Reklama

Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.5 °C

Sigma: Na Maltu odletělo dvaadvacet hráčů

Sport

4.1.2021

Autor: Petr Pelíšek

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vyrazili dnes leteckým speciálem k hernímu soustředění na Maltu. Konečnou nominaci nakonec ovlivnily testy na koronavirus, takže trenér Radoslav Látal vybral do nominace dvacet dva hráčů, tým ještě doplnili mladíci Daniel Grygar a Tomáš Zlatohlávek.

Ze zdravotních důvodů na Maltu neodcestovalo několik hráčů. Podle všeho jsou pozitivně testování Šimon Falta, Tomáš Zahradníček, Pavel Zifčák a Michal Reichl. Na sobotním úvodním tréninku se zranil kapitán Roman Hubník, do tepla nevyrazil ani obránce Milan Kerbr. Součástí výpravy nebyl ani záložník Pablo González, který na Maltu dorazí rovnou ze Španělska.

Mančaft pro tento týden doplnili dva hráči – záložník Daniel Grygar z třetiligového béčka a útočník Tomáš Zlatohlávek, který na podzim hostoval v druholigovém Třinci.

Výprava Sigmy se na Maltu vydala dnes společně se Zbrojovkou Brno. Letecký speciál s oběma týmy odstartoval v 9:00 z brněnského letiště. „Tím, že letíme z Brna, nám odpadá dlouhé cestování, určitě to je výhoda,“ uvedl Látal. „Čekají nás kvalitní soupeři. Možnost odcestovat na soustředění určitě vítáme. Pro tým to bude jenom dobře. Budeme trénovat v jiných klimatických podmínkách, teplota na Maltě se v tomto období pohybuje kolem 18 stupňů, což je pro trénink dostačující. Především však budeme trénovat na přírodní trávě, a to je pro nás stěžejní,“ řekl Látal.

Všechny zápasy se odehrají na Národním stadionu v Ta´Qali, bude je vysílat živě Nova Sport.
Před odletem čeká hráče testování na koronavirus, to samé po příletu a pak také před odletem zpět do domoviny.

Program turnaje
Středa 6. ledna
14.00: FC Zbrojovka Brno - WSG Swarovski Tirol Wattens
18.00: SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava
Sobota 9. ledna
14.00: o 3. místo
18.00: finále

Nominace SK Sigma na Maltu
Brankáři: Aleš Mandous, Jakub Trefil
Obránci: Vít Beneš, Martin Hála, Radek Látal, Florent Poulolo, Martin Sladký, Jan Štěrba, Michal Vepřek
Záložníci: Radim Breite, Kryštof Daněk, Pablo González, Lukáš Greššák, Daniel Grygar, David Houska, Jáchym Šíp, Ondřej Zmrzlý
Útočníci: Mojmír Chytil, Martin Nešpor, Dominik Radić, Jakub Yunis, Tomáš Zlatohlávek

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Lékárna U Sv. Mořice s.r.o.

Katalog firem » Zdravotnictví » Lékárny a farmaceutické produkty

Profesionální tým Vám rád poskytne odborné informace o lécích, poradenství v oblasti dermokosmetiky, zdarma Vám změříme krevní tlak a tělesný tuk. Čeká Vás příjemné prostředí lé...