce,“ uvedl Petr Fousek šéf organizačního výboru.
Důvod volby inspekční cesty v lednovém termínu do obou moravských měst byl jasný: organizační výbor si chtěl ověřit také to, v jakém aktuálním stavu se nacházejí rekonstrukce Městského stadionu v Uherském Hradišti a Androva stadionu v Olomouci.
Hlavní tribuny obou stánků zde totiž během zimy procházejí rozsáhlou proměnou, aby splnily veškeré požadavky UEFA na pořádání závěrečného turnaje U21 EURO 2015 a v budoucnu nabídly také odpovídající zázemí pro další reprezentační akce.
V Uherském Hradišti a Olomouci, kde se uskuteční zápasy skupiny B s Itálií, Anglií, Portugalskem a Švédskem, se výrazně zvětší komfort a kapacity především pro potřeby médií. "Na vlastní oči jsme viděli, že se na tamějších stadionech opravdu tvrdě pracuje od rána do večera a zázemí se tam doslova mění před očima,“ doplnil Fousek.
"Řešili jsme už celou řadu konkrétních věcí od způsobu distribuce vstupenek, přes propagaci turnaje ve městě a regionu, propojení našich webů až třeba k fungování fanzón, které budou v Uherském Hradišti i OIomouci vždy umístěny v samém centru města,“ přiblížil Fousek.
Podobná témata se probírala i s představiteli 1. FC Slovácko a Sigmy Olomouc, byť tyto schůzky měly společného jmenovatele spíše v diskusích nad rekonstrukcemi stadionů. "V Olomouci jsme se sešli také předsedou Olomouckého krajského fotbalového svazu Stanislavem Kalábem, s nímž jsme debatovali možnosti zapojení tamního svazu do příprav mistrovství,“ podotkl Fousek.
Inspekční cesta na Moravu byla pouze předzvěstí podobných událostí v následujících týdnech. Už 18.-20. února se v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti uskuteční další inspekce také se zástupci UEFA.
Největší kontrolní mise UEFA je naplánována na 16. – 20. března. "To už bude UEFA Site Visit se vším všudy, s maximálním možným obsazením a kontrolou nejmenších detailů. Nepochybuji, že za dva měsíce v Praze, Olomouci i Uherském Hradišti zase uvidíme kus další odvedené práce,“ dodal Fousek.
Aktuálně probíhají v Olomouci přípravy nejen na Andrově stadionu, ale i na stadionu v Řepčíně, který bude používán pro týmy na Euru jako tréninkový. Kdy by mělo být vše hotovo? "Termín kolaudace je stanoven nejpozději na 30. dubna. Pak už budeme hrát jen dvě soutěžní utkání ve FNL. Jsme dohodnuti, že v dubnu už budeme vybavovat hotové prostory, ale pokud neproběhne kolaudace, tak je nelze využívat. Dřív se to stihnout nedá, protože ty rekonstrukce jsou opravdu složité, objem práce je na obou stavbách hodně velký. Co už je hotovo, to je umělé osvětlení na stadionu v Řepčíně," řekl pro www.sigmafotbal.cz Jaromír Gajda, předseda SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s., který stavby investorsky zajišťuje.
Na Andráku se pracuje od "svitu" do "mrku", vše se dělá proto, aby termín byl splněn. "Myslím, že kdo občas chodí kolem Androva stadionu, tak to pokaždé dobře vidí. Opravdu se tam neustále pracuje. A je nutné si uvědomit, že to skutečně není jednoduché, jde o kompletní rekonstrukci zázemí hlavní tribuny mimo restauraci a klubovnu nad ní. Práce je tam mnoho. Vše bude na úrovni tak, aby to vyhovovalo evropským standardům, včetně například televizního studia a komplexního zázemí pro pracovníky médií. Pro návštěvníky hlavní tribuny pak je jistě zajímavá informace, že budou rozšířeny dámské WC a oba kiosky občerstvení. Na hlavní tribunu bude navíc možné nastupovat po novém ocelovém schodišti přes plošinu mezi sektorem G a F od jižní tribuny," doplnil Jaromír Gajda.
A jaký to bude mít vliv na chod A-týmu Sigmy Olomouc na jaře? "Celý provoz jsme nastěhovali do naší sportovní haly, kde je nyní kompletní zázemí klubu. Nemyslím si, že by to něčemu vadilo, každý má své místo, jsou tady i prostory na přípravu na utkání i když vlastní sportovní hala je plná vystěhovaného nábytku. Problém ale bude se zápasy. V březnu máme dojednáno s DHK Zora, že hostující mužstvo bude mít šatny při zápasech v házenkářské hale. Uvidíme, jak to bude na začátku dubna, možná i pak budeme muset zařídit šatny pro hosty někde jinde. Co se týká diváků, tak pro ty se nic nemění, všechno bude fungovat stejně, jako na podzim," doplnil Gajda.
Euro 2015 začne v České republice už za 133 dní. Velký fotbalový stánek se chystá pečlivě, fanoušci se mají na co těšit. Teď ještě aby i tým ČR 21 v kádru s hráči SK Sigma Olomouc Michalem Reichlem, Davidem Houskou, Jakubem Plškem, Tomášem Zahradníkčem a odchovanci Kalasem (nyní FC Middlesborough) a Přikrylem (nyní Dukla Praha) postoupilo ze skupiny a olomoučtí diváci je mohli vidět v semifinále hraném v Olomouci.
Skupina A (Praha)
Česká republika, Německo, Dánsko, Srbsko
Skupina B (Olomouc, Uh. Hradiště)
Anglie, Itálie, Portugalsko, Švédsko
Předběžný program EURA U 21 na Andrově stadionu v Olomouci
Itálie - Švédsko (18. června, 18.00)
Švédsko - Anglie (21. června, 18.00)
Anglie - Itálie (24. června, 20.45)
Semifinále B (27. června, 18.00).
Metrový textil - Mgr. Eva Molnárová
Katalog firem » Obchod » Metrový textil, látky, patchwork
Máme 35 let zkušeností v oboru, díky kterým vám rádi poradíme s výběrem látek. Najdete u nás přes 1.000 druhů a vzorů včetně základní galanterie.

DNES
Tipy na víkend: Noc s Pánem prstenů i drinky a party v Telegraphu
Sport
26.6.2025
Světový pohár v paraatletice startuje už 3. července za účasti první dámy
Zprávy z regionu
26.6.2025
Město chystá modernizaci inteligentních zastávek, dostanou nové panely
DNEŠEK
26.6.2025