Reklama

Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona, venku je 1.5 °C

Sculpture Line opět oživí Olomouc. Nová socha bude před Galerií města Olomouce až do května

Zprávy z regionu

25.11.2021

Autor: red

Před Galerií města Olomouce na Dolním náměstí stojí nová čtyřmetrová bronzová socha. V rámci mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line zde dílo s názvem Torsion vystavuje Jörg Plickat.

Foto: Radim Schubert

"Díky festivalu Sculpture Line se sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců dostávají přímo do ulic města a my máme možnost užít si je pod širým nebem," říká vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert. "Jsem ráda, že se podařilo tento festival do města dostat. Expozice ozvláštňují a obohacují veřejný prostor, nabízí nový pohled na Olomouc i na samotná umělecká díla a také vyvolávají dialog. Protože logicky se každé dílo nemůže líbit všem. A vzbuzení emocí ke kvalitnímu umění určitě patří," doplňuje náměstkyně primátora města Olomouce Markéta Záleská. Festival vznikl v roce 2015 v Praze, dnes už se koná v patnácti zemích světa. V České republice můžeme umělecká díla v rámci tohoto festivalu obdivovat v ulicích dvanácti českých a moravských měst.

Bronzová socha Jörga Plickata Torsion se skládá ze tří jednoduchých těles, která jsou vzájemně propojena tak, že vzniká dynamický pohyb vzhůru z horizontály do vertikály. Kvádr, krychle a segment kruhu stačí k vytvoření dojmu pohybu. Základ dynamiky pak podle umělce tvoří mírně odsazené uspořádání i naznačená rotace ve vertikálně stoupajících prvcích.

Základna sochy má rozměry 200 x 230 cm, vysoká je 405 cm. Na místě před Galerií města Olomouce na Dolním náměstí bude umístěna do 1. května příštího roku.

Reklama

Naše Café

Katalog firem » Restaurace, stravování » Bary a kavárny

Sociální podnik, nekuřácko-abstinenční kavárna na Dolním náměstí v Olomouci. Kavárna je zaměřená jednak na klasické způsoby přípravy kávy (espresso, cappuccino, Latté a další) a tak...