Reklama

Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka, venku je 7 °C

Nenechte si ujít týden s Divadelní Florou ve znamení špičkové české činohry

Kultura

23.11.2021

Autor: red

Až do 12. prosince pokračuje program festivalu Divadelní Flora. Do Olomouce již podruhé tento podzim míří Divadelní spolek Jedl, těšit se můžete i na Divadlo Komedie, nakonec bohužel z důvodu onemocnění jen s jednou inscenací - vstupenky na zrušené představení Sláva a pád krále Otakara můžete vyměnit za Hrdiny kapitalistické práce.

Inscenace Zahradníček - vše mé je tvé zvítězila v Cenách divadelní kritiky a vynesla také Cenu za ženský herecký výkon Lucii Trmíkové.

Foto: Viktor Kronbauer

Divadelní spolek Jedl / Nebeský / Trmíková: ZAHRADNÍČEK / VŠE MÉ JE TVÉ

Ve dnech: 23. + 24. + 25. 11. v Arcidiecézním muzeu – Mozarteu
Vstupenky koupíte zde →

Po úspěšném říjnovém uvedení miniatury Malý stvořitel se Divadelní spolek JEDL vrací do Olomouce s inscenací Zahradníček - vše mé je tvé zachycující výjimečný manželský vztah i poúnorové martyrium jednoho z našich nejkřehčejších básníků Jana Zahradníčka pohledem režiséra Jana Nebeského, v interpretaci Saši Rašilova a Lucie Trmíkové.

Vzhledem k onemocnění v souboru jsou pořadatelé nuceni zrušit sobotní festivalové představení Sláva a pád krále Otakara.

Foto: Patrik Borecký

Divadlo Komedie Praha / Franz Grillparzer: SLÁVA A PÁD KRÁLE OTAKARA - ZRUŠENO

Představení mělo proběhnout 27. listopadu

Pokud jste se těšili na víkendový divadelní zážitek v režii Michala Háby, vřele doporučujeme zhlédnout v neděli 28. 11. koprodukční projekt Divadla Komedie a Volksbühne Berlin Hrdinové kapitalistické práce stejného režiséra.

Vyměnit vstupenky můžete přímo na pokladně Moravského divadla Olomouc. Instrukce k vracení vstupenek pak najdete zde →

Baví vás vaše práce? Připadáte si adekvátně finančně ohodnoceni? A co společenské uznání? Cítíte se platní, respektovaní, potřební…?

Foto: Patrik Borecký

Divadlo Komedie Praha / Saša Uhlová – Michal Hába: HRDINOVÉ KAPITALISTICKÉ PRÁCE

Představení proběhne v neděli 28. listopadu
Vstupenky koupíte zde →

Investigativní novinářka Saša Uhlová v roce 2017 zachytila neutěšené pracovní podmínky zaměstnanců, jejichž prací společnost opovrhuje, bez níž se však neobejde.

Naléhavé reportáže z prostředí nemocniční prádelny, balírny kuřat nebo pokladny supermarketu následně režisér Michal Hába, jemuž 24DF věnuje programovou sekci, přetavil do podoby politického brechtovského divadla. Důmyslná sociopolitická koláž mimo jiné tematizuje i postavení umělce na trhu práce či odsouvání sociálních problémů na periferii zájmu.

Program festivalu Divadelní Flora pokračuje až do 12. prosince. Sledovat ho můžete na www.divadelniflora.cz

Reklama

TETIČKY s.r.o. - hlídání dětí

Katalog firem » Služby » Hlídání dětí, dětské koutky, baby-sitting

Hlídání a doučování dětí. Hlídání na svatbách. Organizování dětských a jiných oslav. Běžné domácí práce - úklid, praní, žehlení, mytí oken. Zajišťování chodu domácnosti - n...