Reklama

Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena, venku je 33.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Na Andrův stadion míří česká reprezentace

Sport

13.10.2021

Autor: Petr Pelíšek

Fanoušci fotbalu na Hané se opět můžou těšit na utkání národního týmu. V listopadu bude totiž hrát v Olomouc na Andrově stadionu přípravné utkání Česká reprezentace proti Kuvajtu. Bude to ve čtvrtek 11. listopadu, přesný čas výkopu teprve bude upřesněn.

Česká nebo československá reprezentace odehrála proti Kuvajtu dva zápasy. V roce 1995 ho porazila 2:1 a na mistrovství světa 1982 s ním remizovala 1:1.

Po šestadvaceti letech dojde na třetí měření sil, tentokrát v přípravném zápase. Zápas bude ve čtvrtek 11. listopadu 2021 hostit Andrův stadion v Olomouci, kde loni narychlo svolaný náhradní reprezentační tým prohrál 1:2 se Skotskem a rok předtím národní mužstvo naopak porazilo Černou Horu 3:0, a udělalo tak velký krok za postupem na mistrovství Evropy.

Foto: fotbal.cz

„Nepůjde sice o body do tabulky, ale budeme si moci vyzkoušet hráče nebo taktické záměry, na což v soutěžních zápasech není prostor. Vždyť jen pár dnů nato nás bude čekat utkání proti Estonsku, kdy ještě budeme hrát o lepší výchozí pozici v baráži o postup na mistrovství světa. A hlavně nás potom v březnu bude čekat zmíněná klíčová baráž,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý pro fotbal.cz.

Kuvajt měl v minulosti dva české trenéry: v letech 1996 až 1999 Milana Máčalu a v letech 1999 až 2001 Dušana Uhrina staršího.

Český národní tým se do Olomouce vrátí po více než dvou letech. Naposledy hrál nároďák na Andrově stadionu 7. září 2020 proti Skotsku. Tehdy prohrál těsně 1:2 a šlo vzhledem ke kovidové karanténě o náhradní narychlo složené mužstvo. Do utkání nastoupili čtyři hráči SK Sigma – brankář Aleš Mandous, stopeři Roman Hubník s Václavem Jemelkou a záložník Radim Breite. Hrál také tehdejší útočník Zbrojovky Brno Antonín Růsek, který je nyní hráčem SK Sigma.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

VZDĚLÁVACÍ AGENTURA A NAKLADATELSTVÍ ANAG, spol. s r.o.

Katalog firem » Vzdělávání a školství » Přednášky, školení, kurzy

Na zpravidla jednodenních akcích seznamujeme nejširší odbornou veřejnost s probíhajícími změnami zákonů a předpisů. (Zákoník práce, mzdové předpisy a novinky v účetnictví, hygienické...