Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Policisté obvinili ženu, která nahlásila bomby na dvou poštách. Nebyla spokojená s doručováním zásilek

Krimi

3.9.2019

Autor: red

Olomoučtí policisté ukončili vyšetřování případu anonymního oznámení o uložení bomb na dvou olomouckých poštách z března letošního roku. Jednačtyřicetiletá žena z Olomoucka se k činu přiznala. Prý nebyla spokojená s doručováním zásilek.

Ilustrační foto

Foto: Archiv redakce

Anonymní oznámení si vyžádalo evakuaci
Anonymní oznámení o údajném uložení bomby na dvou olomouckých poštách, na ulici Jeremenkova a Ladova, přijali policisté 4. března letošního roku krátce před devátou hodinou ráno. Na základě tohoto oznámení byly aktivovány všechny složky Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje. Okolí obou budov bylo uzavřeno a z obou budov bylo evakuováno zhruba 100 osob. Byly provedeny prohlídky obou budov a jejich okolí a na místo byli přivoláni také policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání nástražných výbušných systémů. Provedenými prohlídkami nebyly žádné nástražně výbušné systémy nalezeny.

"Kolem jedenácté hodiny dopoledne bylo opatření na Jeremenkově ulici ukončeno, neboť provedenou prohlídkou nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen. Krátce po 12. hodině bylo ukončeno opatření i na ulici Ladova. Provedenou prohlídkou nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen," sdělila k případu 4. března letošního roku policejní mluvčí Irena Urbánková. Urbánková.

Dopadená žena se k šíření poplašné zprávy doznala
Kriminalisté na případu pracovali a prověřovali všechny získané informace a poznatky. "Na základě důkladného prověření všech podkladů a důkazních materiálů zahájili trestní stíhání jednačtyřicetileté ženy z Olomoucka, jakožto obviněné ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. Obviněná se ke svému jednání doznala. Důvodem měla být nespokojenost s doručováním zásilek. Vzniklá škoda je odhadována na 8 500 korun. V případě prokázání viny a odsouzení jí tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," potvrdila nyní Urbánková. 

Následně byl spisový materiál ze strany policejního orgánu ukončen a v první polovině července letošního roku s návrhem na podání obžaloby předán na okresní státní zastupitelství k dalšímu postupu.