Reklama

Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil, venku je 13.1 °C

Olomoucko trápilo mistra, prohrálo až v prodloužení

Sport

2.12.2023

Autor: Petr Pelíšek

O neuvěřitelné drama na půdě Opavy se postarali basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko. V průběhu zápasu prohrávali o patnáct bodů, přesto prohráli až po velké bitvě 94:97 po prodloužení. Úřadující šampioni si pomohli především šestadvaceti útočnými doskoky a pětadvaceti body z druhých šancí.

Hráči Olomoucka téměř po celou první čtvrtinu drželi domácí pěkně na uzdě. Několikrát se dostali do vedení a více než o dva body prohrávali poprvé na začátku poslední minuty po koši Pecháčka. Stejný hráč se dostal k zakončení v úplném závěru a zajistil Slezanům vedení 26:22 po deseti minutách.

Pak rychle přidal další domácí body Townes, žádný větší trhák ale basketbalisté BK REDSTONE soupeři dlouho nedovolili. Malé manko stáhli a v jednom případě dokonce mohli výsledek otočit. Škranc nedokázal zakončit útok 2 na jednoho. Hanáky některé drobné nepřesnosti mrzely v závěru periody. Současně s klaksonem trefil trojku Kouřil a stanovil poločasové skóre 46:38 teprve třetí opavskou trojkou z jednadvaceti pokusů.

Ve 22. minutě Olomoucko ztratilo míč v rozehrávce a po koši Slavíka prohrávalo poprvé dvouciferným rozdílem. O chvíli později už úřadující mistr vedl 57:42 pro trojce Jurečky. Hosté rychle odpověděli trojkami Hemphilla a Shawera a ve 26. minutě už Bailey snižoval na 53:59. Opava zase reagovala šnůrou sedmi bodů a před poslední částí držela dvouciferné vedení 72:61.

Po další minutě už hosté prohrávali o třináct bodů, to ovšem nezastavilo jejich stíhací jízdu, která vyvrcholila tři minuty před koncem. Shawer pěti body v řadě otočil na 80:79 a zařídil dramatickou koncovku. Necelých pět vteřin před koncem domácí Mokráň srovnal z trestného hodu na 83:83, pak Shawer neproměnil nájezd a šlo se do prodloužení.

V nastavení Opava rychle vedla o čtyři body, přesto bylo 74 vteřin před koncem srovnáno na 91:91, což zařídil Bailey. Stejný hráč pak mohl z trestných hodů opět srovnat krok, proměnil ale jen jednu šestku. Po následném taktickém faulu zajistil klíčový rozdíl opavský Townes, závěr  mistr se štěstím zvládl.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Kotníkové boty, BESTSSELER od značky Nagaba.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc
Otevřeno máme:
Po-Pá-9-17 hod.
So-9-12 hod.
www.obuvhulman.cz