Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.8 °C

Sigma hraje v sobotu v Ďolíčku

Sport

1.10.2021

Autor: Petr Pelíšek

V 10. kole FORTUNA:LIGY čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc zápas v pražském Ďolíčku. Hanáci hrají třetí zápas venku v řadě, po poháru ve Vlašimi a lize v Teplicích je nyní na řadě duel proti Bohemians, bude to v sobotu od 16.00. Po tomto kole pak bude mít elitní soutěže reprezentační přestávku.

Sigma v posledních třech kolech pokaždé remizovala, ovšem již sedm zápasů drží bodovací sérii. „Určitě si přejeme tuto sérii protáhnout co nejdéle. Naším cílem je jít do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Poslední remízové zápasy bereme jako ztráty. S Baníkem Ostrava jsme měli vyhrát. Kdyby byl vyloučen Sor, zápas by se vyvíjel více v náš prospěch. Museli jsme to překousnout a jít dál,“ řekl asistent trenéra Milan Kerbr pro web SK Sigma. „Bohemka má kvalitní kádr s hráči se zvučnými jmény. Hrají doma, kde mají vždy skvělou diváckou kulisu. Jedeme do Ďolíčku potvrdit formu z minulých zápasů, kterou jsme ukázali třeba proti Jablonci nebo Baníku. Chceme vyhrát,“ zdůraznil Kerbr.

Olomouc nebude opět pro utkání v kompletním složení. Scházet budou dlouhodobě zranění Jakub Yunis a Lukáš Greššák, na marodce v předchozích kolech byli také Roman Hubník, Michal Vepřek, David Vaněček, Jan Fiala a Jegor Golenkov.

Utkání Bohemians Praha - SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 2. října od 16.00.

Jako hlavní rozhodčí byl delegován Ladislav Szikszay, na pomezí mu budou asistovat Jan Váňa a Jan Hurych.

Jak nastoupí:
Bohemians: Bačkovský – Köstl, Krch, Bederka – Dostál, Ljovin, Květ, Vondra – Hronek, Keita, Chramosta. Trenér Luděk Klusáček.
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý - Zahradníček, Breite, Daněk, Hála – Růsek, Zifčák. Trenér Václav Jílek.