Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 18.3 °C

Prodloužený víkend láká na rybaření, dobrodružství v korunách stromů i cyklovýlety

Tipy a názory

7.5.2020

Lenka Šimková

Před námi je druhý prodloužený víkend! Mnohá vládní opatření se začnou uvolňovat ve větším rozsahu až od pondělí 11. května, ale i tak pro vás máme několik tipů, kde si nadcházející víkend můžete náležitě užít. Předpověď navíc slibuje teplé počasí... ;-)

Den matek

Tuto neděli slavíme Den matek. Nezapomeňte tak popřát té své a překvapit ji malým dárečkem nebo kytičkou. ;-)

Už dnes odpoledne se můžete těšit na další Selské trhy na Výstavišti Flora Olomouc. Pokud rádi chodíte na farmářské trhy, kde nakoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny, maso, džemy nebo kuchyňské bylinky a koření, tak se zde určitě zastavte. Selské trhy budou probíhat pravidelně každý týden až do konce června, vždy v pátek od 13 do 17 hodin. Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku se však tentokrát trhy uskuteční už ve čtvrtek. A když to cestou na Floru vezmete přes Horní náměstí, tak se můžete zastavit v Levandulovém bistru, kde můžete vybrat nejen dárek ke Dni matek, ale s sebou si odnesete i lahodnou kávu.

S dětmi si o prodlouženém víkendu můžete udělat výlet třeba na Svatý Kopeček. Venkovní pavilony zoologické zahrady jsou návštěvníkům přístupné, v areálu funguje také občerstvení. Samozřejmostí je dodržování bezpečnostních a hygienických opatření, nutností je pak zakoupení elektronické vstupenky, jelikož pokladna zatím zůstává uzavřená. Parkovné je pro návštěvníky prozatím zdarma.

V těsné blízkosti zoologické zahrady najdete také velmi oblíbený Lanový park Veverák. Ten má o víkendech a státních svátcích otevřeno od 10 do 18 hodin a nabízí celkem 47 překážek rozdělených do třech tras určených nejširší veřejnosti – dětem od 100 cm výšky, mládeži, dospělým a všem, kteří chtějí zažít nevšední dobrodružství v korunách stromů. V aktuální situaci je samozřejmostí důkladná dezinfekce rukou, helmy i jistících prostředků.

Na příjemně strávené chvíle spojené s rybolovem láká Kaprodrom. Pro nejmenší je zde lanové centrum, pískoviště a spousta dalších atrakcí. A i když třeba nerybaříte, můžete využít pramice, houpačky, stolní fotbálek a další aktivity, otužilci pak mohou i zkusit koupání.

Teplé a slunečné počasí láká i k výletům na kole. V okolí Olomouce je nespočet krásných míst, kam se můžete vydat objevovat krásy přírody. A pokud zatím nemáte kolo, ale rádi byste si nové pořídili, tak jsme pro vás již před časem přichystali článek, kde v Olomouci si můžete vybrat kolo.

A pokud se vám již stýská po večerních divadelních představeních, tak si můžete, prozatím, pustit divadlo alespoň k vám do obýváku. Divadlo Tramtarie nabízí několik online představení. Těšit se můžete na komedie Po stopách něžného mužeSex zadarmo nedostaneš i černou komedii Divoké historiky. V nabídce nechybí ani drama Na Větrné hůrce, poetický příběh Růže pro Algernon či pohádka pro děti O pračlovíčkovi. Jediné, co musíte, je koupit si vstupenku a představení si vychutnáte kdykoliv během daného týdne, tedy až do nedělní půlnoci.

Přejeme krásný prodloužený víkend!