Reklama

Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej, venku je 3.7 °C

Nemocnice má novou adresu. I.P. Pavlova 6 zanikne spolu s demolicí nejstarší budovy

Zprávy z regionu

24.1.2023

Autor: roc jap

Zdravotníků 7. To je nová adresa, na které od 18. ledna oficiálně sídlí olomoucká fakultní nemocnice. Ta od svého vzniku používá adresu, odvozenou od nejstarší budovy. Pavilon, přezdívaný Franz Josef, se ale bude bourat a legislativa neumožňuje po demolici přesunout adresu na jiný objekt.

Blížící se demolice nejstarší budovy si vynutila i změnu adresy celé nemocnice.

Foto: archiv FNOL

Jedinou oficiální adresou, pod kterou se skrýval celý areál Fakultní nemocnice Olomouc, byla doposud I. P. Pavlova 6. To se nyní změnilo. "Od 18. ledna 2023 je oficiálním sídlem největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě adresa Zdravotníků 248/7, Olomouc 779 00. Ke změně sídla FN Olomouc došlo z důvodu blížící se demolice nejstarší nemocniční budovy B známé jako Franz Josef, která má právě adresu I. P. Pavlova 6. Protože však žádná adresa není po likvidaci stávající budovy podle současné legislativy přenositelná, nemůže už toto označení dále mít jiný stavební objekt. Proto došlo ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR ke změně zřizovací listiny, v níž je zakotveno nové sídlo naší nemocnice," vysvětlil mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Vznik nové oficiální adresy se symbolickým vzdáním holdu všem zdravotníkům a "šťastným" číslem orientačním 7 umožnilo mimo jiné i nedávné obnovení a dopracování uličního systému v areálu olomoucké fakultní nemocnice, čímž vznikla i zcela nová ulice Zdravotníků na trase od vjezdu do nemocnice z Hněvotínské ulice po budovu A (URGENT). "Do budoucna se tento nový systém spolu s označením budov v areálu čísly popisnými a orientačními stane základem pro přehlednější a lepší online navigaci v celém areálu FN Olomouc," slíbil Fritscher.

roc jap

Reklama

Pivnice Radegast

Katalog firem » Restaurace, stravování » Pivnice

Radegastovna - první značková pivnice v ČR. Nabízíme příjemné prostředí k jídlu, občerstveni oblíbeným pivem a alkoholickými nápoji. Nekuřácký salonek pro cca 20 osob. Na čepu: -...