Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.8 °C

Podzimní festival duchovní hudby zve na originální projekt Purgatio

Kultura

13.10.2021

Autor: red

Dnes večer od 19 hodin se uskuteční další z představení Podzimního festivalu duchovní hudby. Projekt "Purgatio" je naprosto ojedinělé a v České republice dosud ve své originalitě neprezentované audiovizuální dílo, spojující gregoriánský chorál, renesanční polyfonii, mluvené slovo a kresbu světlem v jeden celek.

Foto: KCHUN

"Představte si kostel či kapli, které jsou ponořeny do naprosté tmy a ticha. Náhle se tma probouzí… Světlo a jeho magické obrazy vetkly pomyslný život lidské duši, a ta se vydává na cestu. Stejně jako v Danteho Božské komedii prochází po smrti duše peklem, očistcem, až nakonec dojde do samotného ráje. Touto strastiplnou cestou ji provází jen magický zpěv dvou lidských hlasů. A také hlas vypravěče, jenž sám, obklopen tmou, promlouvá ke každému z posluchačů a jen jemu jedinému, sedícímu ve tmě, předává věčný příběh života a smrti, moudrosti a pokory," přibližuje nevšední hudební zážitek Jitka Korpasová.

Tento mystický projekt zazní v podání vokálního dua KCHUN, dvou přátel Marka Šulce (baryton) a Martina Prokeše (tenor), jejichž cílem je prostřednictvím hudby sdílet s posluchači radost ze společně stráveného času. Recitace herce Vladimíra Javorského bude reprodukovaná ze záznamu, Rudolf Živec a Atila Vörös, autoři kresby světlem a videoartu, budou celý projekt promítat v potemnělém interiéru kostela Zvěstování Páně (u kapucínů) na Dolním náměstí.

Reklama

Hanácká hospoda

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Naše menu je sestaveno tak, aby si každý zákazník vybral. Nabízíme českou klasiku, křídla, žebra, kolena, ale také steaky, ryby, burgery a saláty. TANKOVÉ PIVO RADEGAST RYZE HOŘKÁ 12° ...